3 boyutlu baskı kalemi

3 boyutlu baskı kalemi
3 boyutlu baskı

3 boyutlu baskı, insanlara karmaşık “kendin yap” nesnelerini üretme olanağı tanıyarak, uzun zamandır üretimin geleceği olarak öne sürülmüştü. Şimdi de 3Doodler, gerçek nesneler çizebilen 3 boyutlu baskı kalemi ile 3 boyutlu baskıyı elde taşınabilir hale getirmeyi hedefliyor. Gerçek nesneler çizebilen 3 boyutlu baskı kalemi Kickstarter’da 2 milyon Dolar’ın üzerinde artış yakaladı.

3 boyutlu baskı
3 boyutlu baskı

Kalem, geçtiğimiz haftalarda büyük yankı uyandırdı ve başlangıç hedefi 30 bin Dolar olmasına karşın, Kickstarter kampanyasını 2.344.134 Dolar kazanç sağladı. Zamk tabancasına benzer bir işleyişle, kullanıcılar önce kalem içindeki plastik teli ısıtmak için kalemi prize takıyor ve kalemin içindeki sıvı malzemeyi dışarı çıkartmak için düğmesine basıyor. Bir boşlukta cihazı sürükleyerek, kalem şeklini kaybetmeyen sabit bir yapıya dönüşen bir plastik izi bırakıyor. Kullanıcılar, işlerini bitirdiklerinde üzerinden almak üzere düz biçimde kağıt üzerinde ya da serbest biçim çalışarak havada çizimler yapabiliyor. Ürünün tasarımcıları, daha karmaşık yapılar elde etmek için 3Doodler ile çizim yapabilecekleri ön baskılı şablonlar içeren kağıtlardan oluşan 3 boyutlu kalıplar da ürettiler.

3Doodler, pazarda kendine bulduğu yer ve uzun vadeli konsepti ile yeni geliştirilen bir trend için ileri görüşlü bir iş alanının en güzel örneklerinden biridir. Ürün geliştiricileri: İlham alın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here