2008’de 10 banka 13 bin kişiyi işe alacak

Bankalar bu yıl da yeni şubeler açıp eleman almaya devam edecek. Garanti Bankası, Finansbank, Yapı Kredi, Akbank, HSBC, Fortis, Denizbank, TEB, Halkbank ve Citibank’tan oluşan 10 banka 2008 yılında toplam 665 şube açarak 13.074 kişiyi işe alacak. Böylece 9 bankanın şube sayısı 5.036’dan 5.701’e, çalışan sayısı da 106.200’den 119.274’e yükselecek.
Kendi elemanlarını kendileri yetiştiren bankalar, ağırlıklı olarak yeni mezun gençleri tercih edecekler. İşe alımlar yıl boyunca devam edecek.
GARANTİ 2.600
2007 yılı içerisinde 113 şube açan Garanti Bankası, yıl sonu itibariyle şube sayısını 600’e, çalışan sayısını ise 14.400’e çıkardı. 2008’de şube sayısını 750’ye çalışan sayısını da 17 bine ulaştırmayı hedefleyen Garanti Bankası 2008’de 2.600 kişiyi işe alacak. Banka, hızla genişleyen şube ağı için 2008 yılında da ağrılıklı olarak yeni açılacak şubelerine bireysel, KOBİ ve ticari bankacılık işkollarında şube içi satış pozisyonları için alım yapmayı hedefliyor. Ayrıca, deneyimsiz adayları da bünyesine katıp yetiştirme stratejisine uygun olarak müfettiş yardımcısı, yönetici adayı (management trainee – MT) pozisyonlarıyla şube kadroları için gişe asistanı ve çağrı merkezi müşteri temsilcisi pozisyonları alımları da yıl boyunca sürecek. Çalışanların yüzde 70’i yeni mezunlardan seçilecek.

