education donerbayi
technolog netkar
haci rulomat
Morfikirler

Instagram’da butik açmak ve satış yapmak

Instagram’da butik açmak

Instagram’da butik açmak ve satış yapmak yeni bir internetten para kazanma yöntemi. 500 milyonun üzerinde  kullanıcısı bulunan instagramı neden bir dükkan olarak kullanmayasınız? Bilindiği gibi günümüzde internetten yapılan alışverişler çok pratik ve bu nedenle çok yoğun bir pazar oluşmuş durumda.  Bu yüzden bu sektörde yenilikler yapan ve instagram gibi sosyal medyayı aktif kullanan girişimciler bu işten para kazanıyorlar.

Instagram’da butik açmak için öncelikle nasıl bir satış stratejisi izleyeceksiniz ona karar vermelisiniz. Kendi ürettiğinizi giysileri satabilir ya da başkasının ürettiklerini instagram’da butik açarak satabilirsiniz. Aynı şekilde ürünleri yurt dışından getirtebilirsiniz.

Instagram'da butik açmak

Instagram’da butik açmak

Instagram’da butik açmak ve satış işlemleri

Instagram’da butik açmak için ne satacağınıza karar vermelisiniz. Butik giyim üzerine bir çok kombinasyon ve müşteri kitlesi bulmanız mümkün. Daha sonrasında bir instagram hesabı açmalı, bir logo tasarlamalı ve bu logoyu profil fotoğrafı yapmalısınız. Dikkat çekici bir isim koyduktan sonra profil bilgilerinize mail adresinizi, telefon numaranızı ve kargonuzun nasıl olduğu (ücretsiz ya da ücretli) hakkında kısa bir bilgi yazmalısınız. Daha sonra ürünlerinizi kaliteli fotoğraflar ile birlikte paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Birkaç ürün paylaştıktan sonra insanları takip etmeye başlayın. İnsanlar sizin de o sitede bulunduğunuzu bilmeli. Eğer işi ilerletmek istiyorsanız reklam amaçlı takipçisi çok olan birkaç ünlüye hediye olarak ürünlerinizden yollayın. Ünlü insanlar eğer ürününüzü instagram hesaplarında paylaşırlarsa büyük bir sükse yapmış olursunuz. Genelde bu yolu kıyafet ve takı butikleri kullanır.

Rakiplerinizi inceleyin

Aynı kulvarda butik açanları inceleyin onları takip eden insanları takip edin yukarda söylediğim gibi takipçi kitleniz müşteri potansiyeli taşımalı. İnsanlara karşı kibar olmak işiniz açısından oldukça önemlidir. Yapılan yorumlara ve sorulan sorulara nazik cevap verin unutmayın müşteri her zaman haklıdır.

Hashtag kullanın

Profiliniz herkese açık olsun ve ürünlerinize özel hashtag kullanın ekstra olarak instasize, instalike, instabutik gibi hashtagleri de kullanmayı unutmayın.

Sunum çok önemlidir.

Pazarlamanın en önemli tekniklerinde biri sunum. Bir kıyafet butiği için manken kullanın. Ürünlerinizi farklı şekillerde sergilemek alıcının karar vermesini kolaylaştıracaktır. Çektiğiniz fotoğraflar kaliteli olmalı ve ürünleri farklı açılardan müşterilere sunmalısınız. Sadece tek başına kıyafet resimleri işinizi görmeyebilir.

Kargo konusunda kesin olun

İnsan algısında bir şeyin ücretsiz oluşu ona ulaşma isteğini arttırır çünkü bir bedele gerek yoktur. Bu yüzden kargo bedelini ürünün fiyatına ekleyip kargoyu ücretsiz gösterebilirsiniz.

İnsanlarla iletişimde olun

İnsanlarla iletişimde olun ki size güvensinler mesela ürününüz kargoya verilmiştir, bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz gibi ifadeler kullanın ve ürünün ellerine geçtiğinden emin olun ürün tebrik mesajlarını da instagram’da paylaşırsanız iyi olur.

Yurtdışından ürün getirtmek?

Eğer ürünlerinizi kendiniz yapmıyorsanız ya çevre mağazalardan ya da trendyol, markafoni gibi sitelerden tedarik edebileceğiniz gibi yurtdışından burada olmayan ürünleri getirtip daha farklı bir kitleye ulaşabilirsiniz. Bu konu ürünün gelmesi açısından sıkıntılıdır bunu bilmelisiniz ve kesinlikle iadesi olan sitelerden tedarik etmeye özen gösterin. Yurtdışından e-bay, amazon, aliexpress gibi siteleri kullanabilirsiniz. Unutmadan özellikle Aliexpress sitesinde ki bir çok ürün ülkemizde çok beğeniliyor.

Bu işte ilerlemek?

Ürünlerinizi insanlara sevdirdikten sonra gerçek bir butik açarak gelirinizi arttırabilirsiniz ve profesyonelliğe doğru adım atabilirsiniz bunu örnekleri çok fazla var neden siz de olmayasınız? Ayrıca sadece Instagram değil Facebook’ta sayfa açmayı da unutmayın. Facebook sayesinde Instagram ile bütünleşik bir reklam stratetejisi uygulamanız mümkündür. Reklamsız ilerlemek çok zor olduğu için ufak bütçeler ile bir çok kişiye ulaşmayı deneyebilirsiniz.

İlgili Konu : Instagram ile Para Kazanmak 2016

HIZLI PARA KAZANDIRAN 10 İŞ İÇİN TIKLAYINIZ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ZAFER ÖZER dedi ki:

    Yıllar önce yurt dışından getirttiğim ürün ile ile Aliexpress’te sorun olmuştu. Kesinlikle iadesi olan sitelerden alışveriş yapın.

  2. Mustafa Kemal Koca dedi ki:

    İnstagram Butiği Açmak Ve Satış Yapmak ile ilgili Başarı hikayem ve tüm taktikler ile karşınızdayım. instagramda butik açmayı düşünen herkes için hazine niteliğinde bir eser! http://www.instakitap.com

BİR YORUM YAZ