2013 CES Fuarından 6 Harika Tasarım

ABD’nin Las Vegas kentinde Uluslararası Tüketici Elektronikleri Şovu (CES), bu yıl da birbirinden ilginç tasarımlara ev sahipliği yaptı. Firmalerın elindeki en üst düzey teknoloji ve tasarımı gösterdiği bir gövde gösterisi olan CES’te bugüne kadar (11 Ocak 2013) kadar birçok tanıtım gerçekleşti. İşte bu teknoloji harikası tasarımlardan bazıları.

1.KILIF AMFİ : Kubxlab firmasının ürettiği Ampjacket adlı amfi, iPhone 5, iPad mini ve iPod touch gibi Apple ürünlerinin ses düzeyini 2 katına çıkarıyor. iPhone versiyonu 34.95 dolardan piyasaya sürülen kılıf şeklindeki amfi, cihazı darbelerden koruma işlevine de sahip.

Anfi kılıf tasarımı
Anfi kılıf tasarımı

2.ROBOT LEGO : Oyuncak devi Lego’nun parçaları bundan böyle Apple firmasının ürettiği cihazların emrine amade. Firmanın 350 dolar değerindeki robot seti Mindstorms EV3 artık iPhone, iPad ve iPod üzerinden de komut alabilecek.

Robot lego tasarımı
Robot lego tasarımı

3. 4 KİŞİLİK TABLET PC : Lenovo’nun geliştirdiği IdeaCentre Yatay Tablet PC, aynı anda 4 kişinin de kullanabileceği ilk bilgisayar unvanını aldı. Aynı anda 10 parmağın dokunuşunu algılayabilen ekranın genişliği 68.58 santim, diğer bir deyişle 8 iPad büyüklüğünde.

Aile Boyu Tablet PC Tasarımı
Aile Boyu Tablet PC Tasarımı

4. ALTIN MACBOOK : Kişisel teknoloji ürünlerini modifiye eden Computer Choppers firmasının son ürünü 24 ayar altın MacBook Pro. Apple logosu elmaslarla bezeli ürünün fiyatı ise 30 bin dolar.

Altin Macbook Tasarımı
Altin Macbook Tasarımı

5. ÇİÇEK ÖLÇER : Parrot firmasının üretiği “Flower Power” adlı cihaz toprağın içine saplanıyor. Nem ve ısıyı ölçen cihaz size çiçeğinizi ne zaman sulamanız ya da hangi sıcaklıkta muhafaza etmeniz gerektiği konusunda tablet bilgisayarınıza uyarı gönderiyor.

Nem ve ısı ölçen tasarım
Nem ve ısı ölçen tasarım

6. YEMEK KOÇLUĞU YAPAN ÇATAL : HAPIfork yani “akıllı çatal”, kullanıcısı hızlı yemek yediği zaman, titremeye başlıyor ve üzerindeki lamba aracılığıyla sinyal veriyor. Önümüzdeki aylarda satışa çıkması beklenen çatalın fiyatı 99 dolar olarak belirlendi.

Yemek Koçu Çatal Tasarımı
Yemek Koçu Çatal Tasarımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here