Toplantılara Geç Kalmamak İçin Neler Yapmalı?

Gelişen ve kalabalıklaşan şehirler ve sıkışan iş planları yüzünden herkes, hergün bir yerlere geç kalıyor. Peki bunları önlemek için neler yapmalıyız?

1403637238-arrive-late-big-meeting-how-recover

Yahoo CEO’su Marissa Mayer, bir fırsatı elinden kaçırmış olabilir. Geçen hafta, Interpublic Group, Mayer ile görüşlmesi için, büyük firmalardan önemli insanların bulunacağı özel bir yemek toplantısı ayarladı. Toplantının amacı Interpublic şirketine, Yahoo’nun yapacağı teklifi iletmekti.

Ancak Mayer, toplantıya neredeyse 2 saat geç kaldı ve aralarında, IPG kıdemli yöneticisi Micheal Roth’unda bulunduğu bir çok insan Mayer gelmeden önce yemeği terketti. Mayer ise üzgün bir şekilde, katılımcılara uyuya kaldığını söyledi.

Hepimiz çeşitli toplantılara geç kalmışızdır. Sıkışık planlar, yoğun trafik, hava şartları genelde en popüler bahanelerdir. Özellikle, şirketiniz için çok önemli ve büyük bir toplantıysa sonuçlar, utandırıcı ve gurur kırıcı olabilir. Daha da önemlisi insanların size olan güvenlerini sarsabilir.

Çoğu insan, geç kalmayı nezaketsizlik, zamanında  yapılan katılımları da saygının bir göstergesi olarak görür. Eğer siz de zamanla yarışıyorsanız ya da devamlı olarak bir yerlere geç kalıyosanız, işte size dakik olmak için birkaç tavsiye.

Saatinizi 10 dakika sonrasına kurun: Bu hile ile kendinizi kandırarak zamanınızın daraldığını daha iyi anlarsınız.

Alarm kurun: Telefonunuzun alarmını kurarak zamanın farkında olabilirsiniz. Eğer seyahatteyseniz ve bir toplantınız ya da iş görüşmeniz varsa, mutlaka resepsiyondan uyandırma hizmeti isteyin.

Erken yola çıkın: Normalde yola çıktığınız zamandan 15-20 dakika daha erken yola çıkın. Böylece beklenmedik geçikmeleri bertaraf etmiş olursunuz. Görüşme yerinizi bulmak için ve kendinize çeki düzen vermek için zaman kazanmış olursunuz.

Kendinizi ödüllendirin: Eğer bir görüşmeye erken gittiyseniz, bir kitap okuyun ya da bir kahve içerek rahatlayın.

Çok sıkışık programlar yapmayın: Eğer, hayır demekte zorlanan bir insansanız, çok fazla işi aynı anda yapmaya çalışıyorsunuz demektir. Bu da sizi stres altına sokar ve zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmazsınız. Eğer gün içinde önemli bir görüşmeniz varsa mutlaka bu görüşmeden önce biraz zaman bırakarak herhangi bir plan yapmayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here