paramobil para
technolog parakazanma
haci hevi
yetenek rulomat
Morfikirler

Kosgeb kredisi ile kurulabilecek 50 İş Fikri

Kosgeb kredisi ile kurulabilecek 50 İş Fikri

Kosgeb kredisinin ana amacı iş kurmak isteyen girişimcilere destek vermek ve girişimciliğin artmasını sağlamaktır. Bu yüzden iş kurmak isteyen girişimci adayları bir takım başvuru koşullarından geçerek Kosgeb için uygun olup olmadığı araştırılır. Ardından girişimcilik eğitimi verilerek verilecek olan Kosgeb kredisinin nerelerde kullanılacağı öğretilir.

 

Kosgeb kredisi

Kosgeb kredisi

Kosgeb ilk olarak işletme kuruluş desteği 2.000 Tl, kuruluş sırasındaki makine, yazılım ve donanımlar gibi masraflar için 18.000 Tl ve son olarakta işletme giderlerine yardımcı olmak amacıyla 30.000 Tl destek veriyor. Toplamda 50.000 Tl olan bu destek aslında işin ilk kuruluş aşamasında girişimciye destek olmaktır. Her şey faturalı olduğundan dolayı yapılan masraflar işin temelini oluşturur ve sonrasında Kosgeb sizi 3 yıla kadar denetlemeye tabi tutar. İşinizin gelişmesine bağlı olarak geri ödemeli sabit yatırım desteği içinde 100.000 lira verir.

Kosgeb kredisi ile verilen desteklerden kısaca bahsettikten sonra girişimcilerin aklına bir çok soru gelebilir. Bunların başında ise Kosgeb kredisi ile açılabilecek iş fikirleri yer alıyor. Bir çok girişimci adayı bir iş fikri bulabilmek için çabalar. Bu yüzden sizlere yardımcı olmak amacıyla aşağıda yer alan iş fikirlerini sunuyoruz. Bu iş fikirlerinden bazıları Kosgeb desteği alarak kurulmuş bazıları da Kosgeb Desteklenen sektörler arasından seçilerek geliştirilmiştir.

Kosgeb kredisi ile kurabileceğiniz 50 İş Fikri

1- Tekstil Atölyesi açmak: Belli bir ürün grubu üzerine odaklanmak işinizi kolaylaştırabilir. Çorap üretimi veya Tişört Üretimi gibi

2- Restoran veya Kafe Açmak: Alışveriş merkezi veya cadde üzerinde restoran, cafe gibi bir işletme açmak için kosgeb kredisi kullanabilirsiniz.

3- Kuru Temizleme İşi : Kuru temizleme işi yapmak için kredi alabilir ve ilk açılışta gereken ekipmanları Kosgeb sayesinde alabilirsiniz. Ayrıca nitelikli personel çalıştırma konusunda da destek alabilirsiniz.

4- Teknoloji Ürünleri İnsansız Hava Araçları : Drone yani insansız hava araçları gibi teknoloji sektöründe bir ürün geliştirmek ve satmak isterseniz bu konuda Kosgeb’e başvuru yapabilirsiniz. Özellikle yatırım sitelerinde çok ilgi gören Drone’ları neden Türkiye’de üretmeyelim.

5- Ayakkabı Satış Mağazası : Ayakkabı satış işinde Kosgeb desteği alan bireysel girişimcilerde mevcut. Burada önemli olan her şeyi satan bir ayakkabı mağazası yerine belli bir kitleye odaklanan bir mağaza açmak işinizi kolaylaştırır.

6- Toptan içecek satışı : Toptan içecek satışı veya üretimi yapmak içinde Kosgeb desteği alınabiliyor. Bu konuda özellikle enerji içecekleri konusunda bir marka üzerine yoğunlaşırsanız yurt dışında bile ürünlerinizi satabilirsiniz.

