Atm dolandırıcıları iş başında – Bu Tuzağa Düşenler Yandı!

Atm dolandırıcıları iş başında - Bu Tuzağa Düşenler Yandı!

Avusturya’da bir sanal güvenlik çalışanı, Atm dolandırıcıları ile ilgili çektiği videoda sosyal medyayı şok etti!

kredi-karti-sahtekarligi

YouTube videoları çeken ve bu işi meslek haline getirmiş olan, bir sanal güvenlik firmasının çalışanı, para çekmek için gittiği banka ATM’sinde büyük bir şok yaşadı.

Adı Ben Tedesco olduğu açıklanan güvenlikçi, Avusturya’nın Viena kentindeki bir merkezde para çekmek amacıyla banka ATM’sine gitti. ATM’nin kart haznesinin etrafında yapıştırıcı ve boya izleri olduğunu fark eden adam kartını yerleştirmeden hazneyi kontrol etmek istedi. Ufak bir ayrıntıyla dolandırıcıların elinden kurtulan adam olayı an be an kaydederek YouTube hesabından paylaştı.

Dolandırıcıların hazırladığı kart haznesinin arkasında, kartları kopyalamaya ya da şifre ve hesap bilgilerini almaya yarayan bir düzenek olduğu görülüyor. Sanal güvenlik uzmanı düzeneği ele geçirerek sadece kendisini değil, daha önce bu düzenek üzerinden ATM’yi kullanan bir çok insanın da dolandırılmasının önüne geçmiş oldu.

Olayın ardından dolandırıcılıkla ilgili polise bilgi verildiği bildirildi.

Bilindiği üzere bu tarz düzenekler Türkiye’de de sıklıkla kullanılıyor ve bir çok kişi mağdur ediliyor. Aceleniz olsa dahi, kartınızı bankamatik ATM’lerine yerleştirmeden önce kart haznelerini kontrol etmekte fayda var. Yoksa Atm dolandırıcıları sizi de kandırabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here