Akıllı İlaç Dispanseri İle İlaç Saatinizi Kaçırmayın

Lumma adlı akıllı ilaç dispanseri ile ilaç saatinizi kaçırmayacak, ilaçlarınızın en efektif bir şekilde kullanılmasını sağlayacaksınız.

Lumma1

Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak ilaç kullanması gereken insanların %70’i malesef ilaçlarını düzenli bir şekilde kullanamıyor. Bunda unutkanlığın, gün içindeki telaşenin ve stresin büyük bir etkisi olduğu belirtiliyor. Düzenli kullanılmayan ilaçların pek önemli olmadığını düşünebilirsiniz ancak daha büyük bir pencereden bakıldığında düzensiz ilaç kullanımının dünyaya oluşturduğu maliyetin milyarlarca dolar olduğu belirtiliyor.

Ev kullanımına uygun akıllı ilaç dispanseri konusunda bir ilk olan Lumma adlı cihaz, düzenli olarak ilaçların alınmasını sağlarken doğru dozajların da belirlenmesini sağlıyor. İki farklı modeli bulunan cihazlardan MODEL 6 olarak belirtilen türü, 6 farklı ilacı 3 aylık stoğu içinde barındırabilecek şekilde dizayn edilmiş. MODEL 12 ise yine 3 aylık ilaç stoğunu 12 farklı türde barındırabiliyor.

Her ilaca ait farklı bir zamanlama ayarlanabiliyor ve ilaçların zamanı geldiğinde Lumma, ışıklarını yakarak ve alarmını çalıştırarak kullanıcısına ilaç saatinin geldiğini haber veriyor.

Özellikle yaşlı insanlar için oldukça güçlü bir yardımcı olacağı düşünülüyor. Lumma’nın geliştirilmesine halen devam ediliyor ve yakın tarihlerde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here