İşe alım süreci

Yetkinlik bazlı değerlendirmelere ek olarak; deneyimsiz adaylarda üniversite mezunu olmak, en fazla 27 yaşında olmak, askerliği yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak temel kriterleri aranıyor. Bazı özellikli görevler için mezun olunan bölüm önemli olabiliyor, ancak üniversite ayrımı yapılmıyor. Deneyimli adaylarda ise en fazla 32 yaş ve deneyiminin talip olunan göreve uygunluğu baz alınıyor.
AKBANK 2.500
Akbank son bir yılda açılan 35 şube ile şube sayısını 700’e çalışan sayısını da 12.800’e çıkardı. İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Esra Bozkurt, Türkiye ekonomisinin istikrar ortamında büyümeye devam ettiği sürece şube sayısının da artacağını söylüyor: “Ancak verimlilik ve karlılık çok önemli. Şube açma kararlarının dikkatli verilmesi ve karlılık içinde büyümeye katkıda bulunması gerekiyor. Önümüzdeki dönemlerde, bankalar yüksek hız ve düşük maliyet sağlayan alternatif dağıtım kanallarına yatırım yapmayı sürdürecekler; müşteri ilişkisini geliştirmek ve müşteri sadakatini artırmak amacıyla da verimliliği göz ardı etmeden şube ağlarını genişletmeye devam edeceklerdir. 2008 yılında bireysel, küçük ve orta ölçekli müşteri potansiyeline sahip yerlerde şube açmaya devam edeceğiz.” Bu yıl da her yıl olduğu gibi 2.500 civarında kişiyi işe alacak olan Akbank, 2007 yıl sonu itibariyle toplam 2.700 kişiyi işe başlattı. Akbank’ta işe başlayanların yüzde 85 ila yüzde 90’ını yeni mezunlar oluşturuyor. Banka bu yıl şubelerin yanı sıra Genel Müdürlük, çağrı merkezi gibi alternatif dağıtım kanalları, satış pazarlama ekipleri, destek birimleri ve merkezi olarak yürütülen operatif görevler için de alımlar yapacak.
İşe alım süreci: İşe alımlar tüm yıl boyunca devam ediyor. Adaylar önce yetkinlik bazlı mülakata alınıyor. Deneyimsiz eleman alımlarında ise psiko-teknik testler uygulanarak adayın derinlemesine tanınma imkanı doğuyor.
FORTİS 1.564
Türkiye genelinde toplam 268 şubeleri ve 4.975 çalışanları bulunuyor. Fortis, 2008 yılında 40 KredimBenim Şubesi ve 10 perakende şube açmayı ve buna bağlı olarak da 1.564 yeni çalışanı istihdam etmeyi planlıyor. Alınacak personelin yüzde 35’inin deneyimli, yüzde 65’inin ise yeni mezunlardan olmasını öngörülüyor.
İşe alım süreci: Mesleğe yeni başlayanların bankacılıkla ilgili bir bölümden mezun olmasını tercih ediliyor. Ama bu olmazsa olmaz bir koşul değil. İngilizce bilmesi de yine adaylarda aranan diğer bir özellik.
DENİZBANK 1.500
DenizBank’ın toplam 320 şubesi ve 6.800 çalışanı var. DenizBank, özellikle önem verdikleri tarım, turizm gibi sektörlerin ağırlıklı olduğu noktalar ve şehir merkezlerindeki şubeleşme stratejileri doğrultusunda 2008 yılında yaklaşık 80 şube açacak. Yeni şubelerde 1.500 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor. İşe alınacakların yüzde 50’sini yeni mezunlar oluşturacak.
İşe alım süreci: İşe alımlar şube açılışları ve mevcut ihtiyaçlar kapsamında münferit ya da toplu alım şeklinde yapılacak. Bankacılık deneyimi gerektiren pozisyonlar için adayların konularında en az 2-3 yıllık deneyime sahip olmaları bekleniyor.
YAPI KREDİ 1.410
Yapı Kredi’nin Türkiye genelinde 673 şubesi ve 14 binden fazla çalışanı var. Önümüzdeki yıl boyunca şubeleşme faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam edecek olan banka, 160 şube açıp, bu çerçevede 1.410 yeni personel işe alınacak. Yeni şube açılışlarına paralel olarak satış ekiplerine alımlar ağırlıklı olacak. Yapı Kredi yeni mezunları işe alıp, kurum içinde yetiştirmeyi tercih ettiğinden sadece bazı özel durumlarda başka kurumlarda çalışmış kişiler de işe alınacak. Yeni çalışanlara, özellikle yeni mezunlara işe girişlerinde bir temel bankacılık eğitimi veriliyor.
İşe alım süreci: Bankacılık ihtiyaçlarını karşılamak üzere üniversite veya bankacılık/sigortacılık yüksek okulları öncelikli olmak üzere; iyi eğitim almış, bankacılığı öğrenmek isteyen adayları tercih ediliyor. Toplu alımlar planlanarak, yoğun bir eğitim dönemi hazırlanıyor.
HSBC 1.200
HSBC 240 şubede 5.600 çalışanıyla faaliyet gösteriyor. 2008’de 80 şube açıp 1.200 kişiye iş imkanı sağlayacak HSBC, deneyimsiz eleman alımı ağırlıklı olup, özellikle cari hesaplar, satış /müşteri temsilcileri için işe alım yapacak.
İşe alım süreci: Banka, pozisyona göre değişkenlik göstermekle beraber, bankacılıkta uzmanlaşmayı kendine hedef edinmiş, kariyerine önem veren, iyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip, girişimci, takım çalışmasına yatkın kişileri işe alacak.
FİNANSBANK 1.000
406 şubesi ve yaklaşık 9.100 personeli olan banka, 2008 yılında 80 şube açarak bin kişiyi daha işe almayı planlıyor. Açılacak şubelerinde gerek satış-pazarlama kadrolarına gerek operasyon kadrolarına yönelik alımlar yapılacak. 2007 yılında yeni alımların yüzde 75’ini yeni mezunların oluşturduğu Finansbank, bu yıl da ağırlıklı olarak teknik bilgisi banka tarafından kazandırılacak yeni mezun arayışında. Bankanın kendi yöneticileri kendi bünyesinden çıkarma oranı yüzde 92. O yüzden yeni mezunlara özel önem veriliyor. Yapılacak alımlar bir yıla yayılacak ama Genel Müdürlük için planlanan Management Trainee ve Müfettiş Yardımcısı alımları Nisan-Mayıs döneminde yapılacak.
İşe alım süreci: İlanlara yapılan başvurular ilgili pozisyonlar bazında değerlendirilip, uygun tüm başvurular pozisyonlarla göre değişiklik gösteren sınavlara davet ediliyor. Belirlenen normlara göre yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan adaylarla yetkinlik bazlı görüşmeler gerçekleştirilip, uygun adaylara iş teklifi yapılıyor.
HALK BANKASI 500
Halk Bankası’nın Aralık 2007 itibariyle 11.511 personeli ve 557 şubesi bulunuyor. Şu anda yeni şube açmayı planlamayan banka, büyüme hedefleri ve müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda şube organizasyonunu gözden geçirecek. Banka, 2008 yılının ilk çeyreğinde İstanbul Avrupa Yakası şubeleri için 500 kişilik alım yapacak.
İşe alım süreci: Halk Bankası’na katılacak banko görevlilerinin lise veya 2 yıllık yüksek okul mezunu olması, servis görevlisi ve uzman yardımcılarının ise 4 yıllık yüksek okul mezunu olma şartı aranıyor. Başvurular bankanın internet sitesinden yapılıyor.
TEB 500
2007 sonu itibariyle şube sayısı 273’e, çalışan sayı da 5.200’e çıktı. Banka 2008’de yurt genelinde 40 civarında şube açacak. Şubelerin operasyon ve satış kadroları için eleman alımı yapacak olan banka, yeni mezunları almaya önem veriyor. Her yıl yetenek havuzu kapsamında yaklaşık 150 yeni mezunu işe alıyorlar. Bunlardan 100’ü Satış Yetenek Havuzu kapsamında, 50’si ise Genel Müdürlük Yetenek Havuzu kapsamında işe alınıyor.
İşe alım süreci: Gelişime ve değişime açık, yenilikçi ve yaratıcı, özgüveni yüksek, güçlü iletişim yeteneğine sahip, takım çalışmasına yatkın, iyi eğitimli ve etik değerlere saygılı olmak işe alınacak adaylarda aranan temel özellik.
CITIBANK 300
Citibank’ın 57 şubesi ve 2.500’e yakın çalışanı var. 2008’de 25 şube açmayı planlayan banka yaklaşık 300 kişi istihdam edecek. Bireysel bankacılık için öncelikle satış elemanları, ticari bankacılık için ise öncelikle müşteri temsilcileri istihdam etmeyi planlayan banka, destek birimlerinde de işe alımlar yapacak. Citibank, işe alımlarda büyük çoğunlukla tecrübeli elemanlara öncelik verecek. Bireysel ve ticari bankacılık için ilk etapta kıdemli müşteri temsilcisi ve müşteri temsilcileri, veznede görev alacak elemanlar, şube destek elemanları, şube yöneticisi ve kredi satış elemanları işe alınacak.
İşe alım süreci: İşe alımlar yıl boyunca devam ediyor. Pozisyonun ihtiyacına göre değişmekle birlikte yönetim kadrosu ve İK yöneticileri, birkaç aşamalı mülakat yöntemi ile adayları değerlendiriyor. Yetkinlik bazlı mülakat yapılıyor.
Kaynak: Burcu ÖZÇELİK – Hürriyet İK
Kaynak2 : Pazarlamadostu

