Akyazı’da Girişimcilik Eğitimleri başladı

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SEBOB) ve Akyazı Kavaflar Manifaturacılar Odası İşbirliği düzenlenen girişimcilik eğitimleri başladı.


Değerlendirme komitesi tarafından 160 başvuru arasında seçilen girişimcilik fikirleriyle öne çıkan 30 girişimci adayı 10 gün eğitim görecek. Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Seyyar tarafından verilen, 60 saat uygulamalı girişimcilik eğitime eksiksiz katılan ve başarılı olan 30 girişimci adayı sertifika almaya hak kazanacak. Sertifika alan kursiyerler KOSGEB’in Girişimcilik Desteğine başvurma hakkı elde edecek. Bu kapsamda KOSGEB uygun gördüğü girişimcilik fikirlerine 27 bin TL’ye kadar hibe ve talep eden girişimcilere ek olarak da 70 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteği sağlayacak.


Akyazı Kavaflar ve Manifaturacılar Odası Başkanı İsmet Öztürk, “ 160 başvurudan 30 kişi değerlendirilerek eğitim aşamasına geçti. Biz başvuruları alarak KOSGEB’e gönderdik iş fikirleri orada değerlendirilerek 30 kişi seçildi. İnşallah bu arkadaşlar ders sonrası iş fikirlerini detaylı bir şekilde projelendirerek işlerini kurarlar” dedi.


Girişimçilik eğitime katılan kursiyerler ise “Derslere başlamadan önce bir tedirginlik çekingenlik vardı. Eğitime gelecek hocanın teknik terimlerle sıkıcı bir ders vereceği şeklinde düşünceye sahiptik. Fakat yanılmışız hocamız oldukça neşeli ve hayatın içinden dersleri anlatıyor. Dersler oldukça eğlenceli geçiyor. Hibe desteği alıp almamakta çok önemli değil 3 derstir aldığımız eğitimlerde çok fazla şey öğrendik. Bu eğitimi düzenleyenlere teşekkür ediyoruz” dediler. Haberciniz.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here