Almanya, Kimlik Onaylayabilen Sistem Yayınladı

Almanya’nın yayınladığı sistem ile çevrim içi müşterileri, yani online alış veriş yapan insanların kimlikleri artık internet üzerinden kontrol edilebiliyor.

Elinize geçen herhangi bir kimliğin gerçek olup olmadığı genelde insanlar tarafından gözle kontrol edilir. Tabi gerçeğine çok yakın taklitleri farketmek her insanın harcı değildir. Almanyada hayata geçirilen IDnow adlı uygulama ile artık online olarak kimlikler kontrol edilebiliyor.

Kontrolün yaklaşık 3 dakika sürdüğü bildirilen sistem herhangi bir akıllı telefondan, tabletten ya da bilgisayardan çalıştırılabiliyor. Örneğin telefonunuzun tkamerası ile çektiğiniz fotoğrafı, yine telefonunuzla bağlandığınız sisteme ait web sitesine yükleyerek, kimliğin legal ya da sahte olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

idnow

Sistemin bankalar, finans firmaları ya da yaş limiti bulunan online hizmet firmaları tarafından kullanılabileceği belirtiliyor. IDnow, hızlı ve güvenilir bir şekilde firmaları bilgilendirmeyi amaçlıyor. Böylece hack olaylarının ve dolandırıcılıkların önüne geçmeyi planlıyorlar.

Uygulama Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here