7- Çikolata üretimi ve satışı: Çikolata üretimi için destek alınabiliyor. Kosgeb girişimcilik eğitimlerinin en güzel özelliği de ürettiğiniz çikolatanın satışını nasıl yapacağınız konusunda da sizi bilgilendirmesi.

8- Toptan baharat ticareti : Baharat işinde ticaret yapmak isteyen girişimcilerde Kosgeb desteği kullanabiliyor. Gerekli olan ofis yatırımlarını ve ilk iş kurulum giderlerinizi rahatlıkla Kosgeb’ten karşılayabilirsiniz.

9- Motosiklet Dükkanı Açmak : Kosgeb Motosiklet ile ilgili parça ve aksesuarların ticaretinden tutunda, Motosiklet bakımı ve onarımına kadar bir çok konuda destek veriyor. Bu konuda belli markalarında bayiliğini alabilirsiniz.

10- Gıda imalatı: Çok geniş olan gıda imalatı sektöründe aklınızdaki herhangi bir gıda üretim fikrini hayata geçirebilirsiniz. Örneğin bisküvi üretiminden tutunda Tulumba tatlısı üretimine kadar bir çok gıda üzerine yapılan imalatlar hakkında destek alabilirsiniz.

11- Dondurma Üretimi : Karlı işlerden birisi olan dondurma üretimi hakkında da destek almak mümkün. Özellikle Soft dondurma makinelerinde kullanılan hazır dondurma tozları konusunda araştırma yapmanız yeterli. Bu tarz ürünlere yurt dışından da müşteri bulabilirsiniz.

12- Doğal Kozmetik Ürünleri : Kozmetik ürünlerinde doğal ve kimyasal olmayan ürünler üretmek mümkün. Bu yüzden bu sektörde Kosgeb desteği alan kişiler var. Pişik kreminden tutunda el kremlerine kadar bir çok ürünü üretebilirsiniz.

13- Bayilik almak : Kosgeb destekleri ile bayilik alabileceğiniz bir çok marka mevcut. Örneğin gıda sektöründe bir çok bayilik veren firma Kosgeb desteği ile iş kurmanıza imkan sağlıyor.

14- Mum imalatı : Mum imalatı ve satışı hakkında destek almak mümkün. Daha çok hediyelik mum üretiminin pazarı iyi kazandırıyor. Bu işle ilgili bir çok eğitim videosu ise internette mevcut.

15- Medikal sektörü : Medikal cihazların üretimi ile ilgili destek alan girişimciler Kosgeb sayesinde ürünlerini hem yurt içinde hem de yurt dışında pazarlayabiliyorlar.

16- Ev yemekleri satışı : Özellikle bayanların tercih ettiği bu iş fikri Kosgeb’in bayanlara sağladığı destekler sayesinde rahatlıkla kurulabiliyor. Bunun bir çok örneğini kosgeb haberlerinde bulmak mümkün.

17- İthal edilen ürünleri üretmek: İthalat konularını araştırırsanız bu konuda ülkemizde üretilmeyen bir çok ürüne rastlayabilirsiniz. Örneğin bir girişimci Amerika’dan getirtilen Askeri araç aydınlatma rölesini daha ucuza mal ederek Türk Silahlı Kuvvetlerine satmayı başardı.

18- Yorgan imalatı : Yorgan üretimi ile destek alınabiliyor. Özellikle el yapımı yorganlar hazır yorganlardan daha çok rağbet görüyor. Eski zamanın işi olarak bakılsa da hala bu sektörde özel bir hedef kitle yakalamak mümkün.

20- Müzik aletleri üretimi : Müzik aletlerinin bir çoğu dışarıdan geliyor ve kalitesi konusunda da sıkıntılar var. Bu yüzden bu sektörde bir çok üretim fikri rahatlıkla Kosgeb tarafından kabul edilebiliyor.

