Baklavacı Seyidoğlu, Bayi Sayısını 50’ye Çıkaracak

Kültürel Tadımız Olan Baklavada Sektörünün Önde Gelen Markalarından Seyidoğlu, 2010 Yılında Satış Rakamlarını Yükselterek Bayii Sayısını 50′ Ye Çıkarmayı ve 15 Milyon Tl Ciro Yapmayı Hedefliyor.

Kültürel tadımız olan baklavada sektörünün önde gelen markalarından Seyidoğlu, 2010 yılında satış rakamlarını yükselterek bayii sayısını 50′ ye çıkarmayı ve 15 milyon TL ciro yapmayı hedefliyor.
2009 yılını 12 milyon TL ciroyla kapatan Seyidoğlu, Türkiye’de toplam 40 bayii ile faaliyet gösteriyor. Firma, cirosunun yüzde 15’ini ihracattan elde ediyor. 15’inin ihracattan elde ediyor.

Seyidoğlu Baklavası ihracat atağına 5 yıl önce ilk kez Yunanistan ‘la başladı. Yunanistan’a yılda ortalama 20 ton, Amerika’ya, yılda 25 ton, İspanya’ya 30, ton Arnavutluk’a 15 ton baklava satıyor. Romanya ve İsviçre ile anlaşmaları ise henüz tamamlanmış durumda. Cirodaki ihracatın payını 5 yıl içinde yüzde 40’a ulaştırmak isteyen firma yetkilileri Belçika Brüksel’de açmış oldukları depo sayesinde Avrupa’ ya sevkiyatlarına hız vermeyi amaçlıyor.

Yurtdışındaki Türk marketlere ayda 7-8 ton baklava veren, zincir marketlerle anlaşmanın sağlanmasının ardından her birine yaklaşık ayda 15 ton satış yapmayı hedef koyan Seyidoğlu ihracatta da adından epey söz ettireceğe benziyor.

Türkiye genelinde birçok bayisi olan marka en son mağazalarını Mimaroba, Zeytinburnu, Esenyurt ve Beylikdüzü’nde açarak Türkiye ve dünya genelinde geniş servis ağıyla hizmet vermeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here