Alibaba.com Otomattan Araba Satıyor

Otomattan Araba Satışı

Alibaba CEO’su Jack Ma‘ya göre bir araba satın almak bir soda satın almak kadar kolay olmalı. Bu yüzden Çinli perakendeci otomobilleri muazzam otomatlardan satmaya başladı.

Planlanan iki açıklık

Alibaba’nın otomobil endüstrisine girme emelleri olduğu bir sır değil. Örnek olarak Ford ile Çin’deki elektrikli otomobil satma anlaşmasını söyleyebiliriz. Bununla birlikte, şirket bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla otomobil satan büyük otomatlarla rakiplerinden bir adım öteye geçmeyi başardı.

Alibaba Araba Otomatları Nasıl Çalışıyor

Alibaba Taobao uygulaması ile tüketiciler, herhangi bir araba tarayabilir, hatta bir sokak geçerken, denemek isteyebilirler. Bir selfie aslında deneme çalıştırmasını kaydeder. Otomat makinesine ulaştıktan sonra arabayı kaldırıp üç gün boyunca araba ile dolaşabilirler. Eğer hoşlanıyorlarsa, Taobao’dan alabilir veya başka bir araba denemek için geri alabilirler.

Alibaba geçtiğimiz Ocak ayında, biri Şanghay’da ve bir diğerinde Nanjing’de iki mağaza açacağını açıkladı. Nihai hedef, bir araba alımını basitleştirmek ve bir kutu soda satın almak için ne yapması gerektiğidir. Şirket, bu yıl düzinelerce ek satış makinesi açmayı hedefliyor. Aşağıdaki video, böyle bir satın alma işlemine nasıl gidileceğini gösteriyor.

Ford ve Alibaba.com’un  “Süper Test Drive” hizmeti ile tüketicilere sunmak için yepyeni bir marka deneyimi pilot programını Mart ayında başlattı. Proje, tüketicilere daha uygun, verimli ve derinlemesine bir test sürüşü deneyimi sağlamak ve sonuçta potansiyel tüketicileri Ford markasına daha doğru bir şekilde yönlendirmek için çevrimiçi dijital teknoloji ve çevrimdışı varlıkların bir kombinasyonunu kullanıyor.

Şu andan itibaren 23 Nisan’a kadar Ford, Guangzhou’nun Baiyun Bölgesi’nde bulunan ve Tmall’ın özel ortak markası olan “Super Test Drive” otomatına girecek. Tüm bina akıllı kaldırma sistemi ve gelişmiş kimlik doğrulama sistemi ile donatılmış. Otomatlar bir seferde 42 arabaya kadar kapasiteli.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here