108 YORUMLAR

 1. SLM İSMİM ZÜLKÜF AKSAKAL ERZURUM 1984 DOĞUMLU LİSE MEZUNU ASKERLİĞİNİ YAPMIŞ SİLAHLI GÜVENLİK SERTİFİKASINA SAHİBİM VE ÖZENLE İTİNAYLA LİYAKATLA UYGUN GÖRÜLÜRSEM BU GÖREVDE SİZİNLE BİRLİKTE ÇALIŞMAKTAN GURUR DUYARIM AYNI ZAMANDA 16 YILLIK ELEKTRİK USTALIĞI BELGEM OLUP EN GÜZEL ŞEKİLDE DENEYİMİM VE TECRÜBEM VARDIR TEL NO:542.401.54.74 MSN :[email protected]

 2. 1983 ankara doğumluyum düz lise mezunuyum bende herhangi bir bankada çalışmak istiyorum. şu an bilgisayarlı muhasebe kursuna gidiyorum ilgilenenlere duyrulur mail atarsanız sevinirim iyigünler

 3. arkadaslar ben şubat ayında mezun olcam.okulum bitti sadece sınavlarm var.bankalara üniversite mezunu olarak basvuru yaptm ve çağırdılar.diplomayı henüz almadm lise mezunu olarak gireblirmym bi sorun çıkarmı.*???

 4. iyi akşamlar ben açık öğretim fakültesi iktisit bölümü 1.nci sınıf öğrencisiyim.Bu alanda iş arıyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Cevabınızı bekliyorum.

 5. merhaba ben açıköğretim 1.sınıf bankacılık ve sigortacılık öğrencisiyim iş arıyorum işe erken başlayark deneyim kazanmak ve sınavlarımı daha rahat geçmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 6. BEN 5188 SAYILI YASA GEREĞİNCE SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİYİM VE 4 YILDIR SERTİFİKALIYIM.BUGÜNE KADAR DEVLET DAİRELERİ VE ÖZEL ŞİRKETLERDE GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLARAK GÖREV YAPTIM.ŞUANA KADARDA OLDUKÇA YETİŞTİĞİMİ VE PROFOSYONEL BİR GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM.BU YÜZDENDİR Kİ BANKADA GÜEVNLİK GÖREVLİSİ OLRAK ÇALIŞMAK İSTİYORUM.SAYGILARIMLA

 7. MERHABA BENİM BANKALARA COK İLGİM VARDIR.VE BU MESLEĞİ YAPMAK İSTİYORUM.TEMELDEN YETİŞMEK İÇİN Kİ ZATEN BANKA BİLGİLERİMDE VARDIR.BEN ANADOLU ÜNV.1 SINIF ÖĞRENCİSİYİM.BANA YARDIMCI OLMANIZI İSTİYORUM.YAŞ:20

  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDER,İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM

 8. slm muhasebe bölümünü bitiriyorum, yaz döneminde staj yapmam gerekiyor ve bankada yapmak istiyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim..

 9. slm ben eskişehir anadolu üniversitesi maliye böülümünü okumaktayım.20 yaşındayım herhangi bir iş yerinde çalışmayı düşünüyorum.ankarada olursa çok sevinirim.ilgilenmenizi saygılarımla arz edrim.

 10. artık yeter bir bankada çalışmak istiyorum. o kadar başvuru yaptım arkadaşlar bende üniversite mezunuyum. okudugumuzun bir anlamı yokmu. bu haberler güzel ama banka ile ilgili inşlLLh ilk önce önlisans mezunlarını alırlar..

 11. bende 2 yıllık unv. muhaebe bölümü mezununyum.herhanggi bir bölüme yerleşmek istiyorum ilgilenlere duyrulur…

