Apple Türkiye Eleman Arıyor

Apple Türkiye Eleman Arıyor
Apple
Apple

Apple Türkiye ofisi açılıyor. Uzun süredir Türkiye’de resmi ofisini açmak isteyen Apple, İstanbul’da çalışacak eleman arayışına girdi. ABD’li şirketin iş ilanlarının yayınladığı jobs.apple.com adresinde İstanbul’da çalışacak 18 eleman ilanı yayınlandı. Sitede son bir ayda yayınlanan ilanlarda AppleCare Müşteri Temsilcisi, Prosumer Müşteri Temsilcisi, Sistem Mühendisi ve Finansal Analist pozisyonlarında İstanbul’da çalışacak elemanlar aranıyor.

Apple klavyesiyle can sıkıyor Apple’ın iOS 6 işletim sistemiyle gelen Türkçe F klavyenin harf dizilimindeki hatanın ardından, yazımda da çok kritik eksiklerinin olduğu ortaya çıktı. Dün paylaştığımız F Klavye ile ilgili sıkıntılara bir yenisi daha eklendi.

Apple’ın iOS 6 yazılım güncellemesiyle iPad’lere gelen ancak iPhone kulanıcılarının hala kulanmadığı F klavye’de, I ve İ harflerini yanlış yerlerde olduğu görülürken, sanal klavyedeki “ı” (küçük I) harfine basıldığında yine “i” yazılıyor. Apple’ın Türkçe için hazırladığı F klavyede, hem “I” hem de “İ”nin küçük harflerle karşılığı İngilizce yazım dikkate alındığı için “i” oldu. Apple’ın Türkçe Q klavyesinde benzer sorun yaşanmazken, F klavye ile “ı” (küçük I) yazabilmenin tek yolu, yine eski sanal klavyede olduğu gibi “I” harfine basılı tutarak, üste çıkan harflerden “ı” yı seçmek.

Apple Kariyer ilanlarında şu an 18 iş ilanı bulunuyor

Apple İş ilanları için link 

7 YORUMLAR

  1. bn çalışmak istiyorum serbest olursa bnm için çok ii olur ilginize şimdiden teşekkür ediyorum

  2. ben elazığdan mustafa e ehliyetim var becerikli temiz samimi biriyim işe gerçekten ihtiyacım var ..0536 988 98 23

  3. BEN 27 YAŞINDAYIM YENİ EVLENDİM İŞE ÇOK İHTİYACIM VAR.İŞ ARIYORUM SİZİNLE ÇALIŞMAK İSTİYORUM.TEL:05342506491

  4. Apple iş ilanlarında mutlaka İngilizce bilmeniz gerektiği yazıyor. Ama müşterilerimiz Türkler :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here