21- Robot Teknolojileri: Robotlara meraklı iseniz bu iş için çok rahatlıkla deste alabileceğinizi söylememiz mümkün. ÖZellikle robot üretimi geleceğin iş fikirleri arasında da çok dikkat çeken bir konu. Eğer başarılı bir robot üretimi yapabilirseniz para kazanmanız çok kolaylaşacaktır.

22- Elektrik enerjisi üretimi: Elektrik enerjisi diğer işlere göre daha çok yatırım isteyen bir fikir. Ama Kosgeb desteği sayesinde ilk adımları atmanız mümkün. Zaten işin ilk kurulum aşamalarını geçerseniz gerisi için daha çok destek almanızda mümkün oluyor.

23- İnşaat sektörü : İnşaat sektöründe bina yapımından tutunda köprü yapımıda kadar bir çok farklı alanda yatırım almanız mümkün. Ancak burada iş fikrinizi Kosgeb danışmanlarına anlatmanız ve projenizin yapılabilirliği hakkında mutlaka ön bilgi almanız gerekiyor.

24- Mağazacılık işi: Mağazacılık işinde aklınıza gelebilecek bir çok ürünün toptan satışını yapmak veya perakende satışını yapmak için Kosgeb’ten destek almanız mümkün. Giyim mağazası, Takı mağazası, Ayakkabı mağazası gibi.

25- Bilimsel araştırma ve geliştirme : Bilimsel araştırma ve geliştirme konusunda bir çok konuda iş kurmayı düşünebilirsiniz. Bu konuda verilen destekler sayesinde işinizi geliştirebilir ve yurt dışına da açılabilirsiniz.

26- Seyahat acentesi: Seyahat acentesi kurmak için Kosgeb desteği alınabiliyor. Özellikle yurt içinde gezi turları düzenlemekten tutunda tatil bölgelerine özel geziler düzenlemek gibi bir çok konuda iş kurmanız mümkün.

27- Temizlik Şirketi: Bina temziliğinden tutunda ev temizliğine kadar bir çok farklı alanda destek alınabiliyor. İşyerleri ve ofis temizliği de buna dahil.

28- Paketleme işleri: Paketleme işleri genellikle firmalara fason olarak yapılıyor. Bu yüzden paketleme sektöründe iş kurmak için destek alabilirsiniz ve işinizi büyütmek için gerekli olan makine desteklerinden de faydalanabilirsiniz.

29- Oto yıkama açmak: Kosgeb başarı hikayeleri arasında yer aldığı için yazmadan geçemedik. Oto yıkama üzerine kosgeb desteği alınabiliyor burada dikkat edilmesi gereken ise destek değil, iş yerinizin konumu.

30- Bilgisayar Tamircisi : Bilgisayar Tamir işlerinde dükkan açmak isteyen girişimcilerde desteklemelerden yararlanabiliyor. Bu iş için yeterli bilgiye sahip olmanız gerekli işin kurulum aşamasında nitelikli personel alımı içinde ayrıca destek alabilirsiniz.

31- Mobil Ticaret: Akıllı telefonlardan yapılan mobil ticaret üzerine bilginiz varsa bu konuda rahatlıkla bir iş kurabilirsiniz. Bir çok şirketin hala daha e ticaret işlemlerini yapan mobil uygulamaları yok. Bu yüzden bu işin pazarı diğer işlere göre daha çok.

31- Web portalı : Bir çok web sitesi aslında Kosgeb desteklerinden yararlanabilir. İlk masrafların büyük bir kısmını Kosgeb’ten karşılayabilirsiniz. Burada önemli olan fikrinizin mantıklı olması. Örneğin bir il üzerine indirim duyuruları yapan bir web portalı rahatlıkla kosgeb desteği aldı.

32- Kuaför açmak : Kuaför açmak isteyenler Kosgeb ile rahatlıkla işlerini kurabiliyorlar. Erkek veya bayan kuaför açmak için en önemli şart ise işi bilmeniz. Bir çok örneği bulunan bu işin en güzel tarafı ise verilen destekler sayesinde işletmenizin bir çok masrafını bedavaya getirebilirsiniz.