 12. MERHABALAR BENDE SİTEYE YENİ ÜYE OLDUM VE YAZILAR ÇOK HOŞUMA GİDİYOR BENDE EVDE OTURURKEN PARA KAZANMAK İÇİN ÇEŞİTLİ YOLLAR BULMAYA ÇALIŞIYORUM BU ARADA SUPER TEKLİF SİTESİNİ BULDUM VE ÜYE OLDUM BU SİTE TAMAMEN TÜRKÇE VE SAĞLAM BİR SİTE MAİL ADRESİNİZE REKLAM GÖNDERİYORLAR İLGİ ALANLARINIZ DAHİLİNDE OLANLARI SİZDE OKUYUP PUAN KAZANIYORSUNUZ PUANLAR BELLİ BİR NOKTAYA GELDİĞİ ZAMANLARDA İSE PARANIZI BELİRTTİĞİNİZ HESABINIZA YATIRIYORLAR TÜM DÜNYADA ARTIK KABUL GÖREN BİR PARA KAZANMA YÖNTEMİ ARKADAŞLAR TÜRKİYEDE BUNU YAPAN İLK FİRMA OLDUĞU İÇİN BENCE BİR UCUNDAN SİSTEME DAHİL OLUP GELİŞME GÖSTERDİKÇE PARA KAZANCINI ARTIRMAYA DEVAM ETMEK GEREKLİ AYRICA SİZDE GÖRECEKSİNİZ EN FAZLA PUANI ARKADAŞLARINIZI DAVET ETTİKÇE KAZANIYORSUNUZ BİR GÜZELLİĞİ DAHA İSE ONLAR REKLAM OKUDKÇA SİZ DE ONLARIN KAZANDIĞI KADAR PARA KAZANIYORSUNUZ ÜYE OLMAKTA ÇOK KOLAY 10 DAKİKANIZI AYIRIN OKEY TAVLA İÇİN KAÇ SAAT GEÇİRİYORUZ YADA MAİL GRUPLARI TARAFINDAN GÖNDERİLEN SUNUMLARI OKUMAK İÇİN DEĞİLMİ http://www.superteklif.com/SuperUye/SuperUyeFormu.aspx?bid=e5b9697a-fa90-4e82-9362-dc3221151c5a BU LİNKİ TIKLARSANIZ ÜYE OLUYOR VE PARA KAZANMAYA BAŞLIYORSUNUZ HEPİNİZE İYİ GÜNLER DİLİYORUM

 13. YENİDOĞAN COK PROGRAMLI LİSESİN de Bilijim teknolojileri web tasarımı okuyorum 11 .senemdeyim 4. senemde stajerlik yapmak istiyorum yadımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim kısa sürede cevabınızı bekliyorum:)

 14. mrb 21 yaşındayım açıköğretim 1.sınıf işletme öğrencisiyim derslerime yardımcı olması için ve okulumu daha çabuk bitirmek için bankanızda staj görmek ve çalışmak istiyorm .

 15. slm 1972 doğumluyum.ticaret lisesi ve 2 yıllık muhasebe mezunuyum 1 kızım var ve şu an 3. sınıfa gidiyor artık bana çok ihtiyacı kalmadı ben de çalışma kararı aldım ve karşıma yaşım çıkıyor daha önce de çocuğumun bana engeli olmasın diye çalışmadım ama artık engel değil yeni mezun arkadaşlar seçimlerinizi iyi yapın ya kariyer ya çocuk önceliği hangine verirseniz bir zaman sonra diğerini kaybediyorsunuz ben de bankalara başvurdum ama geç kaldım ya gerçekten yaşım sorun ya da torpil var bilmiyorum

 16. mrb ben orhan lise mezunuyum daha önce pazarlama şirketide ve bankada güvenlik olarak görev yaptım bende yeni projelerde yer almak istiyorum yetkililerin dikkate almasını rica ediyorum…

 17. arkadaşlar lütfen birileri beni aydınlatsın!!!24 yaşındayım bu yıl daha yeni 4 yıllık işletme bölümünden mezun oldum.bankada memur olarak işe başlamayı çok ama çok istiyorum. profosyenel olarak bi iş hayatım olmadı. ne yapabilirim nasıl bankaya kapak atabilirim sınavlar hakkında bilgisi olan arkadaşlar lütfen bilgilerini paylaşsın…

 18. arkadaşlar bankalardaki sınawı kazanmakla bıtmiyormuş.cok iyi de bır torpilin olması gerekiyomuş.eger torpilin yoksa hiç deneme diyorlar…

 19. Ben 30 yaşında lise mezunuyum.her hangi bir bankada çalışmak istiyorum.sınavlardan haberi olan lütfen yazabilirmi?

 20. benim adım ezgi gazi ticaret meslek lisesi ögrencisiyim finans ve borsa bölümünde okuyorum bu sene staj görmem gerekiyo ama ne yapıcagımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 21. slm,ben aöf bankacılık ve sigortacılık bölümüne yerleştirildim.2 sınıfta staj varmı?bankacı olmak istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

 22. merhabalar irtibata gececegımız yada özdecmişimizi yollayabılecegımız bıradres olursa coksevınırız .Demet Ulugöl (nevsehir)

 23. BİR KAÇ BANKAYA BAŞVURU YAPTIM .AMA SINAV TARİHLERİNİ NEREDEN ÖĞRENECEĞİM. SÜREKLİ BAŞVURU YAPTIĞIM BANKANIN SAYFASINI TAKİP ETMEMMİ GEREKİYOR.YOKSA MAİL.ADRESİME GÖNDERİLİR Mİ? BİLGİSİ OLAN VARSA VE CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM.TEŞEKKÜRLER.

 24. ben selçuk üniversitesi işletme bölümü mezunuyum bankada çalışmayı çok istiyorum fakat yeterli bilgiye nereden ulaşacağımı bilmiyorum bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim özellikle yeni açilacak şubeler ve başvuru tarihleri hakında detaylı bilgi verebilirseniz memnun olurum…

 25. slm bn 2 yllık bankacılık ve sıgortacılık yazmayı dusunuyorum eger bu bolumu bıtırırsem ıs bulma olasılıgım nedır, hemen bı bankada calısmaya baslayabılır mıyım,eger calırsam maasım ne kadar olur şimdiden herkese tesekkurler

 26. slm ben 4 yıllık işletme okuyorum ve bankada çalışmayı düşünüyorum ama ıumudum yok tarihleri kaçırdım basvurular gecti napabilirim bilmiyorum basvurdugum banklalardan da yanıt alamadım

 27. SİVAS CUMHURİYET ÜNÜVERSİTESİ BANKACILIK BÖLÜMÜNDE OKUMAKTAYIM.19 YAŞINDAYIM İŞ ARIYORUM İLGİLENMENİZİ SAYGILARIMLA ARZ EDİYORUM.

