Ayakta tedavi planlarını yöneten uygulama

Ayakta tedavi planlarını yöneten uygulama
Ayakta Tedavi

Wellframe, sağlık uzmanlarının kronik durumları olan hastalarına hastaneden taburcu edildikten sonra uyacakları bir program vermelerini sağlayan bir uygulamadır.

Ayakta Tedavi
Ayakta Tedavi

Medikal teknolojideki gelişmeler hem doktorların hem de hastaların yararına pek çok yenilik sunarken, elektronik tüketicilerinin de terapik bir altyapı ile bundan benzer bir şekilde yararlanmaları mümkün olabilir mi? JiffPad, hastaların iPad aracılığıyla doktorların terminolojisini daha iyi anlamalarına yardımcı olurken; şimdi de Wellframe, sağlık uzmanlarının kronik durumları olan hastalarına hastaneden taburcu edildikten sonra uyacakları bir program vermelerini sağlayan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Hastaneden taburcu olan hastaların karşılaştığı problemlerden biri, iyileşmelerine yardımcı olacak neleri yapmaları gerektiğini tam olarak hatırlayamamak ve durumlarını kontrol altında tutabilmektir. Aynı şekilde, doktorlar da kronik hastalıklardan muzdarip hastalarının neler yaptıklarını hastane vizitelerinin yoğunluğundan tam olarak takip edememesidir. Wellframe, uzmanlara hastaları için özel “yapılacaklar listesi” hazırlamalarına ve doktorunun belirlediği aktivasyon kodu ile hastaların kendi akıllı telefonlarından bu listeye ulaşmalarına olanak sağlıyor. Hastalar, listede yaptıkları maddeleri işaretleyerek geri bildirim yapıyorlar ve doktorlar da kişiye özel panellerden hastalarının durumlarını anında takip edebiliyorlar. Wellframe an itibariyle ağırlıklı olarak kalp hastalıklarına odaklanmış olmasına rağmen, yakın bir gelecekte diğer bölümlerle de ilgili çalışmaların yapılması planlanıyor.

Uygulama, hem hastaların ihmalkarlıklarını önlüyor hem de doktorların yoğun mesailerinde uzaktan kontrol kurabilmelerini sağlıyor. Hastaların gizlilik hakları gözetildiği sürece, bu yenilik tıp geleceğinde bir yer edinebilir mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here