33- Fırın açmak : Fırın açmak, imalat ve satış yapmak için Kosgeb kredisi alınıyor. Burda dikkat edilmesi gereken ise fırının kendisi makine kısmına girmediği için konuyu Kosgeb danışmanlarından iyi öğrenmeniz gerekiyor.

34- Reklamcılık : Reklam ile ilgili yapılan yayıncılık ve tanıtım faaliyetlerine de Kosgeb destek veriyor. Özellikle internet reklamcılığında daha sıcak bakılıyor.

35- Oyuncak Üretimi : Oyuncak işinde farklı fikirler ile rahatlıkla Kosgeb’e başvuru yapabilirsiniz. Özellikle yurt dışında üretilen oyuncakları ve yatırım alan oyuncakları araştırmanızı öneririm. Biliyorsunuz bu sektörde iyi bir ürün her zaman kazandırıyor.

36- Halı ve kilim imalatı : Halı ve kilim yapımı için destek almak mümkün. Özellikle el işi yapılan kilim ve halılar piyasada diğer halılara göre daha yüksek kar kazandırıyor.

37- İş giysisi imalatı : İş giysisi konusunda bir çok firma bulunsa da hedef kitleyi daraltan fikirler daha kazançlı olabiliyor. Örneğin sadece güvenlik elemanları için iş giysisi üretmek gibi.

38- Çanta Üretimi : Çanta imalatı konusu Kosgeb’in desteklediği sektörler arasında. İmalat için kullanılacak makineler ve satış ofisi kurulu konusunda destek almanız mümkün.

39- Bisiklet ve engelli aracı imalatı : Bisiklet sektöründe gelişmeler çok hızlı seyrediyor. Özellikle yatırım alan bir çok bisiklet modeli mevcut. Bu yüzden imalat aşamasındaki fikirlerinize teknolojik gelişmeleri de eklemeyi unutmayın. Böylece daha rahat destek alabilirsiniz.

40- Mobilya imalatı: Mobilya sektörü çok geniş ürün yelpazesine sahip olsa da bu alanda yeni fikirleri ve trendleri takip ederseniz çok farklı ürünlerin imalatı için destek alabilirsiniz. Armut koltuk, Tv koltuğu veya Donanımlı ofis mobilyaları gibi.

41- Tercüme ve sözlü tercüme faaliyetleri: Tercüme bürosu açmak için destek alınabiliyor. Bu iş için nitelikli eleman desteği ve diğer desteklerden faydalanabiliyorsunuz. Birden fazla dil ile ilgili hizmet vermek ise işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

42- Kiralama işleri: Kosgeb Kiralama ve leasing faaliyetlerine destek veriyor. Aynı zamanda Motorlu taşıtların kiralanması ve leasingi, hafif motorlu taşıtların ve arabaların kiralanması ve kişisel eşyaların kiralanması gibi konularda da size yardımcı oluyor.

43- Turistik işletmeler: Tarihi alanlarda yapılacak olan yeni girişimlere kredi veren Kosgeb özellikle bu sektörden gelecek olan fikirlere sıcak bakıyor. Bulunduğunuz bölgedeki turistik alanları yurt içi ve yurt dışında tanıtmak fikri için rahatlıkla Kosgeb desteği alabilirsiniz.

44- Hazır yemeklerin imalatı : Hazır yemekleri farklı şekillerde müşterilere sunabileceğinizi ispatlarsanız ve bu sektörde niş alanlar üzerine yoğunlaşırsanız Kosgeb tarafından porjeleriniz kabul görebilir.

45- E Ticaret Siteleri : E Ticaret işinde özellikle niş alanlar yani herkesin yapmadığı alanlar üzerine gelen iş fikirleri de Kosgeb’te kabul ediliyor. Butik açmak, Sadece çocuk giyim satışı için e ticaret sitesi açmak gibi.

