5 bin masaj uzmanı aranıyor

Türkiye Masaj Enstitüsü Genel Müdürü Sertaç Ak, son yıllarda turizmin gözdesi haline gelen SPA merkezlerinin masaj uzmanlığını kârlı bir meslek haline getirdiğini, açtıkları masaj enstitüsünden mezun olan kişilerin ise 2 ile 4 bin TL arasında maaşla işe başladığını, şu anda 5 bin kalifiye masaj uzmanına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Ak, Sektörde şu anda 5 bin kalifiye masaj uzmanı açığı var. Eskiden hamamlarda istihdam edilen masaj elemanlarının, şimdilerde otel, SPA merkezleri ve hastanelerin vazgeçilmez elemanları arasına girdiğini söyleyen Ak, masaj uzmanlığının kârlı bir mesleğe dönüştüğünü kaydetti. Bu alanda yeterince uzman kişi bulunmadığına dikkat çeken Ak, sektörde Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylı eleman oranının yüzde 5’i geçmediğini söyledi. Masaj uzmanlığının yeni dönemin altın meslekleri arasında yer aldığını belirten Ak, sektördeki uzman eleman ihtiyacını karşılamak üzere bir enstitü açtıklarını söyledi.

3 YORUMLAR

  1. bu isin kaymagini cinli kizlar yiyor bizimkiler yine havasini aliyor mezun olsan da tecruben yok boyun kisa gobegin war derler almaz bizim isverenimiz

  2. ben 6 çeşit masaj +aroma terapi+reflexoloji bilmeme rağmen+9 yıllık tecrübeme rağmen dürüst işini ciddiye alan aynı zamanda belirtilen ücreti verebilecek bir işveren bulamıyorum.

  3. diyelimki m.e.b onaylı sertifikamız var başvuru adresi iletişim numaraları yok.lütfen daha detaylı bilgi verirmisiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here