Cuma Günleri işi Erken Bırakmak Verimliliği Artırır

Yapılan bir araştırma sonucu, cuma günleri erken paydos yapan işletmelerin verimliliği daha yüksek.

İnsan Kaynakları Yönetimi Cemiyeti (SHRM) ‘nin yaptığı bir ankete göre, çalışanlarına Cuma günleri erken çıkmaları için izin veren firmalar çok daha başarılı oluyor.

Birçok firma, insanlar mümkün oldukça azını vererek, daha çoğunu kazanmak istiyor. Çalışma ortamı kullanılabilirliği, çalışanlarınızın morali üstünde büyük öneme sahiptir. Güzel bir çalışma ortamı yaratırsanız, herhangi bir devamlı maliyet yaratmadan, çalışanlarınızın moralini yüksek tutabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletlerinde, bu taktiği uygulayan şirketlerin sayısı günden güne artıyor. Şu anda yapılan incelemelere göre, şirketlerin %43’ü çalışanlarına esnek çalışma saatleri sunuyor.SHRM’ye göre bu oran 2010 yılında %38’di.

Wisconsin merkezli, makina üretimi yapan Mercury Marine insan kaynakları yöneticisi Denise Devereaux, özellikle yaz aylarında uygulanan esnek çalışma saatlerinin çok yardımı olduğunu belirtti. Bunun nedenini de, çalışanın, çalışma saatlerinde müthiş bir odaklanma ile çalıştığını ve çalışanın şirkete olan bağlılığını, kendine değer verildiğini hissettiğini söyleyerek açıkladı.

İşte Denise Deveraux’tan birkaç tüyo;

– Çalışanlarınız, çalışmaya hevesli olmalıdır. Bu yüzden işlerini kendilerine uygun şekilde yapmalarına izin vermelisiniz. Bırakın işlerini istedikleri gibi yapsınlar. Bu sayede hem işlerini kolaylaştıracaklardır, hem de işlerini benimseyerek daha verimli bir çalışma performansı sunacaklardır.

-Çalışanlarınızı 8-5 çalışmaya mecbur bırakmayın. Saatler arasına sıkışmış bir insan, ne kadar iş yaptığından çok ne kadar süredir çalıştığına ve ne kadar zamanı kaldığına odaklanacaktır.

Amerika Birleşik Devletlerinde gelişen bu yeni yönetim stratejisi bakalım diğer ülkelerde de ilgi görecek mi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here