2017 yılında Kişisel Markanızı oluşturmak için 7 ipucu

2017 yılında kişisel Markanızı oluşturmak için ip uçları

Markalaşma başarıya giden yolda en önemli unsurdur. Örneğin Nike’ın “swossh” u ya da Apple’ın simgesi herkes bu markalara aşinadır. Kişisel markanızı oluşturmak , şirket markanızı oluşturmak kadar önemli bir yere sahiptir.
Şimdilerde tüketiciler markanın kurucularının arkasındaki hikayeyi , başarı ve başarısızlıkları ve mücadeleyi duymak istiyorlar.

İşte kendi markanızı oluşturabileceğiniz 7 ipucu;

1. Görünür ve erişilebilir olun.

Ofisinizde bilgisayarın arkasına saklanmaktan vazgeçin, bu şekilde bir marka olamazsınız. Çıkıp kendinizi görünür ve erişilebilir hale getirmelisiniz. Bunun için çeşitli konferanslara katılın, sosyal medya profillerinizi daha aktif hale getirin , görünümünü herkes için açın ve size gelen mesajlara cevap verin. Böylece insanlarla iletişim halinde kalır ve ulaşılabilir olursunuz. Bu konuda ne kadar açık olursanız markanızı o kadar kolay oluşturabilirsiniz.

2. Sosyal Medyada kendi kimliğinizi gösterin;

Sosyal medyanın tamamını pazarlama için değil gerçek sizi göstermek için kullanın. Evet bir teklif almak ya da ara sıra şirketinizi tanıtmak güzel olabilir. Unutmayın asıl marka sizsiniz.Hobileriniz, hafta sonları iş dışındaki yaşamınız, ilgi alanlarınız daha fazla insanın ilgisini çekecek ve bir robottan farklı olarak daha insani görünmenizi sağlayacaktır.

3. Sektörünüzü her yönüyle kavrayın;

Çalışanlarınızla daha yakın bir iletişim içerisine girin. Sağduyu ve insani değerler önemlidir. Son trendler, son dakika haberleri ile ilgilenmeniz rekabette güncel kalmanızı sağlayacaktır. Bu sektörünüzde lider olmanızı ve kişisel markanızı bir üst seviyeye taşımanızı sağlayacaktır.

4. Empati yeteneğinizi geliştirin ve olaylara iki taraftan bakın;

Bir çok yönetici olaylara kendi tarafından bakmayı benimsemiştir. siz farklı olun kendi ihtiyaç ve kişisel çıkarlarınıza odaklanmak yerine karşı tarafın istek ve çıkarlarını da göz önünde bulundurun. Bu durumum kişilerle olan iletişiminizi güçlendirecek daha fazla bağlantı ve fırsat elde etmenizi sağlayacaktır.

5. İnsanlarla iletişiminizi kuvvetlendirin;

Kişisel marka oluşturmak aynı zamanda etrafınızda daha fazla insan olması demektir. İhtiyaçları olduğunda karşılık beklemeden yardım ettiğinizi görmeleri size olan yaklaşımlarını değiştirecek böylece hem kendi markanız hemde şirketiniz için katkı sağlamış olacaksınız.

6. İşiniz ile ilgili en güvenilir kaynak siz olun;

Sektörünüz ile ilgili bilgi kaynağı haline gelmek oldukça önemlidir. Bunun için gerekli medya organlarında, haberlerde, sosyal ağlarda bir uzman olarak bilgi paylaşıyor olmanız sizi daha güvenilir bir otorite haline getirecek ve daha fazla insanın ilgisini çekmeyi başaracaksınız.

7. Kazandıklarınızı paylaşın;

Hayır işleri, bağışlar, yardım kampanyaları gibi etkinliklerde gönüllü olun. Bu kişisel olarak daha iyi hissetmenizi sağlamak ile birlikte insanların size daha çok yakınlaşmasına olanak sağlayacaktır. Yaptığınız yardımları web sitenizde, sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız hem bu kurumlara olan yardımı fazlalaştıracak
hem de sizin manevi yönünüzü ortaya çıkartacaktır.

1 YORUM

  1. Tabi tabi diyerek alaycı ve manidar gulumseyisimle okudum yazıyı… Neden mi? Böyle yönetici, böyle patron kaldı mı allah aşkına biraz gerçekçi olun. Yaptığı işin derinliğini bilmeyen, aldığı elemana güvenmeyen, sadece benim işimi yapsın yeter iyi veya kötü bir insan olduğu beni enterese etmez diyen tabiri caizse o kadar çok hoduk, nobran patron varki bunlar azalicagi yerde artıyor. 3 – 4 elemanın yapacağı işi 1 elemana yaptırmak isteyen eleman ilanlarına bakmaniz yeterlidir bunu anlamak için…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here