Avrupa’dan Kosgeb’in seçtiği projeye ödül

KOSGEB tarafından seçilen girişimcilik projesi “Avrupa Girişimcilik Ödülü’nü” kazandı. KOSGEB’ten yapılan açıklamaya göre KOSGEB İdaresi Başkanlığı tarafından seçilerek Türkiye adına gönderilen Düzce Üniversitesi’nin “Birlikte Daha Fazlasını Yapabiliriz” Projesi; ulusal, bölgesel yada yerel düzeyde özellikle gençler ve kadınlar arasında girişimcilik ruhunu ve kültürünü oluşturmayı amaçlayan faaliyet ve uygulamaları içeren Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

Avrupa KOBİ Haftası etkinliklerine aktif olarak katılan KOSGEB’in çabaları
sonucunda dahil olunan Avrupa Girişimcilik Ödülü Yarışması’na, Türkiye adına gönderilen “Birlikte Daha Fazlasını Yapabiliriz” projesi, 29 Avrupa ülkesinden gelen 399 proje ile yarışmış ve Avrupa Komisyonu tarafından 54 projeyle birlikte kısa listede yer almıştı. Avrupa Komisyonu tarafından 24-25 Mayıs 2011 tarihlerinde Budapeşte’de gerçekleştirilen 5. Avrupa Girişimcilik Ödülü töreninde; ulusal, bölgesel yada yerel düzeyde özellikle gençler ve kadınlar arasında girişimcilik ruhunu ve kültürünü oluşturmayı amaçlayan faaliyet ve uygulamaları içeren Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi kategorisinde KOSGEB tarafından seçilen “Birlikte Daha Fazlasını Yapabiliriz” projesi birincilik ödülünü aldı.

PROJE, DÜZCE YIĞILCA’NIN SOSYOEKONOMİK KALKINMASINA DESTEK VERECEK
KOSGEB İdaresi Başkanlığı tarafından seçilerek Türkiye adına
gönderilen Düzce Üniversitesi’nin “Birlikte Daha Fazlasını Yapabiliriz” projesi, Düzce’nin Yığılca ilçesinin sosyoekonomik kalkınmasında arıcılığın ve bal üretim ormanlarının etkili bir şekilde değerlendirilmesini hedefliyor. Proje ile Yığılca’da bilinçli arıcı sayısının artırılması, arıcılığa yeni başlayacakların eğitilmesi, genç işsizlerin, ev kadınlarının ve bedensel özürlülerin arıcılığa teşvik edilmesi, Yığılca’da üretim kapasitesini artırmaya yönelik bal üretim ormanlarının kurulması ve arıcılığın Yığılca’nın sosyal, ekonomik kalkınmasında etkili bir faaliyet haline dönüştürülmesi öngörülüyor.Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here