 28. slm ben safranbolu myo dan bu yıl mezun oldum.ilk sınavı kacırdımm.ıkıncı sınav ne zmn nerde olacak.kendıme son derece güveniyorum.herkese basarılarr…böylee giderse ne 4 yıllıklar de biz ıkı yıllkılarr iş bulabılcezz..yinee bi umutt işteee….

 29. bende 2 yıllık önlisans muhasebe mezunuyum.ne kadar üzücü olsada hepiniz doğru yazmışsınız.bende girdim halkbankası sınavına sınav güzeldi ama benim bi dayım yok:( türkiyede yaşamak kötü.devletimiz kendi insanlarına sahip çıkamıyo.boşuna değil beyin göçü yaşamamız………20 yaşında dert sahibi olduk.bu işte en çok para kazananlarda psikologlar:)hayatta herkese başarılar.

 30. halk bankasının sınav başvurularını kaçırdım ikinci başvuru ne zaman olacak ? bilen varmı arkadaşlar bana cvp yazınn

 31. selam ben artık bankalara güvenmiyorum bende 4 yıllık işletme mezunuyum ve 3 yıldır uğraşıyorum sabrediyorum umutla bekliyorum ama olmuyor nedense kimse cv mi incelemiyor bile en son finans bankın sınavına girdim sonuçlar 2 ay sonra geldi ve 4 ay sonrada mülakata çağırdılar 2 ay geçmiş olmasına ramen halen mülakat sonuçları açıklanmadı ve biliyorum ki topil olayı çok büyük bu işte kimse sizin bilginizi emeğinizi degerlendirmiyor buna göre alım yapılmıyor eger şanşyıysanız ve tanıdıklarınız varsa sizde bir bankaya girebilirsiniz ama ben iyi bir okul bitirdim bu konuda bilğim deneyimim var diye güvenmeyin almıyorlar 2 defe torpil olayına tanık oldum ve sanırım ben artık bankalardan umudumu kestim hala kendine güvenip devam eden umudunu yitirmeyen arkadaşlara başarılar.

 32. SELAM HERKEZE BEN BANKACILIK FİNASMANLIĞI OKUYORUM AYDININ NAZİLLİ İLCESİNDE BÖLÜMÜMÜ COK SEVİYORUM STAJIMI NAZİLLİ DEVLET HASTANESİNDE YAPTIM KALMAM VAR AMA BEN BANKA İSTOYORUM BU NUN İÇİN İYİ BİR BANKADA CALIŞMAK İSTIYORUM EGER BİREYSEL BANKACILIK, MUHASEBE, BİLGİSYARLI MUHASEBE .,BİLGİSAYAR OLARAK ARANIYORSA MSN: KOPYECİ[email protected]İL.COM İLETİ GÖNDERİN HERKEZE BAŞARILAR

 33. bankalara başvuru tarihi geçti mi acaba hangi tarihlerde başvuru yapabiliriz nasıl eleman alımı yapılıyor bilgilerinizi bekliyorum

 34. Bankalar o kadar şube açıyorlar ama hala istihdam edilemedik bir türlü. Her gün bir şube açılıyor, ama bize sıra gelmiyor nedense.. Herkese başarılar..

 35. askerlik yapmamak bu başvurularda alınmama sebebimi. aof işletme bitirdim bu sene yaş 23 mülakata giren arkadaşlar bu konuda bilgi verirse sevinirim.

 36. arkadaşlar ben de 1983 doğumluyum.İşletme mezunuyum Banka alımlarından haberiniz olursa bilgi verin teşekkür ederim herkese iş konusunda başarılar işsiz kalmasın [email protected]

 37. silahlı özel güvenlik görevlisiyim 2 yıl iş tercümem var.adana ve çevre il ilçelerde çalışmak istiyorum.1.70 boyunda 68 kiladayım işimi severek ve başarılı olmak için yapmak istiyorum.saygılarımla

 38. arkadaşlar halk bankasına başvuru yaptım sınav tarihide yakınlaştı ama hala sınav pusulam gelmedi nerden öğrenebilirim bilgisi olan varmı

 39. haber için çok sevindim peki nasıl başvuru yapacağız
  bu konuda bizleri aydınlatırsanız sevinirm
  teşekkürler

 40. BU KADAR ZORMU YAAAA ZEKİ İNSANLARI İŞE ALMIYORLAR TORPİLİ KUVVETLİ OLANLARI SIRALIYORLAR HAKSIZLIK. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

 41. ARKADAŞLAR BİZİM ÜLKEMİZDE AÇ OKADAR İNSAN VARKİ BİZLERİN ÇALIŞIPDA BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞMASI ÇOK NORMAL .SINAVDA NE SORULACAK BİR BİLĞİNİZ VARMI

 42. 2 yıllık üniverste okuyorum bilgisyar bölümüyüm.türkiyede iş bulabilecegimi hiç sanmıyorum ,yinede ümidi olan arkadaşlarıma kolay gelsin

 43. merhaba bende 4 yıllık üniversite okuyorum fakat malesef kasiyerlik yapıyorum inşalah halkbankta çalışma şansım olur teşekürler

 44. arkadaşlar banko görevlisi nasıl bişey oluyo? yani nasıl birgörev alıyoruz ne işle meşkul olacaz. yardımcı olurmusunuz.

