Ato Daha fazla genç Girişimciye ihtiyaç var

Ato
Ato

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Türkiye ekonomisinin özel sektör eliyle büyüme kaydettiğini ve bundan sonra da aynı şekilde büyümek zorunda olduğuna dikkat çekerek, “Türkiye ekonomisinin dinamizmini koruması ve özel sektörün gelişmesi için daha fazla genç girişimciye ihtiyacımız var” dedi.

ATO Başkanı Salih Bezci, ATO seçimlerinin ardından hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Genç Girişim ve Yönetişim Derneği başkan ve üyelerini makamında kabul etti. ATO ve Ankara için başlattıkları projeler hakkında tek tek bilgi veren Bezci, Ankara Uluslararası Fuar Merkezi projesinin hazır olduğunu Ağustos ayında temel atmayı planladıklarını bildirdi.

Türkiye ekonomisinin özel sektör eliyle büyüme kaydettiğini ve bundan sonra da aynı şekilde büyümek zorunda olduğunu söyleyen Bezci, “Türkiye ekonomisinin dinamizmini koruması ve özel sektörün gelişmesi için daha fazla genç girişimciye ihtiyacımız var” dedi. İş hayatına girişimci olarak başlayan gençlerin edindikleri tecrübelerle ilerleyen yıllarda büyük yatırımcılar olabileceğinin altını çizen Bezci, “Bugün dikilecek bir girişimcilik fidanı ülke ekonomisinin geleceğidir. 2023 ekonomisi şimdinin genç girişimcilerinin eseri olacaktır. Daha çok yatırım daha çok üretim, istihdam, daha çok ihracat ve büyüme, gelişme demektir” şeklinde konuştu.

SU PETROLÜN YERİNİ ALACAK

Bezci, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişiminde sahip olduğu tüm yer altı ve yer üstü kaynakları etkin bir şekilde kullanması gerektiğine de belirterek, Türkiye’nin sahip olduğu su kaynaklarının zenginliğine dikkat çekti.
Yağmur sularıyla yer altı su kaynaklarının desteklenebileceğine vurgu yapan Bezci, “Yağmur suları ne yazık ki bizim ülkemizde değerlendirilmiyor, kanalizasyona karışıp akıp gidiyor. Belediyeler bu konuda yeni projeler üretemiyorlar. Oysa kentlerin rögarları 5 metre daha derinden kazılsa, yarısı beton olan şehirlerde yağmur suları toprağa ve yer altı sularına karışma imkanı bulur ve böylece yer altı suları beslenir” diye konuştu.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Nezih Allıoğlu da konuşmasında ATO yönetimine başarılar diledi. Girişimci iş adamı ve iş kadınları olarak yatırım ve istihdam ortamları oluşturarak ekonomiye katkı sağlayan derneklerinin, çeşitli alanlarda ticari, sosyal ve kültürel projeler ürettiklerini kaydetti.

Yeni girişimciler yetiştirmek için çalışmalar sürdürdüklerini ifade eden Allıoğlu, “Amacımız ülke ekonomisinin gelişmesi için kalıcı ve yararlı hizmetler yapmaktır” dedi.

1 YORUM

  1. ÇILGIN PROJE BEN ANKARADA İKAMET EDEN DEVLET MEMURUYUM ÜLKEME YARARLI OLMAK İÇİN FİKRİ VE BİSİKLET ÜZERİNE VE TEKSTİL ÜZERİNE TÜRKİYEDE OLMAYAN HATTA DÜNYADA DA SANIRIM OLMAYAN SAĞLIKLI İDDALI BİR ÜRÜNÜM VAR VE HERYERDE KULLANILABİLİR BİRKAÇ FİRMAYA İMEİL GÖNDERDİM CİDDİYE ALMADILAR BEN SİZLERİN DESTEĞİYLE PATENT ÇIKARMAK SİZLERLE PAŞLAŞMAK İSTİYORUM DESTEK VERMEK İSTERSENİZ BENİ ARANANIZI BEKLİYORUM SAYGILARIMLA 0530 363 53 35

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here