Artık Google Şarkı Sözlerini Gösteriyor

Artık Google Şarkı Sözlerini Gösteriyor 3

Google, LyricFind adlı firma ile yaptığı ortak çalışma ile şarkı sözlerini direkt olarak arama sonuçlarında göstermeye başladı

google-sarki-sozleri

Herkes en az bir kere sevdiği ya da yeni duyduğu bir şarkının tam sözlerini merak ederek Google üzerinden aratmıştır. Bu konuda hizmet veren bir çok web sitesi bulunuyor ve şu ana kadar Google sayesinde bu sitelere ulaşabiliyorduk.

Teknoloji devi Google, LyricFind adlı şarkı sözü sitesi ile yaptığı anlaşma ile birlikte artık arama sonuçlarında, aranan şarkının sözlerini direkt olarak gösterebiliyor.

LyricFind CEO’su Darryl Ballantyne, yaptığı açıklamada, “Google ile yaptığımız anlaşma sayesinde şarkı sözü yazarları ve yayıncı firmalar milyonlarca dolar kazanabilecek. Google üzerinden aratılan şarkı sözleri, direkt olarak yayıncısına ya da yazarına para kazandıran bir sisteme sahip. Bu yüzden ne kadar çok aratılırlarsa o kadar çok kazanacaklar.” şeklinde konuştu.

sarki-sozu-google

Sistem şu anda sadece Amerikalı şarkı sözü yazarları ve yayıncılar için çalışıyor. Küresel olarak şarkı hakları bulunan çalışmaların Google üzerinden bulunabileceği belirtiliyor.

LyricFind, Amerika’nın Toronto kenti merkezli, Universal Music, Sony, Warner, Kobalt gibi dev müzik şirketleri ile birlikte çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here