Bajaj Auto Motosiklet Bayilikleri Verecek

Bajaj
Bajaj

Bajaj Auto Motosiklet Bayilikleri

Kuralkan Holding’le ortak olan Hindistan merkezli motosiklet üreticisi Bajaj, Türkiye pazarına giriyor. Pazara üç farklı model sunmaya hazırlanan şirket, bir süre dampingli fiyatlardan satış yapacak…

Hindistan merkezli motosiklet üreticisi Bajaj Auto, önümüzdeki mart ayında Türkiye pazarına gelecek. Kanuni markasıyla motosiklet üreten Kuralkan Holdingle ortaklık yapan Hindistan firması, üç farklı modeliyle Türkiye’de geniş bir kitleye hitap edecek. Bunlardan Boxer, iş ve taşıma amaçlı kullanılıyor. Halen 37 ülkede satılan Boxer, 10 ülkede kendi segmentinde en çok satan motosiklet durumunda. Bajaj Auto’nun 2006 yılında ihracatına başladığı Discover ise günlük kullanımda tercih ediliyor. 25 ülkeye ihraç edilen bu model sekiz ülkede en çok satan motosiklet. Bajaj’m özellikle bu modelinin Türkiye’de büyük ilgi görmesi bekleniyor. Motosikleti hobi olarak kullanan tüketicilere hitap eden Pulsar modeli ise 30 ülkede satılıyor. Bu model 12 ülkede pazar lideri.

YÜZDE 25 PAZAR PAYI

Bajaj Auto Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı Rakesh Sharma, Türkiye pazarına girmek için uzun süredir hazırlık yaptıklarını belirtiyor. Çinli firmaların Türkiye pazarında güç kaybetmeye başladıklarını ve bu boşluğu doldurmak istediklerini ifade eden Sharma, Türkiye’de üç yıl içinde yüzde 25 pazar payına ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor. Pazarda yer edinmek amacıyla tüketicilere ilk etapta uygun fiyat avantajı sunacaklarını belirten Sharma, “Türkiye pazarına sunacağımız üç modelimiz de kendi segmentlerindeki diğer motosikletlere göre daha az yakıt tüketiyor. Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine de ihracat yapmayı planlıyoruz” diyor.

Bajaj Auto 100 BAYİLİK verecek

Kuralkan Holding Pazarlama Müdürü Ekrem Ata ise Bajaj Auto ile imzalanan anlaşmanın satışın yanı sıra söz konusu modellerin Türkiye’de üretimini de kapsadığını belirtiyor. Kuralkan’ın İstanbul Ümraniye’deki fabrikasının günlük bin motosiklet üretilecek kapasitede olduğunu söyleyen Ata, “İlk etapta pazarlamaya odaklanacağız. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde 100 bayi oluşturacağız. Bayilik konusunda çok talep var ancak seçici olacağız” diyor.

55 ülkeye satıyor

1926 yılında temelleri atılan Bajaj Group, Hindistan’ın en büyük 10 şirketi arısında. Finans, sigorta, elektrikli ev aletleri, demir çelik ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Grup, motosiklet üretimine 1945 yılında başlamış. Hindistan’da üç fabrikası bulunan Bajaj Auto, bu tesislerde ürettiği motosikletleri Afrika’dan Latin Amerika’ya, Asya’dan Ortadoğu’ya 55 ülkeye ihraç ediyor. Geçen yıl yaklaşık 3 milyon 800 bin adet motosiklet ihraç eden Bajaj Group’un yıllık cirolu 5.8 milyar doları buluyor. Para Dergisi

Genel Bayilik Başvuru Formu :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here