2 yıl ücretsiz dükkanlar

Denizlili işadamı Ahmet Ali Aki, işsizliğe destek amacıyla yaklaşık 5 milyon liraya yaptırdığı iş merkezinde 2 yıl ücretsiz kiraya vereceği işyerlerine 3 aydır girişimci bekliyor.


Aki Demir Çelik fabrikasının sahibi,Denizlili işadamı Ahmet Ali Aki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Her TOBB üyesi birer işçi alsın” sözleri üzerine “İşsizliği bitirme kampanyasına” destek vermek için üç ay önce başlattığı “iki yıl bedava işyerine” ilgisizlikten yakındı.


Aki, girişimcilerin kampanyaya ilgi göstermediğini ifade ederek, yaklaşık 5 milyon liralık bir yatırımla hizmete açtığı Aki İş Merkezi’nde, iki yıl bedelsiz olarak kiraya vereceği işyerine 3 aydır girişimci bulamadığına dikkat çekti.


Kampanyaya gereken ilginin gösterilmediğini vurgulayan Aki, vatandaşların kendilerini iyi anlayamadığını veya kendisinin iyi anlatamadığını söyledi. Yüzölçümleri 40, 80 ve 120 metre kare olan 40 adet işyerini kampanya çerçevesinde girişimcilere, iki yıl ücretsiz vereceğini duyurduğu halde destek görmediğini dile getiren Aki, “Yatırımcıları, kendi işini kurmak isteyenleri iş merkezimize bekliyoruz. İşyerlerine 5 yıllık sözleşme yapacağız. İlk iki yıl kira ödemeyecekler. Yaptığımız sözleşme üzerinden girişimciler, 2 yıl sonra kira ödemeye başlayacak, sonraki 3 yıl da düşük bedelle kira ödeyecekler. Girişimciler hem vatana millete hizmet etmiş hem de kendileri para kazanmış olur. Bizim de işsizliği önlemede katkımız olmuş olur” dedi.


150 KİŞİYE İŞ SAĞLAYACAK


40 adet işyerinin 2 yıl kira ödemeden çalıştırılması sonucunda, yeni açılan iş yerlerinde yaklaşık 150 işsize iş ve ekmek sağlanacağını ifade eden Aki, şöyle konuştu:


“Başbakanımızın çağrısına kulak vererek, bu ülkeye hizmet etmek amacıyla yaptığımız bir kampanya. İşyerleri açılacak, burada çalışan işçilerle işsizliğin önüne geçilmesine destek olunacak. İşletmeci hem kendi kazanacak hem de devlete vergi verecek. İnşallah vatandaşımız buna duyarlılık gösterir. İşyerlerimiz hazır. Bizler hazırız, onları bekliyoruz.”


İş merkezinin, Denizli’nin ilk çelik konstrüksiyon tekniği ile yapılan iş merkezi olduğu kaydeden Aki, her amaç için kullanabilecek yerlerinin olduğunu, iş merkezinde otopark sorununun olmadığını da sözlerine ekledi.
Kaynak:Hürriyet

4 YORUMLAR

 1. işmerkezi sahibi güzel bir işyeri inşa etmiş ama denizliden yazan arkadaşlara bakılırsa biraz merkeze ve insan yoğunluğuna uzak bir yerde.
  bence, önce oraya insanların gelmesi için güzel bir yada birkaç sebep oluşturulmalı.
  önerim; güzel bir sinema, yada yapay buz pisti. sonra üst katta çocuk ve kadınlarla ilgili işyerleri ile (çocuk oyuncakları ve oyun alanlarına yönelik işler) ve popüler yiyecek-içecek mekanları. üst katlara insanları çekebileceksinizki ara katlar işyapar dükkanlar olabilsin.
  işyerini görmedim, bilmiyorum önerilerim tamamen hayalidir. amacım kimseye işini öğretmek değildir. ancak şu bir gerçekki işmerkezi yetkililerinin iyi bir satış uzmanı ekibe ihtiyacı vardır.
  birkaç ileri görüşlü ve cesur girişimci de bu işi başarabilir. insanlara oraya gitmek için bir sebep bulun, diğer işyerleride güzel iş yapar olsun :)
  herkese saygılar sevgiler, hayırlı işler…
  abcfatih@gmail.com

 2. Ali bey tabiiki güzel destek sağlamış oluyor , ancak yukarıda s.kaya arkadaşımızın yazdığı gibi insanın uğramadığı bir yerde yapılmış iş merkezi . Ali beye şunu sormak isterim , eğer bu yatırımınız işlek bir yerde olsaydı insanlara iş yaratmak için sn. erdoğan ın isteği doğrulutusunda destek verirmiydi yoksa talep var deyip daha fazla kira talep edermiydi ? Ali bey şu an ölü olan yatırımını bu tür teşvikle talep edilebilir hale getirip kurtarmaya çalışıyor bence . Burada iş kurmak isteyen arkadaşlar önce bu yere gidip 1 hafta boyunca insan trafiğini bir incelesin sonra iş kurmayı düşünsün.

 3. ben denizlide yaşayan bir vatandaşım. bahsedilen işmerkezii biliyorum servergazi devlet hastanesinin karşısına kurulmuş bir iş merkezi ama hastane dışında bir yerleşim yok alt katları dolu zaten oralarda da eczaneler var üst katları boş gördüğüm kadarıyla ama uğrak bir yer değil insanların işmerkezine girmesi için bir sebep lazım hasta ziyaretleri dışında kimsenin gideceği bir mevkiide değil. eğer böyle bir yerde şu iş yapılır diyen varsa tavsiyelerinin bekleris. yoksa denizli halkı çok girişimci bir halktır…

 4. Ahmet Ali beyin iki yıl kirasız işyeri önerisine başvuru olmaması ilginç.Ya yazıda açıklanmayan ek talepler var,ya yeterince duyurulamamış,ya da insanlarımız ceesaretsiz ve edilgenler.Ben başka bir açıklama yapamadım.Yurtdaş olarak Ahmet Ali bey’e teşekkür ediyor,yazıyı okuyan herkesin de,güzel yapılan her işi kim yaparsa yapsın övmelerini öneriyorum…morgünler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here