 45. arkadaslar basvurular internetten yapılıyo.hepsi öyle internetten form dolduruyorsnz. suan halk bankasının alımı basladı 6 haziran son bankaya 30ytl yatacak.ayrıntılı bilgi için google halk bankası yazın ordan insan kaynaklarından iş basvurusu bölümünü tıklayp basvuru formu doldurun. hepinize basarılarr..

 46. bu güzel memlektim Türkiye de dayın olmazsa olmaz illa bi dayın olcak köprüyü onla geceksin herkes anladı sanırım herkese bol şans

 47. banka ve sigortacılık bölumu 1.sınıf öğrencisiyim acaba nasıl bankaya girebilirim veya nasıl basvuru yapabılırım acele cevap ıstıyorum

 48. selam ben beykent üni 11.sınıf işletme okuyorum.stajımı bankada mı yoksa sirkette mi yapsam daha iyi olur?bna bir öneride bulunabilir misiniz?simdiden tesekkür ederim.

 49. mrb arkadaşlar bilindiği gibi halkbankası banko memurları laıyor en az lise mezunu istiyor peki üniversite mezunu 1 kiş bu sınava basvurabilirmi ben onu merak ettimde cvp alabilirmiyim bilgisi olan varmı acaba

 50. ben ticaret lisesi muzunuyum. adnan menderes üniversitesi karacasu myo lunda 2 yıllık eğitimim bitti fakat alttan dersim kaldı sadece sınavlara girme zorunluluğum var bankada işe başlamak istiyorum diplomamı almadan işe başlamam mümkün mü? lise mezunu olarak ?

 51. arkadaşlar bence alım olabilir ama sayı söylenildiği kadar değildir içlerinden her bankaya 1-2 tane armut seçer gibi en iyi elemanları seçip işe alacaklar olay budur.. yoksa bu kadar boş insan neden geziyor ortalarda oda kendi tanıdıkları varsa onları alırlar ama yinede en iyi elemanları seçip alırlar geri kalan naparsa yapsın isterse boşa okusun onların umrundamı sanki valla artık gençlerin psikolojiside iyice bozuldu oku oku parala kendini sonra iş arıcam diye kendini parala sonra işsiz gez sonra bak alakası olmayan yerden bi mezun senin işini yapsın sorusuz sualsiz girsin mis gibi işe ama bankacılık mezunu mülakattı sınavdı her yerden ter çıksın ohooo ne düzen var ne sistem sonra çağdaş bankacılıktı felandı fişmandı överler kendilerini ama nez gezerrrr hep torpil hep torpil .. bu torpili icat edeni bi bulursam zaten

 52. ben 2 yıllık bankacılık ve siğortacılık bölümü birinci sınıf ögrencisiyim bankalarda işe girebilmem için gereken koşullar ne bilmiyorum açıklarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 53. selam aynı benim de baş vurmadığım banka kalmadı internet te bangır bangır bağırıyolar personel alımı var deye hani nerede 2 yıllık yüksek okul mezunuyum muhasebeydi bölümüm şu an açıktan işletme okuyorum ve 3. sınıftayım ilgililerin ilgilenmelerinde ısrarcı olmalarını beklerim

 54. Ben türk telekom başvurusu için kariyerimden yeni üyeliğe girmiştim.sonra kaydet dedim,daha sonra kimlik bilgilerimin yarısına gelince bilgisayarımdaki bir sorundan dolayı kapattım ve aynı işlemleri başka bilgisayarda yapmaya başladım fakat kimlik bilgilerimi girip ilerle dediğimde ‘BU TC NOSU DAHA ÖNCE KULLANILMIŞTIR ‘ şeklinde bir uyarıyla karşılaştım.TC:22240399652

 55. slm fazla heyecan yapmayın arkadaşlar.bankalar söyledikleri gibi eleman almıyorlar geneli reklam amaçlı yapıyor farkındaysanız şuanda burda sizde onların adına reklam yapıyorsunuz peki bu kadar kişi işe alıyorlarmış neden hala bankacılık okuyupta işsiz klan arkadaşlarımız çok bende bankacılık mezunuyum hala iş arıyorum … beceriksizliğimdenmi sanıyorsunuz değil,gayet başarılı biriyim ama her bankaya başvuruda bulunduğumda dedikleri şey eleman almıyoruz neyse yenede ümidimi yitirmedim çünkü seviyorum bu mesleği yapacağımı biliyorum .BOŞUNAMI OKUDUK BU BÖLÜMÜ YANİ DİMİ :)

 56. bu zaman da işe girmek cok zor belki her bankada 100 tane bas vurum var ama onlardan ses seda yok neden hep boyle oluyor cogu insanlar hiç bir bilgisi olmadıgı halde her yere gırıyorlar bizlerde okuyup bılgılı oldugumuz halde neden bir işe giremiyoruz giremiyoruz üniversite mezunuyum ve allah buyuktur diyip bekliyorum su işsizlige artık bir care bulun bunalıma gırdım artık …..

