Apple iWatch

Apple iWatch 2
Apple iWatch

Apple iWatch ile teknoloji pazarında akıllı telefon ve tablet dışında da var olma savaşı veren Apple’ın iWatch adında beklenen bir akıllı saat üzerinde çalıştığı belirtildi. New York Times ve Wall Street Journal’da yer alan habere göre iWatch, iPad ve iPhone’lar gibi Apple’ın işletim sistemi iOS ile çalışacak. Dokunmatik olmasının yanı sıra esnek ekran teknolojisiyle bileği sarması beklenen saatin kablosuz şarj özelliğine de sahip olması bekleniyor. Foxconn’da akıllı saat üretimi için çalışanlara dayandırılan habere göre kablosuz alan iletişimi (NFC), Bluetooth ve sanal asistan Siri bulunacak olan iWatch, spor asistanı olarak da kullanılabilecek. Saatle, kaç kilometre yol kat edildiği, ne kadar kalori yakıldığı da öğrenilecek.

Apple iWatch Çıkış Tarihi
Bu yıl çıkacağı ileri sürülen iWatch’un son hali henüz netlik kazanmazken, tasarımları teknolojiseverleri heyecanlandırdı. Akıllı saatte Google ve Microsoft’tan önce davranan Apple’ı, i’m Watch, Pebble, Sony, S.W.A.P. gibi rakipler bekliyor. Apple’ın iwatch isimli saati New York Times ve Wall Street Journal’da yer alan habere göre iPad ve iPhone’lar gibi Apple’ın işletim sistemi iOS ile çalışacak. Habertürk Apple iWatch

 


Sponsorlu Bayilik Teklifi

Panino Pizza Bayilik

Apple iWatch Trailer (Video)

Apple iWatch Görseller

Apple_iWatch
Apple iWatch Görsel 2
Apple iWatch
Apple iWatch Görsel 1
Apple_iWatch2
Apple iWatch Görsel 3
Apple_iWatch3
Apple iWatch Görsel 4
Apple_iWatch4
Apple iWatch Görsel 5

Bloomberg’ün haberine göre Apple’da seçilmiş 100 kişilik bir ekip, test aşamasını dahi geride bırakan ve muhtemelen iWatch ismini taşıyacak olan akıllı saatler üzerinde çalışıyor.Her ne kadar halihazırda bulunan saat ebatlarındaki iPod nano’lar kullanıcılara yabancı gelmese de iWatch iPod nano’nun çok daha gelişmiş bir sürümü olacak. Apple’ın üstünde özenle durduğu bu saatler özellikle Google’ın akıllı gözlüğüyle alevlendirdiği giyilebilir teknoloji pazarında önemli bir silahı olacak.

iWatch Nasıl Olacak
Gelişmiş özellikleri olduğu için standart bir saate göre güç sorunu yaşayacağından saatin kablosuz şarj imkanı da bulunacak. Böylece kullanıcılar telefonlarının aksine saatlerini sık sık kollarından çıkarıp şarj etmek durumunda kalmayacak.

Bunun dışında akıllı saatiniz bedeninizi de yakından inceleyecek. Örneğin yürüme hızınızı, kat ettiğiniz mesafeti, yaktığınız kaloriyi ve tansiyonunuzu size an ve an bildirebilecek. NFC (Yakın Alan İletişim) teknolojisi sayesinde kredi kartı olmaksızın alışverişlerde ödeme yapabilmenize de imkan verecek olan iWatch ile film izleyip müzik dinleyebileceksiniz. Son olarak Siri uygulamasının da iWatch’ta yer alacağını düşündüğümüzde sesli komutlarla saatimizi kullanabileceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here