46- Saat Üretimi : Kosgeb saat üretimi için destek veriyor ama tavsiyemiz düz saat modelleri yerine akıllı saatler gibi teknolojik ve akıllı saatlere odaklanmanız. Nedeni ise geleceğin en çok satan ürünleri arasında artık akıllı saat modelleri de yer alıyor.

47- Ev hayvanları için hazır gıda üretimi : Ev hayvanları için pet sektöründe bir çok ürün bulunuyor. Hazır gıda da bunlardan birisi özellikle yurt dışındaki ülkelerde bu tarz ürünlere rağbet çok. Bu yüzden kedi, köpek maması gibi ürünlerin üretimi için rahatlıkla destek alabilirsiniz.

48- İş bulma acentesi açmak: İş bulma acentesi için Kosgeb girişimcileri destekliyor. Bu fikir özellikle son zamanlarda çok yaygın. Örneğin bir çok özel sektör şirketi geçiçi işçileri, ahçılarını ve güvenlik personellerini dışarıdaki iş bulma acentelerinden buluyor.

49- Madencilik ve Taş ocağı : Madencilik sektöründe bir çok alanda kosgeb destekleri almak mümkün. Ancak bu işi hiç bilmeyen girişimcilerin açmasını tavsiye etmiyoruz. Linyit, petrol, doğalgaz, Kum, kil ve taş ocakçılığı gibi bir çok sektörde destek alınabiliyor.

50- Farklı ürünler: Özellikle üretim konsunda bir çok destek sunan Kosgeb için Kickstarter ve İndiegogo gibi sitelerde yer alan yatırım almış ürünleri üretmek isterseniz sağlam bir iş planı ve fizibilite ile Kosgeb kredileri alabilirsiniz.

Kosgeb kredileri ilk başlangıçta verilen 50.000 Tl ve 100.000 Tl ile bitmiyor. İşinizde başarılı olursanız farklı bir çok destekle size yardım yapılıyor. Tüm aşamalarda uymanız gereken önemli bir kural var o da Kosgeb ile işinize başladığınızda işe sadece kredi almak amacıyla girmeyin. Gerçekten işinizi kurmak ve işinizi büyütmek istiyorsanız Kosgeb desteklerinden faydalanın . Verilen destekler ilk başta az gibi görülebilir ama özellikle aldığınız eğitimler bile başlı başına size büyük bir başarı kazandırabilir.

Hızlı Para Kazandıran 10 iş fikri için TIKLAYINIZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Mustafa dedi ki:

  Merhaba ben bi eğlence merkezi gibi bi alan açmayı düşünüyorum mesela go-kart sonra paint ball gibi ve buna kosgeb destek veriyor mu lütfen bana yardımcı olur musunuz 🙂

 2. hasan dedi ki:

  Enpa Enerji ; Bayilik veriyoruz.
  Faaliyet Alanlarımız.
  Parakende Elektrik satışı.
  Güneş Panellerinin Satışı.
  İnternet Satışı.
  Toplu Sms Satışı.
  Yerinde Panel Kurulumu.
  Bizimle Part Time olarak bayilik ücreti ödemeden de
  günlük 70 ila 500 tl arası kazanabilirsiniz.

  EPDK’nın son açıklamasına göre 2600 kw elektrik kullanan
  her kişi 01 OCAK 2017 itibariyle Serbest Tüketici kimliğine sahip olacaktır.
  Yani sadece 01 OCAK 2017 den itibaren 14 milyon müşteri bir anda açığa
  Çıkacaktır.
  Sizde bu büyük platformda full time veya part time olarak çalışmak istiyorsanız
  05073501462 – 05073501462
  (Gaziantepte olanlar ise maaşlı olarak yanımızda çalışabilirler. Sigortada vardır.)

