2015 Yılına Kadar 60 Şehre AVM Yapılacak

Türk AVM sektörü yıllık 50 milyar liralık cirosuyla Avrupa’da adından söz ettiriyor. AYD Başkanı Hulusi Belgü, Türk ekonomisindeki canlılık nedeniyle 2015’e kadar 110 AVM’nin kurulacağını söyledi. Genç nüfusu ve hızlı tüketim yapısıyla tüm dünyanın ilgisini çeken Türkiye, alışveriş merkezleri kapasitesiyle Avrupa’da lider konuma yükseldi. Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, geçen hafta yapılan konferansa gelen yabancı yatırımcı sayısının yüksek olmasının da dünyanın gözünün Türkiye’de olduğunu gösterdiğini belirtti. AYD Başkanı Hulusi Belgü, “Yerli ve yabancı yatırımcıların birbirinden iddialı projeleri başarılı performansları ile Avrupa ve dünyada parmakla gösterilecek değerler oluşturdu. Yıllık 50 milyar liralık ciro büyüklüğüne ulaşan alışveriş merkezi sektörü ile Türkiye, Avrupa’da söz sahibi bir konuma ulaştı” dedi.

60 Şehre Yeni AVM Yapılacak
60 Şehre Yeni AVM Yapılacak

KARŞILIKLI BİRBİRİMİZE DESTEK OLACAĞIZ
AYD Başkanı Hulusi Belgü Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri haline gelen alışveriş merkezlerinin de içinde yer aldığı organize perakende sektörünün artık Türkiye’yi dünyada temsil eder konuma geldiğini söyledi. Belgü şöyle konuştu: “Önümüzdeki iki yıl içerisinde çok önemli projeler açılacak. Bugün 8.3 milyon metrekare olan büyüklük 350 adet ile 10 milyon metrekarelere ulaşmış olacak.” AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da “Eskiden biz alışveriş için yurtdışına giderdik, şimdi ise yabancılar geliyorlar. Bu yatırımlar istihdamı artırdı. Biz size, siz de bize destek olacaksınız” diye konuştu.

60 şehre alışveriş merkezi yapılacak
EVA Gayrimenkul Değerleme ile Akademetre’nin yaptığı rapora göre 2015’e kadar 110 yeni AVM açılacak. Raporda, 48 ilde 299 aktif AVM olduğu belirtiliyor. Sektör 2012’yi 296 sayısıyla kapattı. 2015 yılına kadar 60 şehre AVM yapılacak. Sabah – 60 Şehre Yeni AVM Yapılacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here