yetenek donerbayi
technolog parakazanma
haci netkar
para rulomat
Morfikirler
Sponsorlu Bağlantılar

Bayilik Veren Firmalar – Franchise Sektörü

Bayilik Veren Firmalar ve Franchise Tanıtımları

Bayilik veren firmalar ile ilgili tanıtım yazıları ve bayilik / franchise haberlerine ilgili kategorilere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Toplamda 2000’in üzerinde bayilik veren firmanın tanıtımı mevcuttur. Bayilik veren firmalar ile ilgili sizlerde bayiliğinizi tanıtmak isterseniz bize sitemizin iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. Bayilik veren firmalar ile yazının sonunda bulunan notlar kısmını mutlaka okuyunuz.

Bayilik Veren Firma Kategorileri

Bayilik veren firmaları kategorilerden seçerek inceleyebilirsiniz. Bazı bayilik veren şirketler zaman içerisinde kapanmış veya sektör değiştirmiş olabilir. Bu yüzden firmaların güncel bilgileri için web sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 1. Bayilik ile ilgili Haberler
 2. Bayilik veren Ayakkabı Firmaları
 3. Bayilik veren Beyaz Eşya Markaları
 4. Bayilik veren Bilgisayar Markaları
 5. Bayilik veren Diğer Markalar
 6. Bayilik veren Eğitimle Kurumları
 7. Bayilik veren Elektrik bayilikleri
 8. Bayilik veren Emlak firmaları
 9. Bayilik veren Fast Food Markaları
 10. Bayilik veren Medya Markaları
 11. Bayilik veren Gıda Markaları
 12. Bayilik veren Giyim Firmaları
 13. Bayilik veren Halı Markaları
 14. Bayilik veren Hediyelik Firmaları
 15. Bayilik veren içecek Markaları
 16. Bayilik veren İnşaat Firmaları
 17. Bayilik veren Soğutma Markaları
 18. Bayilik veren Kahve Pastane Firmaları
 19. Bayilik veren Kırtasiye Markaları
 20. Bayilik veren Kozmetik şirketleri
 21. Bayilik veren Kuru Temizlemeciler
 22. Bayilik veren Kargo Firmaları
 23. Bayilik veren Mobilya Markaları
 24. Bayilik veren Kuyumcular
 25. Bayilik veren Optik Markaları
 26. Bayilik veren Organik Ürün Şirketleri
 27. Bayilik veren Otomobil firmaları
 28. Bayilik veren Sağlık firmaları
 29. Bayilik veren Spor Markaları
 30. Bayilik veren Takı Markaları
 31. Bayilik veren Telekomünikasyoncular
 32. Bayilik veren Temizlik Markaları
 33. Bayilik veren Benzin İstasyonları
 34. Bayilik veren Otomat firmaları
 35. Bayilik veren Yurt Dışı MarkalarıPopüler Bayilik haberleri

Bayilik veren firmalar 2016

Bayilik veren firmalar

Bayilikler ile ilgili Notlar :

Bayilik veren firmaların tanıtımları sitemize başvuran bayilik sahipleri ile internet ortamında bayilik vereceğini duyuran web sitelerinden oluşmaktadır. Morfikirler.com 10 yıldır yayın hayatına devam eden bir site olduğu için bayilik tanıtımlarının bir kısmı eski olmaktadır. Bazı bayilik veren firmalar ise şirketlerini kapatmış veya devretmiş olabilir. Bu yüzden bayilik almak isteyeceğiniz firma ile ilgili ilk olarak web site adreslerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Formlar eski olabileceği için güncel iletişim bilgilerine kendi web sitelerinden ulaşmanızı öneririz.

Bayilik almak isteyen girişimcilerin dikkat etmesi gereken noktalar.

Bayilik almak bazen az bazende güçlü bir yatırım gerektirebilir. Bu yüzden bayilik veya franchise ile iş kurmak istiyorsanız önerilerimizi dikkate almanız gerekiyor.

1- Bayilik veren firmanın bayi sayısı size en önemli gelen unsur olmalıdır. Burada çok bayisi olan firmanın sizin yatırım yapmak istediğiniz şehirde kaç bayisi olduğu önemlidir. Bazen bir şehirde veya ilçede aynı lokasyona yakın bayilikler verimli olmamaktadır.

2- Çok az bayisi bulunan firmaları iki şekilde incelemeniz gerekmektedir. Az bayisi olan firmanın ilk bayilik verdiği yılı mutlaka araştırın. Çünkü bazen eski bayilikler bulunduğu potansiyeli iyi değerlendirmiş ve müşteri kitlesini kendisine alıştırmış olabilir. Bir diğer konu ise az bayilik veren firma bayilik sektörüne yeni girmiş olabilir. Burada da firmanın ürün veya hizmetlerini iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Firmanın iş potansiyelini kendi açmış olduğu lokasyonlarda takip etmek karar verme aşamanızı kolaylaştıracaktır.

3- Bayilik bedeli, Royalty ve Diğer kesilecek olan ücretleri ilk bayilik anlaşmalarınızı yaparken belirlemeniz gerekecektir. Ufak miktarlar daha sonra toplam gelirlerinizden kesileceği için size çok gelebilir. Bayilik ile ilgili terimleri iyi araştırmalı ve konuya hakim olmalısınız.

4- Yurt dışından bayilik getirmek isteyen girişimciler ise mutlaka tecrübeli franchise danışmanları ile çalışmalı. Firmanın Türkiye’de ki potansiyeli için mutlaka fizibilite yaptırmalısınız.

5- Toplam yatırım bedelleri bayilik veren firmalar için işin en kritik noktasıdır. İşiniz kurulmadan tüm sermayeyi isteyen firmalar eğer büyük markalar değilse paranızı vermeyin. Sermayenizi kurulum aşamalarına bölerek verebilirsiniz.

6- Bayilik alırken tüm sermayenizi kredilerden karşılamayın ve yüklü miktarlarda borç almayın. İşiniz kurulduktan sonra para kazanmanız ilk 6 ayı bulabilir. Bu yüzden işe borç ile girmek sizi riske sokacaktır.

7- Yüz yüze görüşmeden ve firmanın diğer bayileri ile iletişim kurmadan bayilik almayın. Telefonda veya internet ortamında bayilik veren firmalara işi görmeden ve birebir görüşmeden yatırım yapmayın.

Sitemizde Türkiye'den ve dünyanın bir çok yerinden iş fikirleri, bayilikler ve girişimcilik üzerine makaleler yayınlanmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar