Apple Elektirikli Araba Geliştiriyor

Apple Elektirikli Araba Geliştiriyor

İşte Apple tarafından üretilecek elektirikli araba hakkında şu ana kadar sızdırılabilen bilgiler.

apple-araba-car

Apple tarafından yakın tarihlerde yapılan atılımlar, bir araba proje üzerisinde çalışıldığının işaretlerini verdi. Dün, The Wall Street Journal tarafından yapılan bir açıklamada, Apple’ın Otomativ uzmanı Doug Betts’i bünyesine kattığını belirtti. Paul Furgale adlı bir diğer otomativ uzmanı ise daha önce Apple ile çalışmaya başlamıştı. Geçtiğimiz aylarda Apple’ın otomativ sektörü ile ilgili bir projeye başladığı konusunda dedikodular yayılmıştı.

Kod Adı “Project Titan”

Sızdırılan bilgilere göre Apple, bir araba konsepti üzerinde araştırma ve geliştirmelere başladı. Kod adına Porject Titan denilen proje için yüzlerce insanın çalışmakta olduğu belirtiliyor.

Araştırmalar Apple’ın Ana Kampüsü Dışında Gerçekleştiriliyor.

Apple tarafından sır olarak saklanan projenin çalışmaları ise Apple’ın ana kampüsünün vulunduğu Cupertino’dan farklı bir merkezde yapıldığı belirtiliyor. Haber kaynakları bu merkezin İrlanda’da olabileceği konusunda tartışıyor. Ayrıca Apple bu bölgede yeni ve dev bir merkez kurmayı da planlıyor.

Apple’dan Elektirikli Araba Konusunda Tecrübeli Olanlara Servet Vaadediliyor.

Ekonomi dünyası ayrıca elektirikli araba konusunda tecrübeli çalışanlar bulmak konusunda Apple ile Tesla’nın bir yarış içinde olduğunu belirtiyor. Apple, elektirikli araba konusunda tecrübeli çalışanlara 250 bin dolarlık işe alınma ücreti ve oldukça yüksek maaşlar vaadediyor.

Arabanın önümüzdeki bir kaç yıl içinde piyasaya çıkması ise öngörülmüyor. Apple’ın konu hakkında yoğun çalışmalar yapması ve beklenmedik teknolojiler ile arabasını donatması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here