education donerbayi
technolog netkar
haci rulomat
Morfikirler

İnternette hizmet sektörü para kazandırıyor

İnternetten para kazandırmaya yarayan bir çok fikir bulunuyor. Bunların arasında ise hizmet sektörü son yıllarda güzel paralar kazandırmaya başladı. Online hizmet veren ve aracılık yapan sitelerin sayısı arttıkça bu iş modelinin aldığı yatırımlarda artmaya başladı.

İnternette hizmet sektörü

İlk önceleri temizlik sektöründeki açıktan yola çıkan girişimciler yakın zamanda tamir, evde bakım ve oto bakım sektörüne kadar bir çok farklı alanda iş fikirlerini hayata geçirdi. Bu tarz sitelerin ana amacı hizmet veren kişiler ile hizmet almak isteyen kişilerin arasında aracılık yapmak ve komisyon karşılığı para kazanmak. İşler arttıkça yapılan doğru yönlendirmeler ile çalışan iş modelinde en önemli konu verilen hizmetin kalitesi. Hizmet alınan yerde verilen puan ve yorumlar ise katılımcıların daha iyi çok bulmasını sağlıyor.

Örneğin Armut.com temizlik sektöründe hizmet vermeye başlayan sitelerden birisi. Sadece 2016 yılında 800.000 adet hizmet talebi alan site aylık 1.4 milyon internet trafiği ile (Web similar’a göre) sektörün lideri halinde. Yurt dışında da büyüme planları olan sitenin içerisinde temizlik, tadilat, mobilya, nakliyat, tamir ve organizasyon gibi bir çok farklı kategori bulunuyor. 90.000 kişinin hizmet verdiği site de en önemli kriterlerden birisi ise müşteri yorumları.

Hizmet sektöründe melek yatırımcılardan yatırım almak ise diğer iş modellerine göre daha kolay oluyor. Örneğin Türkiye’de en çok yatırım yapan melek yatırımcılar Evdekibakicim.com, Mobilotoservis.com, Temizlikyolda.com ve Mutlubiev.com gibi hizmet veren sitelere yatırım yapmış durumda.

HIZLI PARA KAZANDIRAN 10 İŞ İÇİN TIKLAYINIZ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