2015 Dikkat Çeken İş fikirleri ve İnovatif Ürünler

138

2015 yılında geliştirilmiş dikkat çeken iş fikirleri ve inovatif ürünler.

xr6332_bring-innovation-back-to-your-events@2x

Gelişen teknolojiler sayesinde her geçen gün daha yeni ve daha akıllı ürünler ortaya çıkıyor, bunlardan bazılarını sizler için derledik.

Terna Pendant Vantilatörlü Avize

l_terna-pendant-fan-light-is-ideal-for-small-spaces-9227

Özellikle küçük boyutlu iç mekanlar için tasarlanmış bu ürün, harika bir ışık kaynağı görevi görürken aynı zamanda sahip olduğu fan sayesinde ortamın havalandırılmasına da yardımcı oluyor. Sahip olduğu 40 cmlik kanatlar sayesinde hem ufak ortamlarda kullanılabiliyor hem de ufak ortamların dezavantajlarından olan havasızlığı önlüyor. Oldukça kolay monte edilebilen cihaz ihtiyacı olan 45  watt lık enerjiye rağmen harika bir performans gösteriyor.

Btrack Anti Hırsız Işıkları

btrack-safe-light-is-a-thief-tracking-tail-light-9226

Bisikletler için geliştirilmiş anti hırsız arka ışıkları, sahip olduğu GPS sistemi ve Sim kart haznesi ile, çalınan bisikleti takip edebiliyor ve bulunmasını sağlayabiliyor. Bunun yanında hız göstergesine de sahip bu LED arka ışıkları bisikletinizi iOS ve Android üzerinden takip etmenize de imkan sunuyor. Bunun yanında telefon ile sürekli iletişim halinde bulunan cihaz, bisikletinizin telefonuzdan belirlenmiş mesafeden daha uzağa gittiğini anlarsa anında bildirim yollayarak uyarıyor.

Uyku Rahatsızlığı Çekenler İçin Sprey

sprayable-sleep-offers-relief-to-insomiacs-9224

Spreyable Sleep adı verilen ürün, uyku sorunu çekenler için geliştirilmiş bir üründür. Geceleri daha rahat ve huzurlu uyumanızı sağlayan sprey, kullanıldığında cildinize melatonin adı verilen rahatlatıcı kimyasalları nüfuz ettiriyor. Herhangi bir ani bayıltıcı etkisi bulunmayan sprey, sadece vücudun gevşeyerek uyku moduna girmesine yardımcı oluyor ve uykunun daha huzurlu ve rahat olmasını sağlıyor.

MonBaby Bebek Takip Cihazı

monbaby-clips-to-clothes-to-monitor-baby-s-breathing-a-9223

Özellikle bebekleri için sürekli endişelenen ve akılları onlarda kalan ebevynler için geliştirilmiş bebek monitörü, bilinen bebek takip cihazlarından çok daha gelişmiş bir teknolojiye sahip. Bir arma gibi bebeğin kıyafetine iliştirilebilen cihaz sahip olduğu sensörler sayesinde bebeğin nefes alışverişini, uyku pozisyonunu ve hareketlerini sürekli olarak takip ediyor. Bebeğinizden elde edilen bilgiler, kablosuz bir şekilde akıllı telefonunuza anında iletiliyor.

İstenildiğinde Rengi Değiştirilebilen Gözlük Camı

eyeglasses-lens-can-be-darkened-manually-9222

Yeni geliştirilen gözlük camları, bilinen eski colormatik camlara özgü yapısı sayesinde rengini değiştirebiliyor. Bu camların farkı ise, colormatik camların ışığa göre kendilerini ayarlamasından farklı olarak, kullanıcı her sitediğinde rengi istediği gibi ayarlamasıdır. Bu sayede, gereksiz kararmaları ya da yetersiz kararmaları eliniz le kontrol edebiliyor, camın koyuluğunu istediğiniz oranda artırabiliyor ya da düşürebiliyorsunuz. Camlar sadece bir kaç saniye içinde renk değiştirebiliyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here