Angry Birds Star Wars Yarın Çıkıyor

Angry Birds Star Wars Yarın Çıkıyor
Angry Birds

Angry Birds
Angry Birds ile geçenlerde Walt Disney bünyesine katılan Lucasfilm‘in ortaklaşa çıkardığı Angry Birds Star Wars’un piyasaya çıkmasına bir gün kaldı. Rovio Entertaintment ile Star Wars film serisinin yaratıcısı Lucasarts’in işbirliği sonucu ortaya çıkan Angry Birds Star Wars oyunseverlerle buluşmak için saatleri sayıyor.

Oyunun yeni sürümünde asabi kahramanlarımız ve düşmanları kötü domuzcuklar Star Wars makyajı yapılmış halleriyle karşımıza çıkıyorlar. Oyun piyasaya çıktığında kullanıcıların Star Wars serisinden aşina olduğu Tatooine ve Death Star gibi bazı sahnelerin Angry Birds versiyonunu görme şansı olacak. Oyunun oynanış tarzında ise ışın kılıcı ve “Güç” kullanımı gibi Star Wars temalı bazı yenilikler yer alıyor.

Angry Birds Star Wars Mobil Platformlarda

Oyun 8 Kasım’da Apple İOS, Google Android sistemleri, Amazon Kindle Fire ve Microsoft’un Windows Phone ve Windows 8 PC’de eş zamanlı olarak piyasaya sürülüyor. Öte yandan, oyun pazarında Rovio’nun önde gelen rakiplerinden Zynga, geçen sene halka açıldığı zamandan beri zor günler geçirmekte. Ürünlerinin büyük bir kısmını Facebook üzerinden pazarlayan şirket, geçtiğimiz haftalarda finansal öngörüsünü düşürdü.

Henüz işleme kapalı olan Rovio ise olası bir halka açılma için kendini hazırlıyor.
Rovio geçtiğimiz yıl 75,4 milyon euro gelir elde etti. Şirketin kârının yüzde 30’u lisanslı ürün satışından gelirken geri kalan kısmı ismi ise reklam ve ücretli oyunlardan geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here