Acısız Dövme Silme Kremi Geliştirildi

Acısız Dövme Silme Kremi Geliştirildi

Acılı ve pahalı dövme silme seanslarına son!

Günümüzde bir çok insan bir anlık heves ve heyecanla vücutlarına dövme yapmaktadır. Ancak bu hevesin pişmanlığı oldukça acılı ve pahalı seanslara katlanmakla sonlanıyor. Dalhouise Üniversitesinde acısız dövme silen krem geliştirildi.

tattoo

 


Sponsorlu Bayilik Teklifi

Panino Pizza Bayilik

Dalhaouise Üniversitesinden bir araştırmacı, dövmeleri acısız bir şekilde silebilen bir krem geliştirdi. Dalhousie Üniversitesinin Patoloji bölümünde bir yüksek lisans öğrencisi olan Alec Falkenham geliştirdiği tropikal krem sayesinde dövme mürekkebini silebildiğini keşfetti. Klasik olarak dövme silme işleminde kullanılan lazer işleminin sahip olduğu acı hissi, yanma lekeleri ve yaralar gibi yan etkilerin tersine krem bu tarz rahatsız edici yan etkiler bulundurmuyor.

Krem ile dövme silme işleminin herhangi bir ten hücresine yoğunlaşmadığı için herhangi bir iz de bırakmadığını belirten araştırmacı aksine kremin izlere düşman olduğunu da belirtiyor.

Krem, mürekkebi emen hücreleri yenileyerek dövmeyi oluşturan noktaları ortadan kaldırıyor. Bu tedavi yönteminde herhangi bir enjeksiyon ya da cerrahi müdahaleye gerek duyulmuyor.

Krem halen geliştirilme halinde bulunuyor ve şu anda domuz derisi üzerinde deneyler yapılıyor. Falkenham yaptığı açıklamada 10 cantimetre karelik bir alandaki dövmenin silinmesi için 4.5 dolarlık bir krem tedavisi yeterli oluyor. Ayrıca kremin 2 yıl ve daha eski olanlarında daha etkili olduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here