190 Bin dolar kazandıran çantalı kaykay

190 Bin dolar kazandıran çantalı kaykay 2
çantalı kaykay

Çantalı kaykay

Dünyanın ilk taşınabilir, elektrikli kaykayı Movpak, sahip olduğu akıllı sırt çantası ile özellikle öğrencilerin hayatında çığır açıyor.

çantalı kaykay
çantalı kaykay

Daha önce birçok elektrikli bisiklet ve elektrikli kaykay modellerini görmüştük. Ancak Movpak bu fikirleri bir adım daha öteye götürerek günlük hayata uyarlanabilen bir ürün ortaya çıkarmayı başarmış.

Oldukça büyük bir sırt çantasına sahip Movpak, bu sayede birçok eşyanın sırtınıza ve belinize zarar vermeden taşınabilmesini sağlıyor. Bunun yanında sırt çantası nedeniyle kaykay üzerinde denge kurmanın zorluğu da ortadan kalkıyor. İstendiği taktirde sırt çantası şeklinde de taşınabilen Movpak, birkaç saniye içinde katlanabiliyor ve rahatlıkla taşınabiliyor.

Kaykay Özellikleri
Kaykay Özellikleri

Cihaz bir adet uzaktan kumanda ile yönetiliyor. Kumanda üzerindeki tuşlar ile ileri geri, sağa sola gidilebiliyor. Bir anlamda direksiyon görevi gördüğü söylenebilir. Bunun yanında ürün saatte 30 kilometre hıza ulaşabiliyor. Son hızında kat edebildiği mesafe ise yaklaşık 20 kilometre.

Movpak, klasik bir ev prizi ile kolayca şarj edilebiliyor. Bu nedenle pahalı elektrikli şarj istasyonlarına ve adaptörlere para vermenize gerek kalmıyor.

Ürün Indiegogo üzerinden satılıyor. Kampanya süresince oldukça iyi bir ilgi ile karşılanan çantalı kaykay, şu ana kadar yaklaşık 190 bin dolarlık sermaye elde etmiş durumda. Ürünün tekli satış fiyatı ise 690 dolar olarak belirlenmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here