Akıllı Bisiklet Kaskı Coros LINX 300 bin dolar yatırım alıyor

Akıllı Bisiklet Kaskı Coros LINX başarılı iş fikirleri arasında yerini aldı.

Akıllı Bisiklet Kaskı fikri Washington’dan Chuck Frizelle’ye ait. 50.000 dolar yatırım istediği ürüne şu ana kadar 272 bin dolar yatırım alan iş fikrinin sahibi Chuck Frizelle aynı zamanda yüksek teknolojili spor malzemeleri üreten bir firmanın başında yer alıyor.

Bisiklet kullanıcılarının seveceği bu üründe kask ile kulaklık güzel bir şekilde ilişkilendiriliyor. Coros LINX bisiklet fanatikleri için geliştirilmiş bir ürün ve bu üründe kemik iletimi teknolojisi kullanılıyor. İş fikrinin ana amacı trafikte bisiklet süren kişilerin hem müziğini rahatlıkla dinlemesi hem de dışarıdan gelen sesleri rahatlıkla duymasını amaçlıyor. Müzik dinlemenin yanı sıra akıllı kask ile loksyon bilgisi ve sürüş ile ilgili verileride alabiliyorsunuz.

Akıllı Bisiklet Kaskı
Akıllı Bisiklet Kaskı

Akıllı Bisiklet Kaskı Coros LINX 2016 yılında teslim ediliyor

Ürün ayrıca bisiklet sürüşü esnasında telefon ile meşgul olanlarında imdadına yetişiyor. Coros LINX kaskın her iki tarafında hoparlöer bulunduruyor ve mikrofonu rüzgar almıyor. Kask usb ile şarj edilebiliyor ve 10 saat kullanılabiliyor. Ekim ve Kasım 2016 tarihlerinde teslim edilecek olan ürün 100 dolardan başlıyor ve ilaveler ile 120 – 130 dolar arasında satılıyor. Akıllı telefon ile entegre olan ürün ayrıca özel bir uygulama bulunuyor.

Akıllı Bisiklet Kaskı fikri 1 yıllık garanti veriyor. İlk olarak sadece Amerika’da dağıtıma girecek olan ürün muhtemelen tüm dünyada ilerleyen zamanda satılmaya başlanacak. Proje şimdiye kadar 1788 destekçiden talep gördü. Projenin başarılı olmasının nedenlerinden birisi de Chuck Frizelle’nin kickstarter’da daha önce 10 kadar proje başlatmış ve bunların bir kısmından istediği yatırımları almış olmasıdır.

İlgili Konular:

Kış Sporu İçin Akıllı Kask  Forcite Alpine

Ekstrem Sporcular İçin Görünmez Kask

Arkayı Gösteren Motorsiklet Kaskı

Ciddi Kazalarda Yardım Çağıran Akıllı Bisiklet Kaskı

Not: Kask sektöründe akıllı teknolojiler ile yapılan bir çok ürün hem yatırım alıyor hem de çok satılıyor. Bu sektörde girişimciler başarılı ürünleri inceleyerek yeni fikirleri yakalayabilirler. Unutmayın sadece ülkemizde 3 milyonun üzerinde motosiklet kullanıcısı var. Bisiklet pazarında ise bu rakam belki sizinde dikkatinizi çekecektir. Türkiye’de yılda 1 ile 1.5 milyon adet bisiklet satışı gerçekleştiriliyor.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here