3D Fotoğraf sistemi için yurt genelinde bayilik verilecek

3D Fotoğraf sistemi için yurt genelinde bayilik verilecek
3D

Gözlüksüz görülebilen üç boyut teknolojisi (3D) Türkiye’de portre fotoğraflara da uygulanmaya başlandı. Sistem sayesinde tek boyutta çekilen; düğün, sünnet, okul, hatıra ve eski fotoğları gerekli düzenlemelerle üç boyut kazanıyor.

İstanbul’da faaliyet gösteren ‘Dört Beş Bilişim’ adlı şirket, ‘Nuru3D’ markası ile tek boyutlu fotoğrafa derinlik, yükseklik ve genişlik kazandıran ‘3D Lenticular’ uygulamasını ilk kez Türkiye’ye getirdi.

3D
3D

Firma yetkilisi Alptekin Erbilir, Kanada’dan ithal ettikleri gözlüksüz görülebilen 3D (3Dimension) fotoğraf sistemi için yurt genelinde bayilik çalışması yaptıklarını belirtti.

3D NEDİR : Fotoğrafa derinlik, yükseklik ve genişlik kazandıran uygulamanın geçmişi 10 yıllar önceye dayanıyor. 3D fotoğraf ya da sinema izleyebilmek için muhakkak 3D gözlük kullanmak gerekiyor. 3D gözlük teknolojisi de sinema teknikleri ile paralel gelişti. Ancak, fotoğrafları gözlüksüz 3 boyutlu gösteren yenilik henüz yaygınlaşmaya başladı.

0 (212) 243 56 57
0 (532) 423 75 80
Bereketzede Mah. Horoz Sok. No:8 D:5 Saffet Bey Apt. Galata – IST.

1 YORUM

  1. Lenticular teknolojisi cok eski bir teknolojidir.ulkemizde 2000 yilindindan beri uygulanmaktadır. Su anda Türkiye’de bu işi yapan onlarca firma vardir.Google’da Lenticular olarak arama yaparak bilgilere ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here