education donerbayi
technolog netkar
haci rulomat
Morfikirler

Çalışanların Stresini Düşürmenin Makul Yolları

Çalışanlarınızın performansını arttırırken maliyetleri düşürmeyi mi istiyorsunuz? O zaman, çalışanlarınızın sağlığını ve konsantrasyonunu vereceğimiz tüyolarla sağlam tutun.

office-culture_32834

Bir girişimci her zaman stres altındadır ve bu stresle başetmek zorundadır. Peki ya çalışanlar? Tabiki çalışanlar da oldukça stres altındadırlar. Özellikle patronların stresi çalışanlara geçer. Stres altında çalışmak her zaman daha zordur ve başarısızlığın ana nedenlerindendir.

Yapılan araştırmalar, insanların hastalıklarının çoğu zaman strese bağlı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Sağlıksız çalışanlar da sürekli işin aksamasına neden olmaktadır. Amerika da yapılan bir araştırmaya göre, Sadece Amerikada rahatsızlıklar sebebiyle işe gidemeyen çalışanların verdikleri zarar, yıllık toplam 300 milyar dolar civarındadır. Küçük bir işletme bile bu sebeple yılda yaklaşık 3 bin dolar zarar etmektedir.

Çalışanlarınızın sağlıklarını korumak ve önemsemek sadece maddi açıdan değil, çalışanlarınızın size olan bağlılığı açısından da önemlidir. İşte size stresi azaltabilecek bir kaç tüyo;

Esnek çalışma saatleri;

Çalışanlarınızın bazı günler geç gelmelerine ve bazı günler erken çıkmalarına izin vermek, yapılan araştırmalara göre müthiş oranda stresi azaltırken, çalışanın şirkete olan bağlılığı yükseliyor.

Beslemek ve Eğitmek

Yapılan araştırmalara göre, B vitamini ve Omega-3, depresyon ihtimalini düşürüyor ve psikolojik olarak insanları rahatlatıyor.  Çalışanlarınıza yemek tercihleri konusunda tavsiyeler verebilir, eğer yemek çıkaran bir firmaysanız da bu ayrıntılara dikkat ederek yemek planları yapabilirsiniz.

Çalışanlarınızla Konuşun

Çalışanlarınızla her zaman için konuşun ve dertlerini dinleyin. Çalışanlarınıza yakın olmaz, dertlerinden bi haber olursanız, başarısızlık kaçınılmazdır.

 

HIZLI PARA KAZANDIRAN 10 İŞ İÇİN TIKLAYINIZ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Janese dedi ki:

    This is the ideal answer. Eveyorne should read this

BİR YORUM YAZ