Akıllı yataklar masaj yapıp stresi azaltıyor

Dünyada gelişen teknolojiyi sektöre adapte eden İşbir Yatak, NASA teknolojisiyle doğa dostu, masaj özelliği taşıyan, stres ve elektrik yükünden vücudu arındıran akıllı yataklar üretti.
Nanoteknolojiyle üretilen Lavender Garden yatakları lavanta tazeliğini yaşatıyor. İşbir Yatak, ilk olarak NASA tarafından geliştirilen viskoelastik malzemeyle 5 yılı aşkın Ar-Ge faaliyetlerinin ardından yatak sektöründe devrim olarak nitelendirilen ‘Akıllı Yatakları’ üretti. Dünyada gelişen teknolojiyi sektöre adapte eden şirket, visko teknolojisi dışında nano, polymer yay, masaj, anti-stres, hijyen ve Quallofil dolgu teknolojilerini de müşterilerinin beğenisine sundu.

VİSKO TEKNOLOJİSİ
Vücut ısısı ve basıncına duyarlı açık hücreli mucize malzeme viskoelastik ile üretilen yatak Viscostar’ın, basınç azaltıcı etkiye sahip hafıza özelliği var. İçeriğindeki hafıza hücreleri vücut ile temas ettiği anda ısıya ve ağırlığa göre hareketlenmeye başlıyor ve bu hareket yatak vücudun tam şeklini alana kadar sürüyor. Bu özelliği nedeniyle akıllı yatak olarak adlandırılıyor. İşbir doğal soya özleri ile Türkiye’de ilk kez “doğal viskoelastik” ile doğa dostu akıllı yatak Vıscostar Nature’nin üretimini gerçekleştirdi.


LAVANTA KOKUYOR
Viscostar Nature Massage, programlanabilir kumandalı masaj sistemi ile titreşimli masaj yapıyor. İşbir’in Seacell Wellness Anti-Stres yatakları ise karbon teller ve denizyosunu özleri içeren kumaşla üretilmiş. Yatak, gün boyu bedende biriken elektrik ve gerginlik yaratan stresin vücuttan atılmasına yardımcı olurken, içerdiği denizyosunu özleriyle cilde tazelik katıyor. Nanoteknolojiyle üretilen Lavender Garden ise yatak kumaşı içine yerleştirilmiş milyonlarca koku zerreciğiyle lavanta tazeliği yaşatıyor.


Polymer yaylar ses yapmıyor
Isıya ve basınca duyarlı viskoelastikten üretilen akıllı yataklarda ilk ilerleme, yatak sektöründe köklü bir değişimin habercisi olan polymer yayların kullanımıyla hız kazandı. Ses yapmayan, dayanımı metal yaylara oranla artırılmış, vücuda göre farklı sertliklerde kullanılabilen bu yaylar akıllı yataklara ekstra konfor kattı. Türkiye’de sadece İşbir için üretilen bu yaylar kolayca deforme olmaması için tasarlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here