education donerbayi
technolog netkar
haci rulomat
Morfikirler

Kosgeb desteği alan iş fikirleri 12 : Doğal Cilt Bakım Ürünleri

Anadolu’nun zengin bitki florasından ilham alan çift, evlerinin mutfağında başladıkları doğal cilt bakım ürünleri üretimini çeşitli kurum ve kuruluşlardan destek alarak genişletip tesis kurdu. Kütahya’da yaşayan ve Anadolu’nun zengin bitki florasından ilham alan çift, evlerinin mutfağında başladıkları doğal cilt bakım ürünleri üretimini çeşitli kurum ve kuruluşlardan destek alarak genişletip tesis kurdu.

Kosgeb desteği alan iş fikirleri 12 : Doğal Cilt Bakım Ürünleri

Kosgeb desteği alan iş fikirleri 12 : Doğal Cilt Bakım Ürünleri

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikeri Nazım Tanrıkulu, AA muhabirine, önceki yıllarda İstanbul’da yaşarken geçimlerini sağlamak amacıyla evlerinin mutfağında doğal yollarla cilt bakım ürünleri hazırlayarak organik ürünler pazarında satışa sunduklarını söyledi. Daha sonra Kütahya’ya taşındıklarını ve belediyeye ait Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezi’nde çalışmaya başladığını belirten Tanrıkulu, şöyle konuştu:

İstanbul’da evimizin mutfağında başladığımız işi, burada Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın KOSGEB desteğiyle projeye dönüştürdük. Eşim ve meslektaşım Melek Nihan Tanrıkulu ile Kütahya Belediyesi Kadın İş Geliştirme Merkezi’nin katkısıyla bir atölye kurduk. Atölyemizde geçen ay üretime başladık. Kullandığımız bitkisel ürünleri, Balıkesir’in Sındırgı ilçesindeki küçük çiftliğimizde yetiştiriyoruz. Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezi’nde yetiştirilen bitkileri de kullanıyoruz. Mesaimden arta kalan zamanlarda eşimle beraber başladığımız projede ona yardımcı oluyorum.

Tanrıkulu, Anadolu’nun, Avrupa kıtasından daha zengin bir bitki florasına sahip olduğunu dile getirerek, 3 bin 500 bitkinin sadece Türkiye’ye özgü olduğu bilgisini verdi. Türkiye’nin, birçok bitkinin gen merkezi konumunda olduğuna işaret eden Tanrıkulu, bitkilerden aromatik su ve yağlar elde ettiklerini anlattı.

Melek Nihan Tanrıkulu da hazırladığı projenin KOSGEB tarafından kabul edilmesinden sonra üretime başladıklarını bildirdi. Ürünleri tamamen kendi imkanlarıyla yetiştirdiklerini ifade eden Tanrıkulu, cilt bakım ürünleri üretiminde özellikle aynısefa ve karakafes otunu değerlendirdiklerini sözlerine ekledi.

Kosgeb Desteği Alan İş Fikirleri – Kosgeb Desteği Alan İş Fikirleri 2012 – Kosgeb Desteği Alan İş Fikirleri 2013 – Doğal Cilt Bakım Ürünleri

HIZLI PARA KAZANDIRAN 10 İŞ İÇİN TIKLAYINIZ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