Airblock Drone Girişimcisine 3 milyon kazandırdı

Airblock Drone farklı özellikleri ile dikkat çeken bir iş fikri

Airblock Modüler ve Programlanabilir bir drone. Bu drone aynı zamanda hovercraft olabiliyor. Farklı alanlarda kullanılabilecek bu teknoloji ürünü Daniel Vensel isimli girişimciye 3.000.000 TL kazandırdı. Yatırım sitelerine 350 bin lira gibi bir sermaye desteği ile giren Airblock temel mühendislik ve inanılmaz uçuş yetenekleri ile donanmıi bir ürün.

Airblock manyetik ekleri bulunan ve modüler olan bir drone modeli. Drone farklı işlevleri ile de kullanılabiliyor. Özellikle gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan projeyi farklı amaçlar için programlamak mümkün. 350 lira civarında satışa sunulan ürün şimdiye kadar 4800’ün üzerinde sipariş almayı başardı.

Airblock Drone

2017 yılının şubat ayında teslim edilmeye başlanan ürün tahminimize göre kısa zamanda oyuncak ve teknoloji mağazalarında da yer almaya başlayacaktır. Makeblock uygulaması ile kullanılan ürün kendi sektöründe bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Normalde 6 pervaneli bir drone gibi gözükse de Airblock ile hovercraft (Hava yastıklı tekne) yapmak ve eğlenmek mümkün.

Airblock Drone tanıtım videosu

Bluetooth ile kontrol edilebilen ürün havada 6 dakika gibi kısa bir süre kalabiliyor. Umarız ki diğer modellerde bu süreyi daha da uzatabilirler. Aynı zamanda Airblock drone halindeyken yerden sadece 5 metre kadar yükseğe çıkabiliyor. Ürün ile ilgili daha fazla bilgiyi bu adresten öğrenebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here