paramobil donerbayi
technolog parakazanma
haci netkar
yetenek rulomat
Morfikirler
Sponsorlu Bağlantılar

Bayilik Veren Firmalar – Franchise Sektörü

Bayilik Veren Firmalar ve Franchise Tanıtımları

Bayilik veren firmalar ile ilgili tanıtım yazıları ve bayilik / franchise haberlerine ilgili kategorilere tıklayarak ulaşabilirsiniz

Bayilik veren firmaların kategorileri listemizde yer almaktadır. Toplamda 2000’in üzerinde bayilik veren firmanın tanıtımı mevcuttur. Bayilik veren firmalar ile ilgili bayiliğinizi tanıtmak isterseniz sitemizden bayilik formu doldurmanız yeterlidir. Bayilik veren firmalar ile yazının sonunda bulunan notlar kısmını mutlaka okuyunuz.

Bayilik Veren Firma Kategorileri

Bayilik ile ilgili HaberlerBayilik Haberleri Bayilik veren Ayakkabı FirmalarıAyakkabı BayilikleriBayilik veren Beyaz Eşya MarkalarıBeyaz Eşya
Bayilik veren Bilgisayar Markaları
Bayilik veren Diğer Firma ve MarkalarBayilik veren Eğitimle ilgili kurumlar
Bayilik veren Elektronik – Elektrik – Enerji bayilikleriBayilik veren Emlak firmalarıBayilik veren Fast Food Markaları
Bayilik veren Medya MarkalarıBayilik veren Gıda MarkalarıBayilik veren Giyim Firmaları
Bayilik veren Halı Markaları
Bayilik veren Hediyelik ve Oyuncak FirmalarıBayilik veren içecek Markaları
Bayilik veren İnşaat FirmalarıBayilik veren Isıtma ve Soğutma MarkalarıBayilik veren Kahve Pastane Firmaları
Bayilik veren Kırtasiye MarkalarıBayilik veren Kozmetik ve ParfümericilerBayilik veren Kuru Temizlemeciler
Bayilik veren Kargo ve Lojistikçiler
Bayilik veren Mobilya MarkalarıBayilik veren  Kuyumcular
Bayilik veren Optik MarkalarıBayilik veren Organik Ürün ŞirketleriBayilik veren Otomobil Sektörü firmaları
Bayilik veren Sağlık firmalarıBayilik veren Spor ve Fitness MarkalarıBayilik veren Takı ve Aksesuar Markaları
Bayilik veren Telekomünikasyon Şirketleri
Bayilik veren Temizlik MarkalarıBayilik veren Tüpgaz , Otogaz ve Benzin İstasyonları
Bayilik veren Vending ve otomat firmalarıBayilik veren Yurt Dışı Markaları

Popüler Bayilik haberleri

Bayilik veren firmalar 2016

Bayilik veren firmalar

Bayilikler ile ilgili Notlar : Bayilik veren firmaların tanıtımları sitemize başvuran bayilik sahipleri ile internet ortamında bayilik vereceğini duyuran web sitelerinden oluşmaktadır. Morfikirler.com 10 yıldır yayın hayatına devam eden bir site olduğu için bayilik tanıtımlarının bir kısmı eski olmaktadır. Bazı bayilik veren firmalar ise şirketlerini kapatmış veya devretmiş olabilir. Bu yüzden bayilik almak isteyeceğiniz firma ile ilgili ilk olarak web site adreslerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Formlar eski olabileceği için güncel iletişim bilgilerine kendi web sitelerinden ulaşmanızı öneririz.

Bayilik almak isteyen girişimcilerin dikkat etmesi gereken noktalar.

Bayilik almak bazen az bazende güçlü bir yatırım gerektirebilir. Bu yüzden bayilik veya franchise ile iş kurmak istiyorsanız önerilerimizi dikkate almanız gerekiyor.

1- Bayilik veren firmanın bayi sayısı size en önemli gelen unsur olmalıdır. Burada çok bayisi olan firmanın sizin yatırım yapmak istediğiniz şehirde kaç bayisi olduğu önemlidir. Bazen bir şehirde veya ilçede aynı lokasyona yakın bayilikler verimli olmamaktadır.

2- Çok az bayisi bulunan firmaları iki şekilde incelemeniz gerekmektedir. Az bayisi olan firmanın ilk bayilik verdiği yılı mutlaka araştırın. Çünkü bazen eski bayilikler bulunduğu potansiyeli iyi değerlendirmiş ve müşteri kitlesini kendisine alıştırmış olabilir. Bir diğer konu ise az bayilik veren firma bayilik sektörüne yeni girmiş olabilir. Burada da firmanın ürün veya hizmetlerini iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Firmanın iş potansiyelini kendi açmış olduğu lokasyonlarda takip etmek karar verme aşamanızı kolaylaştıracaktır.

3- Bayilik bedeli, Royalty ve Diğer kesilecek olan ücretleri ilk bayilik anlaşmalarınızı yaparken belirlemeniz gerekecektir. Ufak miktarlar daha sonra toplam gelirlerinizden kesileceği için size çok gelebilir. Bayilik ile ilgili terimleri iyi araştırmalı ve konuya hakim olmalısınız.

4- Yurt dışından bayilik getirmek isteyen girişimciler ise mutlaka tecrübeli franchise danışmanları ile çalışmalı. Firmanın Türkiye’de ki potansiyeli için mutlaka fizibilite yaptırmalısınız.

5- Toplam yatırım bedelleri bayilik veren firmalar için işin en kritik noktasıdır. İşiniz kurulmadan tüm sermayeyi isteyen firmalar eğer büyük markalar değilse paranızı vermeyin. Sermayenizi kurulum aşamalarına bölerek verebilirsiniz.

6- Bayilik alırken tüm sermayenizi kredilerden karşılamayın ve yüklü miktarlarda borç almayın. İşiniz kurulduktan sonra para kazanmanız ilk 6 ayı bulabilir. Bu yüzden işe borç ile girmek sizi riske sokacaktır.

7- Yüz yüze görüşmeden ve firmanın diğer bayileri ile iletişim kurmadan bayilik almayın. Telefonda veya internet ortamında bayilik veren firmalara işi görmeden ve birebir görüşmeden yatırım yapmayın.

 

Sitemizde Türkiye'den ve dünyanın bir çok yerinden iş fikirleri, bayilikler ve girişimcilik üzerine makaleler yayınlanmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar
Özel Galeriler
  • Milyon Dolarlar Kazandıran 10 İş Fikri
  • Hızlı para kazandıran 10 iş
  • Evden para kazandıran 10 iş
  • Avmlerde açılan 10 iş fikri
  • Stand ile yapılan 10 iş fikri
  • İş kurmak için 18 Örnek ürün
  • Çok Para Kazandırabilecek 5 iş Modeli
  • Para Kazandıran 5 Başarılı İş Fikirleri