Aircon Watch Dünyanın İlk Kişisel Klimalı Saati

Aircon Watch

Hong Kong merkezli iş fikri Aircon Watch, vücudunuzu birkaç dakika içinde soğutan veya ısıtan yeni devrim niteliğinde bir ürün. Fikir yatırım almaya başladığı ilk günlerde 332.800 Hong Kong doları yatırımı toplamayı başardı. 28 gün daha fon toplamaya devam edecek olan projeye şimdiden 554 kişi destek vermeyi taahhüt etti. 2017 yılının Aralık ayında tüketiciler ile buluşacak olan 539 HK dolarından (69 dolar) satışa sunuluyor.

Aircon Watch

Aircon Watch, yüz kişiden fazla kişiyle test edilmiş ve birkaç prototip yapılmış. Deneyimli tasarım ekibi, Aircon Watch’u geliştirmek ve bugün olduğumuz tasarım seviyesine ulaşmak için araştırma ve geliştirmede iki yıldan fazla bir süre çalışmış. Aircon Watch, termal elektrik teknolojisini termal sistemi soğutmanın daha hızlı bir yolu olan Climacon (patent bekleyen) Teknolojisi kullanarak geliştirildi, çünkü vücut sıcaklığını sadece 5 saniye yükseltebilir.

Bu ürünün geliştirme nedenlerinden biri de menopoz döneminde kadınlara yardım etmekti. Menopoz genellikle acı çeken derecede sinir bozucu sıcak basmalara sahiptir. Eğer rahatlatıcı bir serin sıcaklık yayacak küçük bir cihazdan biraz rahatlama alınırsa bu soruna çözüm olacaktır. aynıu zamanda spor yapan veya takım elbise giymek zorunda kalan kişilerinde vücut sıcaklığını ayarlamasına yardımcı olacak saatin çalışma prensipleri ise aşağıdaki gibidir.

Aircon saat aynı ortamda farklı kulanım imkanları sunuyor

Aircon Watch Ürün Özellikleri

Çerçevenin malzemesi: Alüminyum Alaşımlı
Kayışın malzemesi: Silikon
Pil türü: Li-ion
Pil boyutu: 400mAh
Bekleme süresi: 48 saat
Pil süresi: Soğutma modu için 4 saat ve ısıtma modunda 8 saat
Ekran türü: OLED
Su direnci
Şarj sistemi: Temas Şarjı
Dahil olan aksesuarlar: Manyetik şarj cihazı, USB kablosu.

Aircon Watch Nasıl çalışır?

Standford Üniversitesi tarafından yapılan 2012 yılı araştırmasına göre soğutma eldiveni ile ekstremiteler, bilek ve avuç içi alanları arasında ısı değişimi yapılabiliyor. Sinir sistemimizin beyne gönderdiği sinyali Aircon saatini kullanarak ısı veya soğuk üretmek için değiştirebilirsek ne olur? Bu yöntemle vücudumuzun sıcaklıkların daha fazla farkında olmaya başlayıp hissimizi dengeleyebiliriz.

Saatin kayışlarında ClimaCon teknolojisine sahip küçük bir cihaz bulunuyor. Bu küçücük cihaz, sinirlerin cildin yüzeyine daha yakın olduğu ve sıcaklığın maksimum düzeyde aktarılabilmesi için iç bilekte yer alıyor. Böylece saat herhangi bir sıcaklık, her mevsim veya herhangi bir saat dilimi boyunca kullanılabiliyor.

Nabız noktalarınıza bir buz küpü koyduğunuzu (bileklerini ve boynunuzun kenarlarını düşünün) veya bunları soğuk su altında çalıştırdığınızda sizi hemen soğutacağını düşünün. Bu bölgelerdeki kan damarları cildinizin yüzeyine yakın olduğundan soğuk vücudunuzu daha çabuk alacaktır.

Bu teknik neden işe yarıyor?

Fiziksel çalışma, yüksek ortam sıcaklığı ve koruyucu kıyafetler giyen, vücut sıcaklığını ve kardiyovasküler gerilimi performansı düşürmek ve ısıya bağlı hastalıklara neden olmak için yeterince yükseltebilir. Yakın zamanda, askeri eğitim ortamlarında kullanılmak üzere bir Kol Daldırma Soğutma Sistemini (AICS) geliştirdik. Serin veya soğuk suda aşırı soğutma, batırılmış ekstremitenin boyutuna / yüzey alanına bağlı olarak kontrol koşullarına karşı vücut sıcaklığını (çekirdek sıcaklığı) 0,2 ila 1,0 ° C / 10 dakika arasında hızlandırır. Kol dirseğine daldırıldığında elde veya ayakla yalnızca daldırmadan daha fazla ısı kaybına neden olur ve kalp atış hızını 10-25 vuruş / dakika düşürerek kardiyovasküler zorlamayı azaltabilir ve çalışma tolerans süresini% 60’a kadar yükseltebilir.

Bu yazıda elde edilen bulgular US Army Ranger Training’te uygulanan ısı stresini hafifletme prosedürlerinin bir parçası olarak dahil edilmiş AICS prototiplerinin kullanımını desteklemektedir. (Bu mevcut bir askeri ürünün referanslarıdır)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here