 57. işsizlige bir care bulun artık milyonlarca üniversite mezunu bos geziyor ve okuyan sayısı cok az oldugu alde bosta gezen bir sürü arkadaslarımız var bu kadar iş imkanı sundukları halde neden halan işsizlik cok …

 58. merhabalar ben melike beden eğtimi mezunuyum bende banka sınavlarına giricem ama hangi banka nezaman sınav açıyo ve sınavın içeriği konusunda bir bilgiye sahip değilim bilginiz varsa lütfen yazın:))

 59. MERHABA BEN MELTEM BANKACILIK OKUYORUM FAKAT O KADAR KISITLI ZAMANIM VARKİ SON SINIFIM VE ACİL STAJ BAŞVURUSU YAPMAM GEREKİYOR BANA EN KISA ZAMANDA CEVAP CEVAP YAZARSANIZ ÇOK MUTLU OLACAĞIM..TEŞEKKÜRLAR :)

 60. Bu bankalar arasında en kaliteli çalışma şartları ve piyasada en yüksek ücreti veren bankaları sıralayabilirmsiniz??

 61. başvurular genelde internet üzerinden oluyor. fakat yinede bankalara bir cv bırakın. sınava çağırırken neleri dikkate alıyorlar bilmiyorum ama kendinizi devamlı surette geliştirin. birde alımlardan sonra ykb nin eğitimi nerede nekadar süreyle ouyor bilgisi olan varmı?

 62. C.B.Ü. ithalat-ihracat ön lisans mezunuyum bu sinav basvuruları hakkında bi bilgisi olan varmı varsa bana yardımcı olabilirmisiniz.Şimdiden tesekkür ederim.

 63. bilgisayar programcılığı bölümü önlisans mezuuyum ve iş arıyorum ve çok ihtiyacım var… yardım edin ve beni işe alın lütfen

 64. arkaşlar bende ykb nin yazılı sınvını geçtim mülakata girdim 18 nisanda.şimdi haber bekliyorum .2004 te hacettepeden mezun oldum .başvurudan 1. ay sonra haber geldi. inşallah olur. herkese başarılar.

 65. mrh bu habere çok sevindim ben 2 yıllık bilgisayarlı muhasebe okudum sonr a
  işletmeye geçiş yaptım başvurmadığım banka kalmadı haber yok
  neye göre alınıyor hala anlamadım.Herkese allah kolaylık versin en başta bana

 66. ben 1. sınıftayım işletme okuyorum we bi bankada çalışmak istiyorum acaba şansım war mı?

 67. merhaba adım burcu liseden muhasebe mezunuyum üniversiteden işletme 2nci sınıftan terk ettim acaba bankalara başvursam alınırmıyım

 68. ben sakarya üniversitesi bilgisayar programcılığı mezunuyum.acil işe ihtiyacım var.bankada çalışmak istiyorum.nasıl ne zaman başvurulacak bilmiyorum.beni yönlendirirseniz sevinirim.en kısa zamanda cevap bekliyorum.teşekkür ederim. Saygılarımla….. cep 05373781452
  Bankaların yeni şube açması ve yeni eleman alması çok güzel buda yeni iş imkanları demektir.Özelliklede üniversite okuyup işsiz gezen gençlere ben de buna dahilim kendi işimi bile yapamıyorum.

 69. Arkadaşlar ben hsbc'nin sınavına katıldım. Sınav çok kolaydı.Sadece hızlı olman yeterli. Sınavı kazandım. Pazartesi genel müdürlüğe toplu mülakata çağırdılar. İnşallah bunu da kazanırım. Sınava girecek olan herkese bol şanslar… Allah yardımcımız olsun…

 70. Merhaba arkadaşlar 1970 doğumlu Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunuyum bende başvurabilirmiyim . Evetse nasıl başvurmalıyım

 71. merhaba arkadaşlar ben fatma önlisans sigortacılık programını bitirdim aö 3sınıf işletmeden devam ediyorum inşallah iii bir işe gireriz hepinize kolay gelsin

 72. ben yeni mezun oldum işletme bölümünü bitirdim 20 yaşındayım iş arıyorum şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

 73. istemek başarmanın yarısıdır dimi.. çok istemekte öbür yarısının 3/4'ü. yani ben bu işe sadece 1/8'lik kısım yüzünden mi giremiyorum…

  her kesin söylediği gibi.. ahh bi fırsat verseler, kimse tutamaz beni.. kendim bile.

 74. mrb arkadaşlar ben şu an 1. sınıf iktisat öğrencisiyim herhangi bir banakada staj yapmak istiyorum bunun için neler gerekli aranızda staj yapan var mı bna yardmcı olursanız sevinirim

 75. BEN KIRIKHANDA OTURUYORUM YENI ACILAN BANKALARA SEVINDIM İŞ SAHASI ACILDI GENCLER BOŞ GEZMICEK ARTIK
  BENDE KIRIKHANDA ACILAN HERHANGI BI BANKA ÇALIŞMAK İSTİYORUM
  DİKKATE ALIRSANIZ SEVINIRIN.

  TEŞEKKÜRLER

  VELİ ARSLAN

 76. işte memleketim insanı dört yıllık üniversite bitirmişler mezun olmuşlar .ama bi başvuruyu nereye yapacaklar nasıl yapacaklar bilemezler,her bankanın bir internet sitesi var zaten oradan insan kaynakları bölümüne girerek cv dolduruyosunuz .ama nerdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nice üniversite mezunları dilekçe yazmaktan bile acizler malesef memeleketim manzaraları.

