4D Teknoloji ve Temsa Global işbirliği ile Avenue Körüklü Otobüs Projesi

4D Teknoloji ve Temsa Global işbirliği ile Avenue Körüklü Otobüs Projesi
Temsa

4D Teknoloji, TC Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim desteği ile kurulmuştur. Kısa sürede ciddi projelere imza atma başarısını göstererek emin adımlarla büyümesini sürdürmektedir. İstanbul ve Kocaeli sanayisinin tam merkezinde yer alan Gebze Organize Sanayi Bölgesi Teknopark’ ta faaliyetlerine devam etmektedir.

Temsa
Temsa

İnovatif ve yenilikçi proje çalışmalarına hızlı bir şekilde devam etmekle birlikte değişik sektörler için optimum çözümler sunmaktadır. Özellikle, tasarım, sonlu elemanlar ile dayanım analizi ve bilgisayar destekli yapısal optimizasyon alanları oldukça güçlü olduğumuz yönlerimizdir.

Yaptığımız projeler, Ülkersports Arena Stadyumu ana skorboard tasarımı, Temsa MD9 aracının soğutma sistemi tasarımı, Temsa Safari aracının 2 akslıdan 3 akslıya dönüştürülmesi ve Temsa Avenue Körüklü aracının tasarımıdır.

Körüklü otobüs, körükle birbirine bağlanan iki parçadan oluşan ve şehir içi toplu taşımacılığında kullanılan, otobüslere göre artırılmış yolcu kapasitesine sahip otobüs türüdür. Tek körüklü, çift körüklü, çift katlı körüklü gibi tipleri, motor yerleşimine göre arkadan veya orta akslardan tahrikli türlerde bulunmaktadır.

4D Teknoloji firması olarak Temsa ya yapmış olduğumuz Avenue körüklü otobüsü genel olarak 18 metre uzunluğunda ve 155 kişi taşıma kapasitesine sahiptir.
Projelendirmenin ilk aşamasında fizibilite ve benchmarking çalışması yapıp, Türkiye pazarı için en uygun ölçülerde ve optimum performansta çalışacak bir otobüs konsepti çıkarılması ile işe başlanmıştır.

Devam eden süreçte konusunda deneyimli personelimiz ile aracın şasi gövde tasarımları, motor yerleşimi, fren hesapları, araç içi konforu sağlayacak ısıtma soğutma hesapları ve bu çalışmaların tasarımları yapılmıştır. Tasarımları CATIA yazılımı ile tamamlanan araç şasi ve gövdesinin dayanım analizleri ve güçlendirme çalışması ile gerekli revizyonlar tasarım anında uygulanmıştır.
Tasarımı tamamlanan montajların ve detayların teknik resimleri hazırlanmış gerekli kontrol ve düzenlemelerden sonra Temsa sunucularına data aktarımı sorunsuz bir şekilde yapılarak projenin Temsa mühendislik bölümüne teslimi yapılmıştır.

4D Teknoloji San ve Tic Ltd Şti

Kemal Nehrozoğlu Cad. GOSB Teknopark
High Tech Binası Kat 1 No B9
Gebze/Kocaeli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here