education donerbayi
technolog netkar
haci rulomat
Morfikirler
Sponsorlu Bağlantılar

Kosgeb için 50 İş Fikri

26- Seyahat acentesi: Seyahat acentesi kurmak için Kosgeb desteği alınabiliyor. Özellikle yurt içinde gezi turları düzenlemekten tutunda tatil bölgelerine özel geziler düzenlemek gibi bir çok konuda iş kurmanız mümkün.

27- Temizlik Şirketi: Bina temziliğinden tutunda ev temizliğine kadar bir çok farklı alanda destek alınabiliyor. İşyerleri ve ofis temizliği de buna dahil.

28- Paketleme işleri: Paketleme işleri genellikle firmalara fason olarak yapılıyor. Bu yüzden paketleme sektöründe iş kurmak için destek alabilirsiniz ve işinizi büyütmek için gerekli olan makine desteklerinden de faydalanabilirsiniz.

29- Oto yıkama açmak: Kosgeb başarı hikayeleri arasında yer aldığı için yazmadan geçemedik. Oto yıkama üzerine kosgeb desteği alınabiliyor burada dikkat edilmesi gereken ise destek değil, iş yerinizin konumu.
30- Bilgisayar Tamircisi : Bilgisayar Tamir işlerinde dükkan açmak isteyen girişimcilerde desteklemelerden yararlanabiliyor. Bu iş için yeterli bilgiye sahip olmanız gerekli işin kurulum aşamasında nitelikli personel alımı içinde ayrıca destek alabilirsiniz.

31- Mobil Ticaret: Akıllı telefonlardan yapılan mobil ticaret üzerine bilginiz varsa bu konuda rahatlıkla bir iş kurabilirsiniz. Bir çok şirketin hala daha e ticaret işlemlerini yapan mobil uygulamaları yok. Bu yüzden bu işin pazarı diğer işlere göre daha çok.

31- Web portalı : Bir çok web sitesi aslında Kosgeb desteklerinden yararlanabilir. İlk masrafların büyük bir kısmını Kosgeb’ten karşılayabilirsiniz. Burada önemli olan fikrinizin mantıklı olması. Örneğin bir il üzerine indirim duyuruları yapan bir web portalı rahatlıkla kosgeb desteği aldı.

32- Kuaför açmak : Kuaför açmak isteyenler Kosgeb ile rahatlıkla işlerini kurabiliyorlar. Erkek veya bayan kuaför açmak için en önemli şart ise işi bilmeniz. Bir çok örneği bulunan bu işin en güzel tarafı ise verilen destekler sayesinde işletmenizin bir çok masrafını bedavaya getirebilirsiniz.

33- Fırın açmak : Fırın açmak, imalat ve satış yapmak için Kosgeb kredisi alınıyor. Burda dikkat edilmesi gereken ise fırının kendisi makine kısmına girmediği için konuyu Kosgeb danışmanlarından iyi öğrenmeniz gerekiyor.

34- Reklamcılık : Reklam ile ilgili yapılan yayıncılık ve tanıtım faaliyetlerine de Kosgeb destek veriyor. Özellikle internet reklamcılığında daha sıcak bakılıyor.

35- Oyuncak Üretimi : Oyuncak işinde farklı fikirler ile rahatlıkla Kosgeb’e başvuru yapabilirsiniz. Özellikle yurt dışında üretilen oyuncakları ve yatırım alan oyuncakları araştırmanızı öneririm. Biliyorsunuz bu sektörde iyi bir ürün her zaman kazandırıyor.

Sitemizde Türkiye'den ve dünyanın bir çok yerinden iş fikirleri, bayilikler ve girişimcilik üzerine makaleler yayınlanmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar