Matrix PowerWatch 500 bin dolar yatırıma yaklaştı

Matrix PowerWatch  – Vücut ısısı ile çalışan akıllı saat

Matrix PowerWatch akıllı saat sektöründe bir devrimi gerçekleştiriyor. Bildiğiniz gibi akıllı saatlerin en büyük sorunu sürekli şarj edilmelerinden kaynaklanıyor. Girişimciler ise bu sorunu güzel bir fırsata çevirerek vücut ısısı ile çalışabilen akıllı saat Matrix PowerWatch’ı geliştirdi.

Indiegogo sitesinde destek almayı amaçlayan proje şu anda 3212 destekçiden 475.648 dolar yatırım almayı başardı. Kısa zamanda 500 bin doları geçecek olan proje ilerleyen aylarda milyon dolarlık iş fikirleri listesine girmeye aday gözüküyor.

Matrix PowerWatch
Matrix PowerWatch

Akıllı saat Arrow Electronics şirketi tarafından yatırım almak ve ilgi çekmek amacıyla indigegogo sitesine başvurdu. İlgi çekmek dememizin amacı artık bir çok şirket kendi ürünlerini tanıtabilmek için Kickstarter ve İndiegogo gibi sitelerinde yeni ürünlerini tanıtmaya ve satmaya başladı. Halihazırdaki yatırım sitelerinde yer almak bir çok şirket için artı bir not olarak gözüküyor.

Matrix PowerWatch’ın bazı özellikleri

Ürüne gelirsek 129 dolar ilk tanıtım fiyatı ile dikkatleri üzerine çeken akıllı saat dünyanın ilk vücut ısısı ile çalışan saat olma özelliğini taşıyor. Seebeck etkisi yani ısıyı elektriğe dönüştürme teknolojisi (Termoelektrik teknolojisi) kullanılan saatte fitness için gereken özelliklerde yer alıyor. 50 metreya kadar su geçirmeyen akıllı saatte kronometre gibi mikro uygulamalarda bulunuyor. Apple Healthkit ve Google Fit gibi uygulamaları da destekleyen saatin ekranını ruh halinize göre de değiştirebiliyorsunuz.

İş fikri ile ilgili bir kaç not: Bu tarz fikirlerin ilk olanı çok ilgi görüyor ve muhtemelen yakın zamanda daha çok vücut ısısı ile çalışan saat fikirleri yatırım sitelerinde gözükmeye başlayacaktır. Bu yüzden iş fikrinde odaklanılması gereken acaba aynı teknolojiyi cep telefonları için kullanabilir miyiz fikri olmalıdır. Akıllı ürünler piyasaya çıktığından beri bir türlü çözülemeyen şarj problemini bu tarz yöntemler ile ilk çözmeyi başaran şirket tahmini olarak çok hızlı yükselecektir.

Sponsor

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here