Bal Kovanında Devrim! 2 Günde 3.5 Milyon Dolar

59

Avusturalya’da geliştirilen bal kovanı sistemi, Indiegogo’da 2 günde tam 3.5 milyon dolar kazandı.

yenikovan2

Avusturalya’da geçimini çiftçilik ile sürdüren Cedar Anderson ve Stuart Anderson adlı mucitleri geliştirdikleri kovan modelli üretim ile harika bir başarıya imza attılar. Sadece 2 gün içinde yaklaşık 6000 kişinin ilgi gösterdiği sistem 3.5 milyon dolarlık desteği kaptı.

Avusturalya’da çiftçilik yapan baba oğul, kovanlardan bal almanın zorluklarını ve harcadıkları emeği minimuma indirmek için yeni bir sistem tasarlamaya karar verdi. Kovanı açmadan içindeki balı almaya yönelik geliştirilen sistem sayesinde, kovandaki bal bir çeşmeden akar gibi sistemin sahip olduğu borulardan akıyor ve kavonozlara dolduruluyor. Bu sayede hem zamandan hem emekten tasarruf yapan çiftçiler ayrıca arıları rahatsız etmemiş oluyor ve daha kaliteli bal elde edebiliyorlar. Arıların daha stressiz bir ortamda daha kaliteli bal verdiklerini de belirten Anderson’lar Indiegogo’da sistemlerini tanıtmaya başladıkları anda müthiş bir başarı yakaladılar.

Geliştirilen sistem sayesinde kovandaki balı istediğiniz anda, istediğiniz miktarda alabiliyorsunuz. Bir musluk gibi çalışan sistem ile ayrıca kovanın içini de her an takip edebiliyorsunuz. Anderson’lar Indiegogo üzerinden kampanya yaparak geliştirdikleri sistemi tanıtmaya karar verdiklerinde hedefleri 42 günlük bir sürede 70 bin dolar gibi bir fon elde etmekti. Ancak bu hedefe, proje tanıtıldıktan sadece bir kaç saat sonra ulaşıldı. Devamında ise müthiş bir ilgi görerek 2 gün içinde 3.5 milyon dolarlık fonun sahibi oldular. Sisteme fon yardımında bulunan insanlar ayrıca sistem seri üretime geçtiği anda ücretsiz bir şekilde ürüne sahip olmaya da hak kazandılar.

Kampanya özellikle eko sistem açısından da yararlı olarak görülüyor. Arılara zarar vermeyen sistem sayesinde devamlılığın da sağlanabileceği belirtiliyor. Orijinal tanıtım ve satış sayfası

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here