Foldscope Mikroskop 300.000 dolar yatırımı geçti

Foldscope Kağıt Mikroskop harika bir buluş

Foldscope Kağıt Mikroskop cebinize sığan güçlü ve uygun fiyatlı bir ürün. Bilim çalışmaları ve fen derslerinde kullanılacak olan harika bir ürün ile karşınızdayız. Foldscope malzemelerinin çoğunluğu kağıttan oluşuyor. 15 dolar ve 18 dolar gibi fiyatlar ile satışa sunulan ürün destekçilerine 2017 yılnın Ağustos ayında teslim edilmeye başlanacak.

Şimdiye kadar 6658 destekçisi olan ürünün fon toplama sürecinde son 12 günü kaldı. 290.276 dolar yatırım alan fikir kısa zamanda 300 bin dolar seviyesini de geçecektir. Stanford Üniversitesi’nden Kickstarter’e başvuru yapan araştırmacılar bu iş fikri ile bir çok öğrenciye merak ettiklerini yakından araştırma fırsatı sunuyor.

Foldscope Kağıt Mikroskop

Düşük maliyetli olan Foldscope Kağıt Mikroskop büyütme ve görüntüleme işleri için yeterli çözünürlüğe sahip. Bu proje ile öğretmenler, okul çocukları, Doğa meraklıları, taş toplayıcıları ve bilime merak saran herkes istediği materyalleri rahatlıkla inceleyebilecekler. Videoda izleyeceğiniz gibi mikroskop oldukça başarılı şekilde istenilen görüntüleri sağlayabiliyor.

Foldscope Kağıt Mikroskop Tanıtım Videosu

Bir Foldscope neler görübilir?

Foldscope ile mikroskobik şekiller ve yaşam formlarının ayrıntılarını keşfedebilirsiniz. Mesela ; canlı amip, bakteri, yosun, polen, diatomlar, siyanobakteri, karıncalar, akarlar, mantarlar, örümcek yumurta, sivrisinek larvaları, arılar, su ayıları, nematod, hücreler kök, rotifer, su piresi, çiçek yaprakları, tuz, kabartma tozu, soğan hücreleri, kırmızı kan hücreleri, yanak hücreleri ve kuş tüyleri gibi bir çok şeyi inceleyebilirsiniz.

Proje hakkında: Muhtemelen 2017 yılında çok satılacak olan bu ürünü incelemek için bu adresten bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca ürünü toplu satın almak isteyenler kendi web sitesinden iletişime geçebilirler.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here