Araç Yolu İşaretleyicisi

Araç Yolu İşaretleyici

İş Fikri: Yay temelli ve yere vidalanan, esnek, sağlam ve kurulması kolay bir yol işaretçisi. Bir araç çarptığı zaman yeniden düzeliyor. Kırılmayan bu ürünün fikir babası Arra David daha öncede piyasada bulunan fakat bazı kazalar sonucu kırılan yol işaretçilerine yeni bir nefes getirdi.
Girişimci: Arra David, ABD
Finansal Ödül: 1 Milyon Dolardan Fazla

İş fikri hikâyesi: Kar yağıp yolu kapamaya başladığında yol çizgileri bu işaretçiler ile belirlenir ve kar küreme aracı da yolun nerede bitip nerede özel mülkün başladığını görebilir. Birçok alanda bu ürünler kışın bir gereksinimdir, ancak New Hampshire’lı mucit ve girişimci Arra David bu ürünlerin aynı zamanda her yerde ortaya çıkan önemli bir sorun olduğunu keşfetmiş. Sürekli olarak bu çubukları donmuş toprağa kırmadan çakmanın ne kadar zor olduğunu görüyordu. Aynı zamanda bu işaretçiler kar küreme araçlarının, arabaların veya şiddetli kar yağışlarının kurbanı oluyorlardı. Bir de araçlar yoldan çıkıp girdiklerinde bunlara sürtüyorlardı.

Büyük Fikir
Hayal kırıklığını ortadan kaldırmak için David bir çözümün hayalini kurmaya başladı. 15 cm’lik bir çivisi ve temelinde paslanmaz çelikten bir yayı bulunan geri tepmeli, esnek bir fiberglas yol işaretçisi. Bir kar küreme aracı veya bir araba bu işaretçiye çarptığında kırılmak yerine 900 açıyla her yöne doğru yatabilen (yere düz bir şekilde) ve
daha sonra yay tarafından geri dik pozisyona getirilen bir yol işaretçisi.

Mucidin ilham kaynağı bükülen ancak kırılmayan slalom kayak işaretçilerinden geliyor. Geleneksel araç yolu işaretçilerinin yüzde 50 kırılma oranı varken David’in buluşu kırılmayacak kadar sağlam ve buz kaplı zemine kolayca nüfuz edebilen bir ürün.

Tüketici Testi
Ödül kazanacak bir konsept ürüne dönüştürmenin zorluklarının bilincinde olan David online bir ürün geliştirme şirketi olan Big Idea Group (BIG)’den yardım istedi. Onlar da konsepti beğendiler ancak destek sağlamadan önce bazı müşteri testleri gerçekleştirmek
istediler. Tepkiler aşırı derecede olumluydu ve birkaç küçük ince ayar tavsiye edildi. BIG 50,000 Dolar yatıracak ve David’e bu tek ürününü satabilmesi için bir şirket kurmasında yardım edecek kadar etkilenmişti. Üretim ve depolama dış bir şirketten temin edildiği için David prototipleri geliştirme ve pazarlama için vakit bulabiliyordu. Elindeki tamamlanmış ürünle kuzeydoğudaki birçok ticaret fuarına katılarak Amerika ve Kanada’da bir çok anlaşma imzaladı. Kanada merkezli bir donanım şirketi olan Primeline Aletleri Şirketi Las Vegas’daki bir fuar da gördükten sonra bu üründen 50,000 adet sipariş etti.

Daha Fazla Kâr
Kar oranını yükseltmek için genel masrafları düşürme yolunda büyük çabalar sarf edildi. İmalatçı firma deniz aşırı bir şirket olarak belirlendi, şirket kendi yasal belgelerini aldı ve şirketin kendine ait bir binası oldu. iletişimin büyük bir kısmı Skype ya da cep telefonu aracılığıyla yapıldı. Rebound ürününün 2009 başlarında raflarda yerini almasından itibaren 9 ayda David kâr etmeye başladı. Şu an yeni ürünlerin tasarımları üzerinde çalışıyor.

1 YORUM

  1. İşfirleri harika İnternetten çalışmak isteyenler için otomatik kazanç sistemi satış ortaklığı ve network marketişng işi ile ilgilenenler için geliştirilmiş yeni bir sistemdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here