Atasay Kuyumculuk

2000’li yıllara gelindiğinde, dünyadaki gelişmelere ek olarak, tüketicilerinin beklentilerini dikkate alan Atasay Kuyumculuk, Türk kuyumculuk sektöründe, en bilinen ve yaygın olarak kullanılan yöntem olan “Çanta ile ürün pazarlamak” tan vazgeçerek Türkiye’de “Franchising” metodu ile mağaza zincirini oluşturdu. Atasay Kuyumculuk bugün, 127 mağazasında farklı ve özgün tasarımlı ürünlerini “Franchisee” leri aracılığı ile tüketicisine ulaştırıyor.

Türkiye’de ilk aktif pazarlama sistemini uygulayan Atasay Kuyumculuk, 2002 yılına kadar 3000’den fazla sayıdaki satış noktalarına hizmet verebilecek mükemmel bir dağıtım kanalı yapısına sahipken, sektörün geleceğine yön veren bir kararla markalaşmanın önemli unsurlarından biri olan Franchising Sistemi’ni uygulamaya başladı.

Atasay Kuyumculuk’un mükemmel uyguladığı aktif pazarlama sistemi sektördeki tüm firmalara örnek oldu. Franchising sistemi ile birlikte Atasay mağazaları, bölgelerindeki rekabetten sıyrılarak, marka olmanın getirdiği prestijin ve profesyonel mağazacılık uygulamaları ile kurumsallığın vurgulandığı farklı bir konumda yer aldı.

Atasay Franchisee’lerine online B2B hizmet
Sektörde ilklere öncülük eden Atasay Kuyumculuk, bir ilke daha imza atarak, Türkiye’nin dört bir yanındaki Atasay franchisee’lerinin, günün 24 saati, yaklaşık tüm stokları, www.atasayonline.com internet adresi üzerinden sorgulamasına olanak tanıyor.

Franchisee’ler bu site aracılığıyla Gold Hipermarket’te bulunan ürünlerin tamamını görüntüleyip sipariş verebiliyor. Bu siparişler, 48 saat içerisinde, sigortalı olarak kendilerine ulaştırılıyor. Böylece ulaşım, risk, zaman kaybı ve iş kaybı gibi problemler ortadan kalkmış oluyor. Mağazalardaki bilgisayar ekranı veya televizyonlar vasıtası ile mağaza stoklarında hazır bulunmayan ürünlerin dahi müşterilere sunulabilme şansı ortaya çıkıyor.
Başvuru için, www.atasay.com.tr

1 YORUM

  1. ben osmaniyeden .speciyal k .çelik üzerine resim yapıyorum .beni degerlendirmeniz mümkünmü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here