Amerika’da ücretli staj imkanı

New York merkezli staj ve kariyer firması Trainee Source’un Türkiye’deki eğitim ortağı olan Medyasoft, firmadan gelen yetkilerle 2-3 Ekim tarihlerinde düzenleyeceği seminerde Amerika’da Kariyer yolunun kapısını aralayacak.


Dünya üzerinde önde gelen yerli ve yabancı yazılım markalarını bir araya getirerek eğitim hizmetlerini New Horizons İstanbul markası altında sunan Medyasoft, Trainee Source firmasının eğitim alanında stratejik iş ortağı oldu. Yapılan işbirliği, ABD’deki staj imkânlarının Türkiye’deki bilişim uzmanlarına tanıtılması ve kariyerlerine katkıda bulunulmasının yanı sıra İngilizce ve teknik bilgi desteğine ihtiyacı olan adaylara eğitim takviyesini de içeriyor.


Medyasoft bu işbirliği kapsamında, ilk adımı 2-3 Ekim tarihlerinde Trainee Source firması yetkililerinin katılımıyla gerçekleşecek olan “Amerika’da Kariyer Fırsatları” konulu seminerle atıyor. İster tecrübeli, ister yeni mezun bilişim profesyonelleri, mühendisler ve teknisyenlere açık olan seminerde, New York’tan gelen yetkililer ABD’de staj yaparak kariyer hedeflerinin ve İngilizce bilgisinin nasıl geliştirebileceğini katılımcılarla paylaşacaklar.


Seminer katılımcılarına özel olarak sunulacak Ziyaretçi Değişim Programı kapsamında ise, meslek alanlarında belli bir birikimi ve tecrübesi olan katılımcılara kendi alanlarında Amerika’da uzun süreli stajyerlik (internship) ve uzman stajyerlik (traineeship) imkanı sunulacak. Yine aynı program kapsamında yeni üniversite mezunları veya bir üniversitede halen okuyan öğrenciler akademik eğitimleri konusunda daha kısa bir stajyerlik hakkı elde edebilecek.


Web Programcısı, Yazılım Mühendisi veya Programcısı, Web Teknolojileri Uzmanı, LAMP Programcısı Mobil Uygulama Geliştiricisi, Portal Geliştiricisi, Flash Programcısı, SAP Danışmanları, Proje Müdürü, Network Mühendisi ve Teknisyeni, Sistem Mühendisi ve Teknisyeni, Veritabanı ve Güvenlik Uzmanları ve diğer bilişim uzmanlarını hedefleyen program, katılımcının tecrübesine göre 6, 12 veya 18 aylık bir süreci kapsıyor.
Kaynak:Sabah

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here