Alışverişte kupon dönemi

İnternetten satış sonrası, mağaza müşterisini kaybeden perakendeci kupon sistemine geçiyor. Sistemle, sezon ürünlerinde yüzde 60’a varan indirimler 1 lira karşılığında satın alınıyor


Krizle birlikte ABD’lilerin gözdesi haline gelen kupon sistemi Türkiye’ye de girdi. Markaların sezon sonu ürünlerinin indirimli fiyatlara satıldığı sitelerin mağazalardaki sirkülasyonu düşürmesiyle birlikte yeni bir arayışa giren sektör, sezon ürünlerini 1 liraya yüzde 60’a varan indirimlerle satın alma fırsatı sağlayan ve müşteriyi oturduğu yerden kaldırıp mağazaya götüren ‘kupon’ sistemi ile cirolarını artırmaya hazırlanıyor.


STOKLAR ERKEN SATILACAK
15 yıllık ayakkabı ithalatçısı ve sezonist.com’un kurucusu Kerem Cankur, 100 AVM ve 700 mağazanın dahil olduğu sistemle ABD’de çok yaygın olan kupon sistemini Türkiye’ye getirdiklerini söyledi. Bu sistemle mağazanın sezon sonunda elinde kalacak ürünü daha erken bir tarihte satmasını sağladıklarını dile getiren Cankur, “Türk halkı kupon biriktirmeyi sevmiyor ama cep telefonuna bayılıyor. İki enstrümanı bir yerde topladık. 1 yıl sonunda ayda 200 bin kupon dağıtıp 50 bin parça ürün satılmasını sağlayacağız” dedi. Sistem şöyle çalışıyor: Siteden istediği kampanyayı seçen müşterinin cep telefonuna 1 lira karşılığında kod numarası geliyor. Müşteri o kodla mağazaya gidip kampanya ürünlerini belirtilen indirimli haliyle satın alıyor.


Her türlü yolu deniyoruz
Abdülkadir Yalçuva- Mudo
DÜNYADA geçer akçeler Türkiye’de de deneniyor. Perakende pazarı çok hızlı büyüdüğü için beklentimizi karşılamayabiliyor. Bu noktada farklı alternatifleri deniyoruz. İnternet satışları mağaza cirolarını düşürünce, müşteriye dokunan sistem arayışı başladı. Bu noktada müşteriyi mağazaya çeken sistemler daha cazip geliyor.


Motive edici bir unsur
Füsun Çevikel Kuran-Stefanel Ben bu sisteme dahil değilim çünkü ben zaten gerçek fiyatlarla ürünlerimi satıyorum. Bunun üzerine yüzde 25 ve üzeri indirime gitmem. Bunu tercih eden markalar ya ona göre fiyatlandırma yapıyor ya da satmayan ürün grubu için bu sistemi uyguluyor. Müşteriyi mağazaya çekici ve harcaması için motive edici bir unsur.


Asıl işimiz mağazada
Hüseyin Özbek-Seven Hill
İnternet satışları müşterinin mağazaya gelmesini engelliyor. Halbuki Türkiye’de AVM’ler ve dolayısıyla mağazalar çok hızlı bir şekilde artıyor. Bu açıdan bakıldığında kısa süreli ciro artırmak adına internet odaklı satışı düşünmek büyük bir tehlike doğuruyor. Ben alışverişin kesinlikle mağazadan yapılmasından yanayım. İnternet mağazanın olmadığı yerlerde gerekli bir enstrüman olarak kullanılmalı. Sabah

1 YORUM

 1. Denge Bilekliği Ne İşe Yarar?

  Denge bileklikleri vücudunuzda negatif iyon dengesini sağlayarak enerjinizi en yüksek düzeyde kullanmanızı ve sağlıklı bir şekilde yaşamınızı sürdürmenizi sağlar.

  Denge bileklikleri içindeki hologramda bulunan negatif iyonlar vücudumuzun ihtiyacı olan 1cm3'te 1500 negatif iyon içeriği ile özellikle şehirlerde yaşayanlar için kullanılması önerilen bir ürün olmuştur. Şehirlerde 1 cm3'te negatif iyon sayısı yaklaşık 50 civarındadır.

  Denge bileklikleri size ne gibi avantajlar sağlar?

  – Fiziksel performansınızda artış sağlar
  – Odaklanma ve konsantrasyonda artış sağlar
  – Bayanların özel günlerinin rahat geçmesini sağlar
  – Zihninizi berraklaştırır, öğrenme ve sınav zamanları başarınıza katkısı olur
  – İş, Sınav ve trafik stresinizi üzerinizden alır.
  – Hücresel oksijen alışverişini arttırır.
  – Cep telefonu, bilgisayar vb. aletlerin oluşturduğu elektromanyetik kirliliğe karşı bedeninizin bioenerji alanını (Aura) korur.

  Doğadaki negatif iyon yoğunluğuna baktığımızda:

  Şelale eteklerinde: 50.000 (-) iyon cm3
  Dağlarda : 8.000 (-) iyon cm3
  Deniz kıyılarında : 4.000 (-) iyon cm3
  Ormanlarda : 3.000 (-) iyon cm3
  Şehir Dışında : 1.200 (-) iyon cm3
  Şehir İçinde : 200 (-) iyon cm3
  Konutlarda : 20 (-) iyon cm3

  Avrupa, Amerika ve Uzak Doğuda insanlar her geçen gün biraz daha, gençleşmek için haftada bir 1-2 saatlik, 3 ya da 4 kür halinde uygulanan ve bedeli her seans için birkaç yüz dolarla ifade edilen negatif iyon kürü yapmaktadırlar.

  Bu bileklik sayesinde gün içerisinde harcadığınız enerjinizi, dengenizi ve vücut esnekliğinizi, yorulmadan maksimum seviyede kullanacaksınız ve elektronik cihazların yaydığı negatif unsurlardan korunup, açık bir bilince sahip olacaksınız. Erken uyanamama probleminiz ortandan tamamen kalkacaktır.

  Türkiye'de ve Dünyada Hangi Ünlüler Denge Bilekliği Kullanıyor?

  Dünyada ve Türkiye'de bir çok porofesyonel sporcu ve ünlü tarafından kullanılan denge bilekliği enerji ve denge bilekliği yararları kanıtlanmıştır.

  Victoria Beckham, Robert De Niro, Gerard Butler, Demi Moore, Larry King, Puff Daddy, Leonardo Dicaprio

  Türkiyede Kullanan Ünlüler; Beşiktaşlı Guti, Hidayet Türkoğlu, Mustafa Ceceli, Hakan Şükür, Demet Akalın, Sergen Yalçın, Pınar Altuğ, Pascal Nouma ve bir çok ünlü..

  KİM GÜNLÜK HAYATINDA DAHA FAZLA DENGE – GÜÇ VE ESNEKLİK İSTEMEZ Kİ… KARAR SİZİN

  İLETİŞİM İÇİN 0555 621 56 20 NOLU NUMARADAN

  ULAŞABİLİRSİNİZ.. TOPTAN FİYAT ADET 10.TL DİR.

  VEYADA http://www.ekgelir-ekis.net sitesinden iletişim formu doldurabilirsiniz İletişim formu doldururken lütfen power balance için ilgileniyorsanız açıklamaya ekleyiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here