  Yoğun talepten dolayı uzun görüşmeler yapamayabiliyoruz.
  Lütfen sadece ciddi olanlar arasınlar.
  Büyük PAZARA sadece 10 GÜN KALDI….

 3. hacer çörtükH dedi ki:

  MERHABA EK GELİR İSTERMİSİNİZ GELİN AVONDA BİRLİKTE ÇALIŞALIM İSTER BİREYSEL SATIŞTA İSTERSENİZ EKİP GURUP KİŞİSEL VE EKİP SATIŞINDAN PARA KAZANABİLİRSİNİZ AYRINTILARI ARAYIN KONUŞALIM 05427838126 NUMARAM

 4. aykut dedi ki:

  Derya hanım Kinoa üretiminde tesisleşme ve paketle destegi alabiliyormuyuz?

 5. Mujdat dedi ki:

  Solucan gübresiyle uğraşmak isteyen varsa yardımcı olurum 05413549860 az sermaye ile başlayıp büyük paralar kazanabilirsiniz

 6. Neşe TAM dedi ki:

  Korku evi açmak istiyorum kosgep teşvik verirmi

 7. Neşe TAM dedi ki:

  Korkuevi açmak istiyorum teşfik alabilirmiyiz

 8. Derya dedi ki:

  Merhaba mehmet bey bildigim kadarıyla destek alma sansınız var kosgeb destegi için işkura müracat ediyorsunuz tarihlerini size bildiriyorlar yalnız işkura müracatınız yaptıgınız anda ön görülmeyebilir biraz baglantınızın saglam olması da gerekli daha sonra sizi ticaret odasına yonlendiriyorlar ve belirli bir katılımcı sayısı oldugundan dolayı size yine bıldiriyorlar ve eski sisteme göre 9 günlük bir girişimcilik kursu egitimi görülüyor keza 180 tl gibi bu süreçte ziraat bankasına paranız yatırılıyor tabı hesap açma işleminizi onceden soyluyorlar suanda egitim görüyorum bu sertifika zorunlu kosgeb bunu ön görüyor. Egitimden snra ise projenizi sunuyorsunuz sınıflandırılmış destekler var bunun üzerinden de projeniz onaylandı ise işyerinizi açıyorsunuz öncelikle sizin cebınızden para cıkıyor herşeyinizi faturalandırıyorsunuz sonrasında kosgeb işyerinizi kontrol edıyor faturalarınızı kontrol edıyor ve paranızı alıyorsunuz ben biraz yüzeysel bahsettim daha derinini zaten egitimlerde göreceksiniz şimdiden kuracagınız iş ile ilgili araştırmalarınızı yapmanızı tavsıye ederim her iş kurmayıda desteklemiyor bilginize..

 9. Mustafa dedi ki:

  Mersinde kazançlı yapa bileceğim bir sektör gözetliyorum
  Bana fikir verir misiniz
  Geçmişte ticaretle ugrastim 27 yasindayim basimdan basit bir olay gecti 2 sene ara verdim bu işe
  Beni de aydinlatacak arkadas varmi

 10. Gülcan dedi ki:

  Dogrudan satis Yani 21.yüz yilin isi Network marketing isi yapiyorum ve alman Sirketi Olan LR saglik ve güzellik te is ortagiyim
  ilgilenenler
  gulendammelek@gmail.com mail adresimden bana ulasabilir .
  saygilar

 11. Mehmet dedi ki:

  İlimizde bulunmayan herhangi bir ayakkabı mağazasının bayiliğini iyi bir dükkanla ilimizde açmak istesek destek alabilir miyiz ?

 12. Aziz Savaş dedi ki:

  Ben vinç asansör merdiven kullanmadan yerden güvenli bina dış cephe temizlik makinası üretiyorum ve bu makinaya Kosgep hibe veriyor.Bilgi için
  http://www.3sticaret.com veya http://www.discepheyikamamakinası.com

BİR YORUM YAZ