ABD’de Sokakta Yaşayan Türk Pizza İmparotorluğu Kurdu

15

ABD’de Sokakta Yaşayan Türk Pizza İmparotorluğu Kurdu

Aslen Diyarbakır doğumlu olan Hakkı Akdeniz evi olmadan parasız ve aç bir şekilde kolay olmayan sıkıntılar çekerek ABD’de yeni bir hayata başladı. Hatta çöp kamyonuna atıldı ve ölümden son anda kurtuldu. Sonra kendine olan inancı ve azmi ile 3 defa dünya pizza şampiyonluğuna ulaşırken, 7 pizza ve 1 Tacco dükkanına sahip oldu.

30472632

Kanada üzerinden ABD’ye kaçak olarak girmeyi başaran Hakkı Akdeniz başına ne gelirse gelsin vazgeçmeyerek başarıya ulaştı.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde dünyaya gözlerini açan Hakkı Akdeniz 1997 senesinde ailevi sebeplerden dolayı Kanada üzerinden ABD’ye kaçtı.

30472636

Arkadaşı Onu Terminalde Karşılamadı

Ağabeyinin arkadaşı onu otobüs terminalinde karşılaması gerekirken Hakkı Akdeniz’i kimse karşılamaya gelmediği için günlerce terminalde yattı. Parasının bitmesi üzerine New York sokaklarına çıkan Akdeniz haftalarca sokaklarda yattı. Sokak’ta tanıştığı Senegalli bir kadın ile kimsesizler evine başvurdu ama kabul edilmedi. Bir gün çöp tenekesinde uyurken çöpçüler tarafından kamyona atıldı çöplerle birlikte öğütülmek ten son anda kurtulan AKDENİZ canını zor kurtardı.

30472634

Sonrasında bir barınağa yerleşmeyi başaran Hakkı Akdeniz orada kaldığı 9 haftalık bir süreçte bir Türk ile tanıştı ve bir pizza dükkanında çalışmaya başladı. Bunun yanı sıra boksla da ilgilendi ve altın eldiven kazandı. Kaburgasının kırılması sonucu boksu bırakan Hakkı Akdeniz borç bularak bir pizza dükkanı açtı ve sonrasında olanlar oldu. Pizza Hamuru üzerine yoğunlaşan Hakkı Akdeniz katıldığı yarışmalarda 3 defa dünya pizza şampiyonu oldu.

30472631

Eğer sokakta yatmasaydım bu başarıları elde edemezdim sokak bana çok şey öğretti diyen Hakkı Akdeniz’in hayatı şimdiden hakkında bir takım belgesel çalışmaları denenmeye başlandı. Eski günlerini unutmayan Hakkı Akdeniz her gün evsizler barınağına pizza gönderiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here