Aşçılar İçin Et Termometresi 1.5 Milyon Dolar Kazandırdı

Aşçılar için geliştirilmiş olan et termometresi, büyük bir ilgi gördü ve tam 1.5 milyon dolar kazandırdı.

et-termometresi-meater-is-fikirleri

Özellikle yabancı ülkelerde insanların etin pişme oranı konusunda oldukça farklı zevklere sahip olduğu bilinmektedir. Bazı insanlar az pişmiş et sever bazı insanlar çok pişmiş et… Ancak bu oranları tam manasıyla tutturmak çoğu zaman oldukça zordur. Etin, kalitesine, türüne ve tazeliğine göre değişen kavramlardır.

Joseph Cruz adlı geliştirici, hayata geçirdiği et termometresi adlı proje ile bu sorunu ortadan kaldırıyor. Meater adını verdiği termometre, etlerin ne oranda piştiğini anında kullanıcısına bildiriyor.

Bir adet yanmaz termometre çubuktan oluşan ürün, kablosuz bir şekilde akıllı telefonlarla iletişime geçiyor ve anında etin durumunu bildiriyor. Uygulama üzerinden, inek eti, koyun eti, tavuk ya da hindi gibi seçenekleri ayarlayabiliyor ve böylece her et türüne göre doğru sonuçları elde edebiliyorsunuz. Bu sayede restoran kalitesinde etleri pişire bileceğinizi belirten geliştirici Cruz, Indiegogo üzerinden ürününü tanıtımını yaparak 1.5 milyon dolarlık fon elde etmeyi başardı. Erken satış kampanyası halen devam etmekte olan ürün indirimli fiyatı ile 60 dolara elde edilebiliyor. Ürün Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here