30 Yaşınıza Kadar Milyoner Olmanın Yolları

30 Yaşınıza Kadar Milyoner Olmanın Yolları

30 Yaşına gelmeden milyoner olmak her ne kadar tabu bir konu olsa da ve fantastik bir hikaye gibi görünse de mümkündür.

8

İşte size 30 yaşınıza gelmeden zengin olmak için vereceğim ipuçları.

1 . Parayı takip edin: Günümüz ekonomisinde, paranızı biriktirerek zengin olmanız pek mümkün değildir. İlk yapmanız gereken gelirinizi arttırmak ve bunu istikrarlı bir şekilde yapmaktır.  Her zaman para kazanmanın yeni yollarını arayın ve işten kaçmayın.

2. Gösteriş yapmayın, Kendinizi gösterin: Şirketim oldukça başarılı olmadan önce ve katlayarak para kazanmaya başlamadan önce lüksten uzak durdum. İlk pahalı saatimi bu noktadan sonra almıştım. Orta sınıf bir araca biniyordum. Siz de paranızın kıymetini bilin ve her zaman işinizi düşünün. Lüksten en azından gerçekten para kazanmaya başlayana kadar uzak durun.

3. Tasarruf için tasarruf değil yatırım için tasarruf yapın: Paranızı tasarruf yaparak biriktiriyorsanız bunu mutlaka yeni yatırım olanakları üzerinde kullanmak için yapın. Bu paraları asla dokunmayacağınız bir hesaba koyun. Acil durumlarda bile bu paraya dokunmayın. Bu sizi 1. kuralı uygulamaya daha fazla teşvik edecektir. Kafanıza yatan ve uygun bir yatırım bulduğunuzda ise o parayı kullanmaktan sakın çekinmeyin.

4. Size geri dönüşü olmayan borçlanmalara girmeyin: Bu bir kural haline getirin ve kesinlikle gereksiz borçlanmayın. Örneğin bir arabayı almak gelirinizi arttıracaksa o araç için borçalanabilirsiniz. Zengin insanlar, paradan para kazanmak ve aldıkları parayı katlamak için borçlanırlar. Fakir insanlar ise, bir şeyler satın almak için borçlanır ve zengin insanları daha zengin yaparlar.

5. Paranıza karşı kıskanç bir sevgili olun: Neredeyse tüm insanlar, ekonomik olarak sınırsız zengin olmanın hayalini kurar. Ancak bunu gerçekleştirmek gerçekten bir milyoner olmak sayesinde olur. Zengin olmak ve zengin kalmak istiyorsanız, paranıza iyi bakın. Değerini bilin. Onu umursamazsanız o da sizi umursamaz, hatta günün birinde sizi terkedebilir.

2 YORUMLAR

  1. 1959 yılından beri Uluslar arası doğrudan dağıtım işinde 80 Ülkede 1 numara olan AMWAY işini kurmak isteyenler, İŞ PLANINI dinlemek ve detayları görüşmek için
    [email protected] adresini ekleyebilir ve ya mesaj atabilirler.

    NOT: Amway hakkında bilgiyi http://www.amway.com.tr adresinden alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here