 77. ya allah aşkına başımızı nereye vuracağız billen varsa yazsın lütfen tşk ederiz saygı bizden

 78. Amacım bir bankada iş sahibi olmak değil bankacılık sektörün de yeni stratejiler geliştirmek, büyütmek ve bilgi ağacımı insanlara yaymaktır.
  ön lisan,s pazarlama mezunuyum. A.Ö.F. işletme fakültesine devam ediyorum.
  bir gün bankada çalışmak nasip olur memlekete en faydalı stratejiler geliştirip büyüten kişi olurum.

 79. 1983 Denizli doğumluyum.İki yıllık bilg. muh. ve dört yıllık işletme okudum.Bankacı olmayı çok istiyorum.Gerekli başvuruları internetten yapmaya çalışıyorum.Ama şimdiye kadar cevap gelmedi başka nasıl başvurabilrim.

 80. merhaba arkadaşlar güzel bi haberle burda buluştuk inş hepimiz< ziçin hayırlı olur ama tahminimce burda şans ve bilgi çok önemli bende yarın garanti bankasının mülakatlarına katılacagım inş hayırlısı olur telefon bankacılıgı için başvuru yaptım eger telefon bankacılıgı mülakatlarına katılan varsa bilgilendirebilirmi pls şimdiden teşekkürler hepinize bol şans

 81. moralinizi bozmak gibi olmasın ama benim arkadaşım 4 yıllık işletme ve üzerine 2 yıllık bankacılık okudu hemen hemen bütün bankalara hem çalışmak hemde staj yapmak için başvuruda bulundu ama daha sonra birde öğrendiki açık olan pozisyona torpille inşaaat mezunu bu konuyla alakalı bile olmayan birisini almışlar diğer bir bankada ise ev ekonomisi mezunu birisini almışlar.bu durumu gören arkadaşmı sakinleştirmekte bana düştü tabi.Nasıl başvuracağın soran arkadaşlara internetten bir başvuru yapıyorsunuz bazı bankalar hem internet hemde banka şubesine gidiyorsunuz bir form dolduruyorsunuz onlar tercih ettikleri kişileri çağırıyorlar…herkeze başarılar hayırlısı demek lazım.

 82. ben nerdeyse butun bankların sınavlarına girdim hatta bir kacının yazılısını kazandım mülakatlarına katıldım ama halaaaa bir haber yok… artık yoruldum… bankacılıkta sabırlı olmak gerekiyo biliyorum ama nerdeyse 5 aydır sabrediyorum yetmez mi… bankaların int. sayfasından ya da bazı iş basvuru siteleriden ilanlara basvurabilirsiniz arkadaslar… sonra yüzlerce kişiyle yarışacaksınız hazır oluuun…

 83. 1970 doğumlu işletme bölümü mezunu bir bayanım.Ben de bankalara başvurabilecekmiyim.Evetse başvurular ne zaman.

 84. SLM ÖZEL GÜVENLİKÇİYİM SİLAHLI İŞE ALIRSANIN SEVİNİRİM HAKKARİ YÜKSEK OVA 05425700355

 85. güzel haber fakat nasıl başvuru yapacağız lütfen bizi bu konuda da aydınlatırmısınız.

 86. arkadaşlar bankalr ne zaman sınava çagıracaklar haberi olan varmı nelur bi bilgisi olan yazsın

 87. iyi bir haber ama nasıl başvuralacağı hakkında bilgi eksikliği var
  daha fazla bilgi nasıl elde edebilirim.

 88. halk bankası ikinci başvurular nerden yapılıyo acaba bileniniz varmı insan kaynaklarında yapalım diyo ama olmuyo allah rızası için bilen varsa yazsın.

 89. ÖNCELİKLE SLMLAR bankaya personel alımı konusunda bir kaç şey söyleyecem gazeteye baktım ama yanılmıyorsam lise mezunu diye bir konu vardı personelin düzeyi ne olması lazım 4 yıllık var liseler için yokmu ben bunu sorucam bilgiriniz varsa iletebilirmisniz saygılarımla

 90. bankaya personel alımı konusunda birtakım özellikler arayan bankalarımızın bankaya alınacak personellerin nasıl bi mülakat veya aşamadan gececegı konusunda bıraz daha tutarlı ve tıtiz davramasını bekliyorum daha anlasılır ve belirgin sartlar sunmaları tek temennım. ben iktisat bölümü 4. sınıf ögrencısıyım okulum 4 ay sonra biticek bankacı olmak ve yükselmek istiyorum fakat bankaya alım kosullarını tam olarak bılmıyorum bu konuda bilgilendirecek birileri olursa minnettar kalıcam ,, saygılarımla…..

 91. buna sevinbdim ama başvurular nerden internetten mi yoksa bankalara mı başvuracağız bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın

 92. ben bankacı olmak istiyorum ama internetten mi yok sa bankadan mı başvurmam gerektiğini bilmiyorum hangisin den daha iyi netice alırım teşekkürler

 93. başvuruları hangi adreslerden vbe hangi tarihe kadar yapabilirim.
  muhasebe gazi 2 yıllık mezunum sansım ne kadar bir bilgisi olan varmı?

 94. ben bır kac bankaya basvuru yaptım bıze en gec ne zaman sınav tarıhlerını acıklarla bılgısı olan varmı

 95. halk bankasının basvuru tarıhını kacırdım cok geckalmısım ikinci basvurular nezaman detaylı bilgi istiyorum simdi den teşekkürler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here